Для улучшения качества предоставляемых услуг, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. сообщает, что в пятницу, 12 июля 2019, будут осуществлены запланированные перерывы поставки электрической энергии в промежутках времени, указанных ниже:

Страница для печатиСтраница для печати
Для улучшения качества предоставляемых услуг, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. сообщает, что в пятницу, 12 июля 2019, будут осуществлены запланированные перерывы поставки электрической энергии в промежутках времени, указанных ниже:
 
1. Chişinău, sectorul Botanica, or.Sîngera:
or.Sîngera: str. 31 August 1989, Acad.Sergiu Rădăuţanu, Burebista, Costache Conache, Cuza-Vodă, Fintina Schinului, Hotin, Hotin str-la, Independenţei, Mihail Frunze, Plaiului, Plaiului str-la, Renaşterii, Serghei Lazo, Sîngera, Suveranitatii, Tineretului, Unirii - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice
 
2. Chişinău, sectorul Botanica, s.Dobrogea:
s.Dobrogea: str.Alexandru Donici, Chişinăului, Decebal, Dimitrie Cantemir, Florilor, Ion Creangă, Mihai Eminescu, Mihail Frunze, Salcîmilor, Serghei Lazo, Serghei Lazo str-la, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Tineretului, Tineretului str-la, Viitorului - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice
 
3. Chişinău, sectorul Buiucani:
str.Sucevița - parțial în intervalul de timp între 10:00 - 14:00, pentru conectarea noului consumator
 
4. Chişinău, sectorul Centru:
şos.Hînceşti 44, Mitropolit Gurie Grosu 16, Valea Dicescu 53-91, 64-140 - în intervalul de timp între 09:15 - 17:00 pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene
str. 31 August 59, Bulgară 35 - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 19:30 pentru conectarea LEC noi
str.Alexandru cel Bun 113, 117, 126, 144-148, Columna 144, 145, 146, 148/1, 150, Serghei Lazo 21-29, 50, Sfatul Ţării 32, 34, 34/0, 65, 67, 67/1, Sfîntul Andrei 37, Solidarităţii 17A , Tricolorului 37/B - în intervalul de timp între 09:10 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Columna 135-143, 140-154, 151-161, Mitr.Dosoftei 128-134, Mitr.P.Movilă 39-41, 9001, Sfatul Țării 61, 61A, 61/1A - în intervalul de timp între 09:00 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
str.Grenoble 106A,B, 108, 157 - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 17:00 (1 ora) pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 
5. Chişinău, sectorul Centru, or.Codru:
or.Codru: str.Drumul Schinoasei, Grenoble, Ion Creangă, Mihai Eminescu, Mihai Eminescu str-la, Schinoasa Noua, Vasile Alecsandri - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 17:00 (1 ora) pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 
6. Chişinău, sectorul Ciocana, s.Bubuieci:
s.Humuleşti - parțial, în intervalul de timp între 09:35 - 17:35 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
7. Chişinău, sectorul Rîşcani:
str.Mircești 8, 8/1, 23/1, 9999 - în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
8. Chişinău, sectorul Rîşcani, or.Cricova:
or.Cricova: str.Chisinaului, Cricova, P.Ungureanu, Veteranilor - parțial, în intervalul de timp între 09:10 - 17:10 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
9. Anenii Noi:
or.Anenii Noi: str.Ion Creangă - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 10:30 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Bulboaca - parțial, în intervalul de timp între 12:30 - 14:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 
10. Basarabeasca:
or.Basarabeasca: str.Karl Marx, Maxim Gorki, Melinicinîi str-la, Mihail Frunze - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 11:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
or.Basarabeasca: str-la Alexandr Puşkin JD, Depoului str-la JD, Matrosov JD, Nicolai Gogol JD, Stepnaea JD, Vladimir Maiacovski JD - parțial, în intervalul de timp între 11:30 - 13:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 
11. Cantemir:
s.Cîșla, s.Baimaclia, s.Suhat - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Dimitrova: str.Dimitrie Cantemir, Molodejnaea - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 18:32 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
12. Comrat (UTA Găgăuzia):
s.Carbalia: str.Drujba, Fontannaea, Gaidarji G., Iubileinaea, Lesnaea, Mira, Molodejnaea, Molodejnaea str-la, Sadovaea, Zarecinaea - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 18:30 pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice
s.Congaz: str.Alexandr Puşkin, Bloca, Cebanova, Grigore Cotovschi, Kalinin, Lev Tolstoi, Melnicinaea, Mihai Gazi, Molodejnaea, Polevaea, s.Congaz, Sadovaea, Serghei Lazo, Voroşilov - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:10 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Copceac: str. 8 Martie, Alexandr Puşkin, Calinina, Chirov, Cutuzova, Dimitrova, Dimitrova str-la, Gagauzscaea, Goricogo, Lenin, Maxim Gorki str-la, N.Krupskaea, Nicolai Pirogov, Pobedî, Rodaca, Suvorova, Şciusev Alexei, s.Chirilovca - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
13. Criuleni:
s.Ișnovăț - parțial în intervalul de timp între 10:55 - 12:30, pentru conectarea noului consumator
 
14. Căuşeni:
s.Cărnățenii Noi - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 18:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Zaim - parțial, în intervalul de timp între 08:30 - 20:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
15. Cimişlia:
or.Cimișlia: str.Cetatea Albă - parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Dimitrovca, s.Topala - parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Mihailovca: str.Colhoznicilor, 31 August 1989, Dimitrie Cantemir, Livezilor, Ştefan Vodă - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Selemet: str.Alexandru Donici, Cahul, Cimişliei, Constructorul, Doina şi Ion Aldea Teodorovici, Dragos Voda, Ion Creangă, Ion Druţă, Jeleznodorojnaea, Mihai Eminescu, Nicolae Milescu Spătaru, Petru Rareş, Pugacev, Sfînta Maria, Sfîntul Dumitru, Sportivilor, Şciorsa, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Vasile Lupu, Viilor - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
16. Hînceşti:
s.Cărpineni: str.Grigore Cotovschi, Leovscaea, Stepnaea, Ştefan Vodă, Zorile - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 17:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Ivanovca - parțial în intervalul de timp între 12:05 - 14:05, pentru conectarea noului consumator
s.Şipoteni - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Voinescu - parțial în intervalul de timp între 12:30 - 14:30, pentru conectarea noului consumator
 
17. Ialoveni:
s.Horodca - parțial, în intervalul de timp între 09:35 - 19:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Puhoi: str.Igor Vieru, Puhoi, Ştefan cel Mare şi Sfînt - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Răzeni - parțial în intervalul de timp între 15:00 - 16:30, pentru conectarea noului consumator
s.Sociteni - parțial în intervalul de timp între 08:25 - 09:55, pentru conectarea noului consumator
s.Văratic - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
18. Leova:
or.Iargara: str. 31 August 1989, Alexei Mateevici, Căile Ferate, Cucoarelor, Păcii, Viilor, Vinogradnaea str-la, s.Baiuș, s.Cociulia Nouă - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Hîrtop - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Sărățica Veche - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 18:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
19. Nisporeni:
or.Nisporeni: str.Dacia, Tineretului, Vasile Alecsandri, Victoriei, Viilor, 1 Mai - parțial, în intervalul de timp între 08:15 - 20:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Vînători - parțial, în intervalul de timp între 08:30 - 20:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
20. Orhei:
or.Orhei: str.Dimo Nicolai - parțial, în intervalul de timp între 08:15 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
21. Străşeni:
s.Făgureni - parțial, în intervalul de timp între 12:00 - 14:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Ghelăuzia - parțial, în intervalul de timp între 09:10 - 11:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Onești, s.Țîgănești - parțial în intervalul de timp între 09:00 - 20:30, pentru reconstructia liniei aeriene
s.Recea - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 16:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Zubreşti: str.Alexandru Donici, Arhanghelul Mihail, Dimitrie Cantemir, Doina şi Ion Aldea Teodorovici, Drumul Şcolii, Ion Creangă, Serghei Lazo, Subrea, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Victoriei, Zubrea, Zubreşti - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 16:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
22. Ştefan Vodă:
s.Căplani: str.Mihail Frunze, Svoboda, Tcacenco - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 21:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Căplani: str.Ștefan cel Mare, Căplani - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 17:25 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Feștelița: str.Alexandr Puşkin, Ciapaeva, Dostoevscogo, Lenin, Festelita, Ştefan cel Mare şi Sfînt - parțial, în intervalul de timp între 11:20 - 13:30 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului

s.Popeasca: str.Comsomoliscaea, Grigore Cotovschi, Ion Creangă, Ion Soltîs, Mihail Frunze, Mira, Popeasca - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 11:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului

s.Purcari: str.Maxim Gorki, Purcari - parțial, în intervalul de timp între 09:50 - 17:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

 
23. Taraclia:
or.Tvardița: str.N.Valutin, Sadovaia, Ciapaev - parțial în intervalul de timp între 08:00 - 11:30, pentru conectarea noului consumator
s.Corten: str.Grigore Cotovschi - parțial în intervalul de timp între 14:30 - 16:00, pentru conectarea noului consumator
 
24. Teleneşti:
s.Bogzeşti, s.Crăsnăşeni, s.Văsieni - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Ineşti, s.Leuşeni - parțial, în intervalul de timp între 10:05 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
 
 
За дополнительной информацией просим обращаться в Службу Поддержки Клиентов по телефону круглосуточной службы 022-43-11-11.
 
Приносим извинения за возможные неудобства, к которым может привести перерыв в подаче электрической энергии.
 
09.07.2019