Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că joi, 22 noiembrie 2018, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:

Versiune pentru tipărireVersiune pentru tipărire

Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că joi, 22 noiembrie 2018, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:
 

  1. Chişinău, sectorul Botanica:

str.Cetatea Albă 2-20, 11-15, Dimineții 2-46, 27-73, Liuba Dumitriu 12, 35/1, Dorobanți 1-23, 2-8, Muncești 53, 94-104, 160, Plaiului 9, 9A, 9/2, Scutari 2-10, 3-11 - în intervalul de timp între 09:20 - 17:00, pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene
 

  1. Chişinău, sectorul Botanica, s.Frumușica:

str.Lozioara - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 

  1. Chişinău, sectorul Buiucani:

str.Bisericii 7-19, 18-34, str-la Bisericii 2-8, 3-29, Gh.Codreanu 46-78, 59-89, Dragomirna 11-63, 28-68, Humulești 1-3, Schitului 1-21, 2-32, Durlești 9003, 9999 - în intervalul de timp între 12:00 - 15:00, pentru conectarea clienţilor noi
str.Gh.Codreanu 1-11, 2-12, Cornului 23, 24-28, Drumul Taberei 2-38, 17-39, Durlești 11, Toamnei 1-7, V.Lupu 61-73, Vovințeni 1-9, 4-14 - în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
str.Maria Cibotari 19 - în intervalul de timp între 09:00 - 13:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 

  1. Chişinău, sectorul Centru:

str.A.Pușkin 16, 16/1, 16/2, 20, 20/1, Alexei Șciusev 52/1, 55, 62, București 40, 53, 53/1, 57, 59, 63, 65, 9999, M.Eminescu 23-29, 30-38, Vasile Alecsaandri 97, Vlaicu Pîrcălab 17, 23, 23A, 26, 30, 31, 32, 33 - în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.A.Pușkin 20, Alexei Șciusev 62 - în intervalul de timp între 13:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 

  1. Chişinău, sectorul Ciocana, com. Bubuieci:

str. 27 August, Alecu Russo, Boris Glavan, Constructorilor, Decebal, Dimitrie Cantemir, Doina Şi Ion Aldea Teodorovici, Dumbravei, Ion Soltîs, Iurie Gagarin, Iurie Gagarin str-la, Mihai Eminescu, Mihai Viteazul, Miron Costin, Plopilor, Plopilor str-la, Popov, Serelor, Sfînta Mari, Şcolii, Ştefan cel Mare și Sfînt, Teilor, Teilor str-la, Tineretului, Tineretului str-la, Traian, Tudor Bubuiog, Voluntarilor - parţial în intervalul de timp între 09:10 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Ştefan cel Mare și Sfînt, Miorița - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 12:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
str.Ştefan cel Mare și Sfînt, Miorița - parţial în intervalul de timp între 13:00 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 

  1. Chişinău, sectorul Ciocana, com.Tohatin:

str.Fîntînilor, Mihai Eminescu, Mihail Sadoveanu, Păcii, Păcii str-la, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Vadul lui Vodă, Vasile Alecsandri - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 12:00, pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice
 

  1. Chişinău, sectorul Rîşcani:

str.Iazului 17 - în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice
 

  1. Anenii Noi:

s.Balmaz, s.Mirnoe, s.Troița Nouă - parţial în intervalul de timp între 09:35 - 17:35, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Hîrbovăț - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Mereni: str.Alexandru cel Bun, Cobzarilor, Mereni, Unirii, 1 Mai - parţial în intervalul de timp între 09:40 - 18:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Puhăceni - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:45, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Roșcani - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:45, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 

  1. Basarabeasca:

str.Alexandr Puşkin JD, Alexandr Puşkin str-la JD, Budionnîi JD, Depoului Jd, Drujba JD, Molodejnaea jd, Nicolai Gogol, Nicolai Gogol JD, Ucrainscaea Jd, Vasilii Jukovski JD, Vladimir Maiacovski JD - parţial în intervalul de timp între 13:00 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Abaclia: str. 31 August 1989 (Şopsa), Alecu Russo, Independenţei, Ion Iachir, Serghei Lazo, Spitalului - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 12:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 

  1. Cahul:

s.Brînza: str.Octombrie, 28 Iunie, 28 Iunie str-la, 8 Martie, Comsomoliscaea, Crasnova, Iurie Gagarin, Lenin, Molodejnaea, Octeabriscaea str-la, Pogranicinaea, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Valentina Tereşcova, s.Văleni - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 16:20, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Brînza: str.Octombrie, Octeabriscaea str-la, 28 Iunie - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 17:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Găvănoasa - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 17:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 

  1. Cantemir:

s.Lingura - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 

  1. Comrat (UTA Găgăuzia):

or.Comrat: str.Alexandr Puşkin, Dostoevski, Gavrilov, Sofia Kovalevskaea - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
or.Comrat: str.Comsomoliscaea, Odesa, Şciors - în intervalul de timp 10:00 - 11:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Cîietu: str.Alexandr Puşkin, Comarova, Independenţei, Lenin, Naberejnaea, s.Ciet, Ştefan cel Mare şi Sfînt - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Congaz: str.Gherman Titov, Grozdev, Mira, Nikolaev, Octeabriscaea, Ostrovski, Serghei Kirov - parţial în intervalul de timp între 13:00 - 15:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Dimitrova: str.Dimitrie Cantemir, Molodejnaea, s.Dimitrova - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 

  1. Călăraşi:

str.M.Kogîlniceanu - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Căbăiești, s.Buda, s.Ursari - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 16:50, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Sadova - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Sipoteni: str. 31 August 1989, Alexei Mateevici, Chişinăului, Dimitrie Cantemir, Gloria, Gloriea, Învăţătorilor, Miron Costin, Sipoteni, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Tochile - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:50, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Vălcineț: str. 1 Mai, 27 August, 31 August 1989, 8 Martie, 9 Mai, Alecu Russo, Alexandru Cel Bun, Alexandru Donici, Alexei Mateevici, Aron Pumnul, Bogdan Petriceicu Haşdeu, Bogdan Vodă, Ciprian Porumbescu, Codrilor, Constantin Negruzzi, Cuza-Vodă, Dacia, Dimitrie Cantemir, Dimitrie Cantemir., Dragoş Vodă, Fîntînilor, Gavriil Musicescu, Independenţei, Ion Neculce, Iurie Gagarin, Livezilor, Luceafărul, Mihai Eminescu, Mihai Eminescu., Mihai Viteazul, Mihail Sadoveanu, Miron Costin, Nicolae Milescu Spătaru, Nicolae Testemiţeanu, Păcii, Petru Rareş, Rădi, S.Vălcineţ, S.Velicogo, Şcolii, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt, Ştefan Neaga, Timoşenco, Tineretului, Titu Maiorescu, Traian, Trandafirilor, Valentina Tereşcova, Vasile Alecsandri, Vasile Lupu, Victoriei, Volcineţ - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 

  1. Căuşeni:

or.Căuşeni: str.Alexandr Puşkin, Alexandr Puşkin 2 str-la, Calea Brezoii, Gheorghe Coşbuc, Meşterul Voicu, Nicolai Nekrasov, Ştefan cel Mare şi Sfînt 8 str-la, Trei Fîntîni 1 str-la, Trei Fîntîni 3 str-la, Trei Fîntîni str-la, Vissarion Belinski - parţial în intervalul de timp între 11:30 - 13:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
or.Căuşeni: str.Alexei Mateevici, Alexei Şciusev str-la, Calea Basarabiei, Calea Ştefaneştilor, Dimitrie Cantemir, Dimitrie Cantemir str-la, Mihai Eminescu bd., Mira 4 str-la, Păcii str-la, Ştefan cel Mare şi Sfînt - în intervalul de timp 14:00 - 16:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Ciufleşti
- în intervalul de timp 11:45 - 13:45, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Plop-Știubei - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Ursoaia - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Zaim - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 

  1. Cimişlia:

s.Hîrtop - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 

  1. Criuleni:

str. 31 August - parţial în intervalul de timp între 09:25 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Bălăbăneşti - parţial în intervalul de timp între 08:30 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Slobozia Dușca - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 16:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Zolonceni - parţial în intervalul de timp între 09:25 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 

  1. Hînceşti:

s.Bujor - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:45, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Cățeleni, s.Ivanovca - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
s.Mingir - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Sărata Mereșeni - parţial în intervalul de timp între 08:15 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 

  1. Ialoveni:

s.Bardar - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Costești - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Puhoi - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Suruceni - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 

  1. Leova:

s.Colibabovca - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 

  1. Nisporeni:

s.Bursuc - parţial în intervalul de timp între 08:45 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 

  1. Orhei:

str.Chișinăului, N.Dimo, V.Lupu, V.Mahu - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 18:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Biești - parţial în intervalul de timp între 08:45 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Bulăiești, s.Mîrzaci, s.Mîrzești - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Ciocîlteni - parţial în intervalul de timp între 14:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 

  1. Străşeni:

s.Căpriana - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Ciobanca - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Codreanca, s.Drăguşeni, s.Grebleşti, s.Lupa-Recea, s.Oneşti, s.Recea, s.Romăneşti, s.Ţigăneşti - parţial în intervalul de timp între 08:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Scoreni - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Zubreşti: str.Alexandru cel Bun, Alexandru Donici, Dimitrie Cantemir, Drumul Chişinăului, Mihai Eminescu, Serghei Lazo, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Zubrea, Zubreşti - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 

  1. Ştefan Vodă:

str.Boris Glavan, Florilor, Ion Creangă, Livezilor, Mihai Eminescu, P.Dudnic, Serghei Lazo, Trandafirilor, Valea Verde, Vasile Alecsandri, Vasile Lupu, Victoriei - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Carahasani: str.Ciapaev, Grigore Cotovschi, Ion Creangă, Molodejnaea, Pobeda - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Palanca: str. 50 Let Sov.Moldavii, Academicianul Ghidirim, Fraţii, Dumitraşco, Livezilor, Ştefan Vodă - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 12:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Purcari: str.Maxim Gorki, Purcari - parţial în intervalul de timp între 09:10 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Talmaza - în intervalul de timp 14:00 - 16:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Volintiri: str.Basarabeana - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 

  1. Taraclia:

str.Dimitrov, Donskoi, Lenin, Sadovaea - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Carbalia: str.Fontannaea, Gaidarji G., Iubileinaea, Lesnaea, Mira, Zarecinaea - parţial în intervalul de timp între 13:30 - 14:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Samurza: str.Chirov - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 

  1. Teleneşti:

s.Brînzenii Noi, s.Hîrtop, s.Moara, s.Ordăşei, s.Pistruieni - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
 
 
Pentru informaţii suplimentare contactaţi Serviciul Suport Clienţi al companiei la telefonul 022-43-11-11.
 
Ne cerem scuze pentru eventualele incomodităţi ce pot fi cauzate de întreruperea în livrarea energiei electrice.
 
19.11.2018