Pentru îmbunătățirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. „Red Union Fenosa" S.A. anunţă că joi, 13 iunie 2019, vor avea loc lucrări programate

Versiune pentru tipărireVersiune pentru tipărire
Pentru îmbunătățirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. „Red Union Fenosa" S.A. anunţă că joi, 13 iunie 2019, vor avea loc lucrări programate de întreținere, renovare și modernizare a rețelelor electrice pe adresele și în intervalele de timp indicate mai jos:
 
1. Chişinău, sectorul Botanica, com.Băcioi:
str.Acad.Sergiu Rădăuţanu, Alexandr Puşkin, Alexandru cel Bun, Andriana, Baciului, Băcioi, Bucureşti, Bujorilor, Burebista, Chişinăului, Cîmpiei, Dacia, Decebal, Dimitrie Cantemir, Doina, Eugen Coca, Florilor, Hotin, Independenţei, Işnovăţ, Iurie Gagarin, Lămăiţei, Livezilor, Liviu Deleanu, Macilor, Mitropolit Petru Movilă, Munceşti, Nicolae Sulac, Nucarilor, Pavaliuc, Păcii, Pădurilor, Petru Zadnipru, Plopilor, Povoliuc V., Renaşterii, Renaşterii 1 str-la, Rezeni, Schinoasa, Serelor, Sf.Andrei, Sf.Ilie, Sf.Mihail, Sf.Pavel, Sf.Valentin, Sfinta Treime, Sfintul Mihail Str, Sfîntul Andrei, Sfîntul Constantin, Străisteni, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Teilor, Tineretului, Tineretului-1, Trandafirilor, Vila Verde, Voluntarilor, Zodiac - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
2. Chişinău, sectorul Buiucani:
str.Barbu Lăutaru 26A, 28, 28/1, 32, Cornului 11/1, Ghioceilor 999, Ștefan Neaga 16-38, 17-37 - în intervalul de timp între 09:20 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene
str.Ghioceilor 1, Gr.Alexandrescu 1-15, 2-6, 999, 9999, V.Lupu 29, 31, 33/3, 37 - parțial, în intervalul de timp între 09:10 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
3. Chişinău, sectorul Centru:
str.Academiei 3/4, Hincesti 61, Miorița 3/1, 3/2, 3/3, 3/5, 3/12, 7/1, 44, Sprincenoaia 1/1, 3/1, 5/B,C,D,E,F,G,H; 5 - în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Calea Basarabiei 4, 10, 10/2, Cărbunari 25-33, 32-38, Scoreni 8A, Tăbăcăria Veche 18-40, 19-25 - în intervalul de timp între 09:15 - 18:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
4. Chişinău, sectorul Ciocana, com.Coloniţa:
str.Alexei Mateevici, Emilian Bucov, Hotin, Ion Vatamanu, Mihai Eminescu, Salcîmilor, Sf.Maria, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Zorilor, 31 August 1989 - în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
5. Chişinău, sectorul Rîşcani:
bd.Moscova 2, 999, 9999, str.A.Russo 1, 1/1, 1/5, 1A - în intervalul de timp între 13:00 - 18:00 pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
str.Academicianul N.Corlăteanu 42-54, Academicianul S.Rădăuțanu 27-41, 67, 79, 81, 83, 92, Academicianul E.Coșeriu 4-8, Academicianul S.Berejan 2-14, L.Istrati 4-20, 7-27, str-la L.Istrati 3, Olga Vrabie 3-45, 10-32, str-la 1 Olga Vrabie 11-29, 20, 44-52, str-la 2 Olga Vrabie 3-11, 6, 10, 30, P.Leșcenco 4-12, 19-29, 38-46, str-la P.Leșcenco 4-10, 5-21, Primar Gherman Pintea 3-173, 8-64, str-la Primar Gherman Pintea 1-39, 4-46, V.Țepordei 9, 11, 15, 17 - în intervalul de timp între 10:00 - 13:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
6. Chişinău, sectorul Rîşcani, com.Ciorescu:
str.Albiniţa, Alexandru cel Bun, Alexei Mateevici, Boris Glavan, Ciorescu, Dimitrie Cantemir, Dimitrie Cantemir str-la, Florilor, Ion Creangă, Mihai Eminescu, Mihai Kogălniceanu, Mihail Frunze, Minerilor, Pavlov, Prietenia, Prieteniei, Serghei Lazo, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Viilor - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 17:45 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
7. Chişinău, sectorul Rîşcani, com.Grătieşti:
str.Alexandru Plămădeală, Alexei Mateevici, Boris Glavan, Dragoş Vodă, Drumul Petricanilor, Gratiesti, Miron Costin, Mitropolit Petru Movilă, Petricani, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Vasile Alecsandri, Albișoara - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 19:04 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
8. Anenii Noi:
s.Bulboaca - parțial, în intervalul de timp între 09:15 - 18:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Bulboaca: str.Victoriei - parțial, în intervalul de timp între 08:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Chirca - parțial, în intervalul de timp între 11:45 - 13:45 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Geamăna - parțial, în intervalul de timp între 09:20 - 11:20 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Gura Bîcului: str. 1 Mai, Alexei Mateevici, Basarabia, Biruinţa, Conaş Camzin, Cuzneţova, Dnestrovscaea, Doina, Gorkii, Gura Bîcului, Izvoare, Libertăţii, Mihai Eminescu, Neguţe, Nistreană, Novaea, Specialiştilor, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Tineretului, Unirii, Valea Adîncii, Alexandr Puşkin, Ion Creangă, Mihail Frunze, Mihail Lomonosov, Renaşterii, Serghei Lazo, Vasile Alecsandri, 31 August 1989 - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Țînțăreni - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 17:45 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
9. Cahul:
str.Boris Glavan, Dumbrava Roşie, Dumitru Milev, Georghe Asachi, Krasnov, Mihai Eminescu, Mihail Koţiubinschi, Ostaşcu, Strada Veche - parțial, în intervalul de timp între 08:40 - 10:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Alexanderfeld: str. 30 Let Pobedî - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Crihana Veche - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 14:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Spicoasa, s.Burlacu - parțial, în intervalul de timp între 14:30 - 17:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
10. Cantemir:
s.Capaclia, s.Cociulia - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Vișiniovca: str.Livezilor, Pacii, Teilor - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
11. Comrat (UTA Găgăuzia):
or.Ceadîr Lunga: str.Alecu Russo, Ion Creanga, Iujnaea - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 16:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
or.Ceadîr Lunga: str.Polevaea, Karl Marx - parțial, în intervalul de timp între 09.30 - 18:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
or.Tvarduța: str.Lenin, Sadovaea - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 11.30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Cioc-Maidan: str. 28 Iunie, Colhoznaea, Comsomoliscaea, Dimova, Grigore Cotovschi, Maxim Gorki, Mihail Frunze, Molodejnaea, Octeabriscaea, Serghei Lazo - parțial, în intervalul de timp între 09:20 - 17:10 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
12. Căuşeni:
or.Căușeni: str.Renașterii, Tighina șos. - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Cîrnațeni - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Opaci - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 18:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
13. Călăraș:
s.Bravicea - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 18:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
14. Cimişlia:
s.Troițcoie: str.Grigore Cotovschi, Maxim Gorki, Molodoi Gvardii, Octeabriscaea, Sovetscaea, Troiţcoie - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
15. Hînceşti:
s.Fundul Galbenei - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Lăpușna. str.Serghei Chirov, Iurie Gagarin - parțial, în intervalul de timp între 09:40 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
16. Ialoveni:
s.Hansca - parțial, în intervalul de timp între 09:35 - 17:30 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Nimoreni - parțial, în intervalul de timp între 09:35 - 19:10 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Puhoi - parțial, în intervalul de timp între 08:00 - 19:00 pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice
s.Răzeni - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Vasieni - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
17. Leova:
s.Cîmpul Drept, s.Cneazevca, s.Sărăţica Nouă, s.Sărăţica Veche, s.Tomaiul Nou - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 18:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Cîzlar - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 18:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Sărata Nouă - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 18:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Sărata Nouă: str.Livezilor, Doina, Tineretului, Sărata Nouă - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 18:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
18. Nisporeni:
str.Alexandru cel Bun, Ioan Vodă, Livezilor, Păcii, Toma Ciorbă - parțial, în intervalul de timp între 08:45 - 19:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
19. Orhei:
str.Chişinăului, Ciprian Porumbescu, Gheorghe Asachi, Sălcilor, Unirii - parțial, în intervalul de timp între 08:30 - 20:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Cihoreni - parțial, în intervalul de timp între 10:30 - 15:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Clișova - parțial, în intervalul de timp între 15:00 - 20:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
20. Străşeni:
s.Cojușna: str.M.Vitezul, Cojușna, Scorenilor, Ștefan cel Mare - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 16:30 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Țigănești - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 20:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
21. Ştefan Vodă:
s.Brezoaia: str.Nadrecinaia, Lenin, Brezoaia, Comsomolului - parțial, în intervalul de timp între 14:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Olănești: str.Gheorghe Asachi, Nicolae Testemiţeanu, Nicolai Pirogov, Olăneşti, Vladimir Maiacovski, 31 August - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:10 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Purcari: str.Libertății, Maxim Gorkii, Purcari - parțial, în intervalul de timp între 09:40 - 17:25 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
22. Taraclia:
str.Bulgară, Bulgară str-la, Grigore Cotovschi, Iurie Gagarin, Karl Marx, Lenin, Mihail Lermontov, Vasilii Ceapaev, 28 Iunie - parțial, în intervalul de timp între 09:30 -16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
or.Tvarduța: str.Lenin, Sadovaea - parțial, în intervalul de timp între 10:00 – 11:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
 
 
Pentru informații suplimentare contactați Serviciul Suport Clienți al companiei la telefonul 022-43-11-11.
 
Ne cerem scuze pentru eventualele incomodități ce pot fi cauzate de întreruperea temporară în livrarea energiei electrice.
 
11.06.2019