Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că joi, 9 august 2018, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:

Versiune pentru tipărireVersiune pentru tipărire

Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că joi, 9 august 2018, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:
 
1.      Chişinău, sectorul Botanica:
str.Grenoble 163/1, 165/1 - în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice
 
2.      Chişinău, sectorul Botanica, or.Sîngera:
str.Fîntîna Schinului, Sfatul Ţării, str.şi str-la Suveranităţii - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene
 
3.      Chişinău, sectorul Buiucani:
str. 27 Martie 9, 10, 14/3, 15, str-la Bariera Sculeni 12, 12A, 14, 43, Calea Ieşilor 61/1, Călăraşi 22-78, 23-67, str-la Călăraşi 1A, Milano 3/1, 52, 54, 56, Ţărînii 82 - în intervalul de timp între 09:15 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
str.M.Lermontov 15, 19, 37-73, 40, 66-102, str-la M.Lermontov 23, Sf.Vineri 62, Tatarbunar 15, 15/1, 17, 38, Valea Rădiului 26/1 - în intervalul de timp între 09:30 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
4.      Chişinău, sectorul Buiucani, or.Durleşti:
str.Durleşti, Florilor, Gribov, Livezilor, Maria Cibotari, Mihai Eminescu, Păcii, Tudor Vladimirescu, Vasile Alecsandri, Vovinteni, Vovinteni 1, Vovinteni 2 - parţial în intervalul de timp între 09:10 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
5.      Chişinău, sectorul Buiucani, com.Truşeni:
str.Decebal, Mihail Frunze, Viilor, Voluntarilor, 1 Mai - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
6.      Chişinău, sectorul Centru, or.Codru:
str.Sihastrului, Pomicultorilor - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
7.      Chişinău, sectorul Rîşcani:
str.Matei Basarab 11, 14, 14A, 16/1, Miron Costin 15/2, 19/5, 19/6, 19/7, 19/4, 19/6A, N.Dimo 23/2, 23/3 - în intervalul de timp între 09:20 - 17:20, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
8.      Chişinău, sectorul Rîşcani, com.Grătieşti:
str.Bucovinei, Dragoş Vodă, Gribov, Ioan Vodă, Mitropolit Petru Movilă, Primaverii, Ţărinii, Vasile Alecsandri, Veronica Micle, Vladimir Maiacovski - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
9.      Anenii Noi:
s.Ciobanovca - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 19:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Cobusca Veche - parţial în intervalul de timp între 10:30 - 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Merenii Noi: str.Communî, Merenii Noi, Mihai Eminescu, Păcii, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Tineretului, Uzinelor, Victoriei - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:45, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Speia - parţial în intervalul de timp între 09:40 - 11:40, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Şerpeni - parţial în intervalul de timp între 12:00 - 14:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 
10.   Cahul:
s.Burlacu - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
11.   Comrat (UTA Găgăuzia):
or.Comrat: str.Alexei Şciusev, Barladeana, Boris Glavan Str-La, Briulova, Ciachira, Dorojnîi Str-La, Gheorghi Jucov, Mihail Tuhacevski, N.Krupskaea, Ostrovscogo, Serghei Esenin, Taras Şevcenco, Zlatova - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 12:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
or.Comrat: str.Lenin, Matrosov - parţial în intervalul de timp între 13:00 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Cazaclia: str.Alexandr Puşkin, Chirov, Griboedova str-la, Mihail Lomonosov, Suvorov str-la - parţial în intervalul de timp între 08:45 - 13:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
12.   Călăraşi:
s.Bularda, s.Dereneu, s.Duma - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Dereneu, s.Hirova, s.Hogineşti, s.Meleşeni, s.Ţibirica - parţial în intervalul de timp între 08:30 - 20:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Mîndra, s.Pituşca - parţial în intervalul de timp între 10:45 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
13.   Căuşeni:
str.Alexei Mateevici, Mihail Frunze, Păcii str-la, Tineretului, s.Cîrnăţeni, s.Popeasca: str. 27 August, 31 August 1989, Boris Glavan, Cazacu Ion, Comsomoliscaea, Dimitrie Cantemir, Florilor, Grigore Cotovschi, Ion Creangă, Ion Soltîs, Iscra, Iurie Gagarin, Lenin, Livezilor, Miciurin, Mihail Frunze, Mihail Frunze str-la, Mira, Molodejnaea, s.Popeasca, Serghei Lazo, Sovetscaea, Suvorova - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.M.Eminescu - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 13:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
Botnei str-lă, Ciocana, Ciocana Mică, Dragoş Vodă, Fîntînilor, Fîntînilor str-la, Ion Soltîs, Mihail Frunze, Mihail Lermontov, Mihail Lomonosov, Miron Costin, Mitropolit Dosoftei, Pădurii, Pădurilor, Petru Rareş, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Ştefan cel Mare şi Sfînt 10 s-a, Ştefan cel Mare şi Sfînt 5 s-la, Ştefan cel Mare şi Sfînt 6 s-la, Ştefan cel Mare şi Sfînt 7 s-la, Ştefan cel Mare şi Sfînt 8 s-la, Ştefan cel Mare şi Sfînt 9 s-la, Toma Miron - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Sălcuţa - parţial în intervalul de timp între 14:00 - 18:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
14.   Cimişlia:
str.Alexandru cel Bun, Constantin Stamati, Mihai Eminescu, Şciors - parţial în intervalul de timp între 08:00 - 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Abaclia: str.Alecu Russo, Alexandru Donici, Boris Glavan, Cogîlinic, Dimitrie Cantemir, Grădinilor, Independenţei, Ion Secrieru, Lev Tolstoi, Livezilor, Mihail Frunze, s.Abaclia, Spitalului - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Ialpugeni, s.Javgur - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:45, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Satul Nou - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
15.   Criuleni:
s.Ciopleni - parţial în intervalul de timp între 08:45 – 10:15, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Cruglic (s.Boşcana, s.Izbeşte - cons.juridici) - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 16:45, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Dubăsari Vechi - str. 40 Let Octeabrea, Lenin, S.Lazo, Sadovaia - parţial în intervalul de timp între 15:00 – 16:30, lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Micleşti - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
16.   Hînceşti:
str.A.Lăpuşneanul, A.Mateevici, Ştefan Vodă, Dragoş Vodă, Ion Soltăs, Miciurin, Mihalcea Hîncu, N.Testemiţeanu, S.Caşu - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 14:20, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Alexadru cel Bun, A.Mateevici, şos.Cimişliei, Cosmonauţilor, Dragoş Vodă, Izvoarelor, Miciurin, M.Frunze, Mihalcea Hîncu, N.Testemiţeanu, Păcii - parţial în intervalul de timp între 15:15 - 18:15, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Alexandru cel Bun, Cogîlnic, Floare, Grădinilor, Ion Creangă, S.Lazo - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:25, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Bobeica, s.Dahnovici, s.Drăguşeni - parţial în intervalul de timp între 08:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Buţeni - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 21:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Drăguşeni - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 17:20, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Oneşti - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 21:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Pereni - parţial în intervalul de timp între 08:15 - 21:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
17.   Ialoveni:
str.Chilia, Gagarin, P.Ştefănucă - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 17:20, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Bardar - parţial în intervalul de timp între 08:30 - 17:00, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
s.Nimoreni, s.Suruceni - parţial în intervalul de timp între 09:25 - 17:20, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Ţipala - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 12:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 
18.   Leova:
s.Covurlui, s.Frumuşica, s.Victoria - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Sărata-Răzeşi - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
19.   Nisporeni:
s.Grozeşti - parţial în intervalul de timp între 08:45 - 19:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Şişcani - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
20.   Orhei:
str.M.Mîndru, S.Lazo, Trosceanscaia, Zemţov - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
21.   Străşeni:
s.Ţigăneşti - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 20:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
22.   Ştefan Vodă:
s.Caplani: str.Lenin, Ştefan cel Mare - parţial în intervalul de timp între 09:10 - 10:40, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Feşteliţa: str. 1 Mai, A.Moga, Grecico, M.Eminescu, Pobeda, V.Tereşcova - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Popeasca: str.B.Glavan, Ion Creangă, Iscra, Livezilor, S.Lazo, Suvorov - parţial în intervalul de timp între 14:30 - 16:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Popeasca: str.Cotovschi, Ion Creangă, I.Soltîs, Iscra, S.Lazo - parţial în intervalul de timp între 09:10 - 19:10, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Purcari - parţial în intervalul de timp între 11:20 - 13:50, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Răscăieţi: str.Ştefan cel Mare, Livezilor, Lomachina - parţial în intervalul de timp între 09:40 - 17:40, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
23.   Teleneşti:
s.Brînzenii Noi - parţial în intervalul de timp între 09:40 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
 
 
Pentru informaţii suplimentare contactaţi Serviciul Suport Clienţi al companiei la telefonul 022-43-11-11.
 
Ne cerem scuze pentru eventualele incomodităţi ce pot fi cauzate de întreruperea în livrarea energiei electrice.
 
06.08.2018