Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că luni, 08 octombriet 2018, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:

Versiune pentru tipărireVersiune pentru tipărire

Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că luni, 08 octombriet 2018, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:
 
1.      Chişinău, sectorul Botanica:
str.Albiţa 1-17, 6-40, Cosaşilor 1-7, 2-4, Decembriştilor 2-30, 54, 1, 45, Munceşti 267, 263, Podul de Flori 1-17, 2-28, Simeon Murafa 31-51, 32-56, str-la 1 Ştefan Ciobanu 9, Ştefan Holban 1-15, 2-16, Ţicău 2-8 - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
2.      Chişinău, sectorul Botanica, or.Sîngera:
str.A.Donici, A.Mateevici, Ştefan cel Mare, Chişinăului, Dealul Leului, M.Eminecsu, Munceşti, Păcii - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene
str.Ştefan cel Mare, C.Negruzzi, Horelor, Liviu Damian, M.Costin, Orheiului, P.Zadnipru, Doinelor - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
3.      Chişinău, sectorul Buiucani, com.Truşeni:
str. 27 August, Dm.Cantemir, GH.Coşbuc, M.Frunze, Precup - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
str.Sf.Gheorghe 23A, Truşeni 999 - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
4.      Chişinău, sectorul Buiucani, s.Dumbrava:
s.Dumbrava: str.Bot Mihai, Buiucani, Dimitrie Cantemir, Drumul Vilelor, Durlesti, Fîntînilor, Frumoasa, Igor Vieru, Ioan Botezătorul, La Rascruce, Maria Cibotari, Mihail Sadoveanu, Mitropolit Petru Movilă, Prieteniei, Rarestii, Sfîntul Gheorghe, Teilor, Vierul, Zavoiului - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
5.      Chişinău, sectorul Centru:
str.Alexandru cel Bun 18, 18A, Tighina 65 - parţial în intervalul de timp între 13:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Gh.Asachi 13, 19B, 19-23, 34-48, 9001, M.Lomonosov 39, 39/1, 39A, 41 - parţial în intervalul de timp între 11:00 - 17:00, pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice
 
6.      Chişinău, sectorul Rîşcani:
str. 8 Martie 74-142, 83-87, 99-109, 121-123, 129-137, Constructorilor 76-98, 102, 149-193 - parţial în intervalul de timp între 09:25 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
str.A.Russo 2, 9001, Kiev 5, 6, 6/1, 8/1, 10/1, 11, 12/1, 14/1, 14/2, 16, 16/1, 16/2, 16A, 26 - parţial în intervalul de timp între 09:05 - 17:05, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.C.Stamati 12-16, Ion Doncev 2-22, Moara Roşie 3, 5, Zamfir Arbore 1-7, 2-6, str-la Zamfir Arbore 3/1, 4, 7, 7A - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
str.T.Vladimirescu 10/1, 10/1A, str.A.Doga 9990 - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 13:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.T.Vladimirescu 10/2 - parţial în intervalul de timp între 13:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
7.      Chişinău, sectorul Rîşcani, or.Cricova:
str.A.Mateevici, Chişinăului - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Burebista, Chişinăului, Florilor, Nucarilor, Petru Ungureanu, Serghei Lazo - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
8.      Chişinău, sectorul Rîşcani, com.Ciorescu:
s.Ciorescu: str.Alşexandru cel Bun, Ciorescu, Ştefan cel Mare - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
9.      Anenii Noi:
s.Mereni - parţial în intervalul de timp între 08:30 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Mereni - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 19:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Puhăceni - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:45, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Şerpeni, s.Speia - parţial în intervalul de timp între 09:55 - 17:55, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Todirești - parţial în intervalul de timp 13:00 – 17:00
 
10.   Basarabeasca:
str. 28 Iunie, 40 Let Pobedî, Grigore Cotovschi, Iujnaea, Karl Marx, Lesnaea, Lev Tolstoi, Moldavskaea, Octeabriscaea, Şkolinaea, Sovhoznaea, Trudovaea, Voczalnaea, Zelionaea - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
11.   Cahul:
s.Vadul lui Isac - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 16:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
12.   Cantemir:
s.Crăciun - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Toceni - parțial în intervalul de timp între 10:00 – 12:00, pentru conectarea noului consumator
 
13.   Comrat (UTA Găgăuzia):
or.Vulcăneşti: str. 28 Iunie, 28 Iunie str-la, Dunaevscogo, Fiodor Tolbuhin, Glinchi, Gonciarova, Gospitalinîi str-la, Mira, Molodejnaea, Nicutova, Nicutova str-la, Oleg Coşevoi, Pesceanaea, Pobedî, R.Liucsemburg, R.Liucsemburg str-la, Şciorsa, Sov.Armii, Sov.Moldavii, Sovetskaia Moldavia str-la, Svetlaea, Vasilii Jukovski, Vasilii Jukovski str-la, Vinogradnaea - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 16:45, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Chirsova: str.Grigore Cotovschi, Lenin, M.Tanasoglo, Mira, Olimpiiscaea - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 12:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Chirsova: str.Grigore Cotovschi, M.Tanasoglo - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Congaz: str.Gherman Titov, Grozdev, Mira, Nikolaev, Octeabriscaea, Ostrovski, Serghei Kirov - parţial în intervalul de timp între 13:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Copceac: str. 1 Mai, 28 Iunie, Alexandr Puşkin, Chirov, Cuibîşeva, Grigore Cotovschi, Lenin, Lesnaea, Maxim Gorki, Mihail Frunze, Mihail Lomonosov, Novaea, Octeabriscaea, Priozernaea, Şcolinaea, Serghei Lazo, Sovetscaea, Sverdlova, Tomai - parţial în intervalul de timp între 08:30 - 10:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Copceac: str. 1 Mai, 28 Iunie, Alexandr Puşkin, Chirov, Cuibîşeva, Grigore Cotovschi, Lenin, Lesnaea, Maxim Gorki, Mihail Frunze, Mihail Lomonosov, Novaea, Octeabriscaea, Priozernaea, Şcolinaea, Serghei Lazo, Sovetscaea, Sverdlova, Tomai - parţial în intervalul de timp între 19:00 - 20:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Tomai: str. 1 Mai, Cuibîşeva, Lenin, Maxim Gorki, Mihail Lomonosov, Serghei Lazo, Sverdlova, Tomai, Şcolinaea - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 19:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
14.   Călăraşi:
s.Horodişte - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Pîrjolteni - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Sipoteni: str. 1 Mai, 27 August, 31 August 1989, 5 Decembrie, 8 Martie, 9 Mai, Alecu Russo, Alexandru cel Bun, Alexandru Donici, Andrieş, Boris Glavan, Codrilor, Constantin Negruzzi, Dacilor, Decebal, Deleanu A., Doina, Dragancea V., Eachir I., Gavriil Musicescu, Gheorghe Asachi, Gribov, Ion Creangă, Ion Soltîs, Izvoarelor, Latiniei, Limba Maternă, Livezilor, Maria Cibotari, Maria Drăgan, Mecanizatorilor, Mihai Eminescu, Mihail Frunze, Moldova, Nucilor, Păcii, Petru Rareş, Plopilor, Prietenia, Salcîmilor, Serghei Lazo, Sfîntul Gheorghe, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Ştefan Neaga, Struguraş, Tcacenco, Timoşenco, Tinereţii, Trandafirilor, Vasile Alecsandri, Vasile Lupu, Victoria, Viilor - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 16:50, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
15.   Căuşeni:
str.Calea Basarabiei, Calea Ștefănești, D.Cantemir, M.Eminescu, str-la Păcii, șos.Tighina - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Constantinovca - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Opaci - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Taraclia - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
16.   Cimişlia:
s.Troiţcoe: str.Grigore Cotovschi, Lenin, Maxim Gorki, Molodoi Gvardii, Octeabriscaea, Oleg Coşevoi, Sovetscaea, Troiţcoie - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
17.   Criuleni:
s.Cimişeni - parţial în intervalul de timp între 10:30 - 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Cruglic - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Işnovăţ, s.Rîşcova - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Izbește - parțial în intervalul de timp între 08:45 – 10:45, pentru conectarea noului consumator
 
18.   Hînceşti:
s.Bujor - parţial în intervalul de timp între 08:30 - 21:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Cioara - parţial în intervalul de timp între 08:15 - 21:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Ciuciuleni, s.Drăguşenii Noi, s.Horodca - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Fundul Galbenei - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Horodca - parţial în intervalul de timp între 13:00 - 20:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
19.   Ialoveni:
str.Alexandru cel Bun - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
27 August str-la, Cetatea Albă, Chilia, Hotinului, Hotinului str-la, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt, Veniamin Zarzăr, 27 August - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
s.Dănceni, s.Suruceni - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Hansca - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
20.   Leova:
s.Sărata Nouă - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Seliște - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 11:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
21.   Nisporeni:
str.Basarabia, Chişinăului, Constantin Stamati, Crinilor, Fîntînilor, Gheorghe Coşbuc, Ion Creangă, Mihai Viteazul, Mitropolit Petru Movilă, Muşatinilor, Nicolae Testemiţeanu, Renaşterii, Suveranitatii, Toma Ciorbă, Dacia, Ion Soltîs, Marea Adunare Naţională, Mihail Frunze, Tighina, 9 Mai, s.Vărzăreşti: str. 31 August, Dm.Cantemir, Sf.Petru, Vărzăreşti - parţial în intervalul de timp între 08:45 - 16:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Boldureşti - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
22.   Orhei:
str.Dorobanților, Meșteșugarilor, Valul lui Troian - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 18:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Morozeni - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 20:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Pelivan - parţial în intervalul de timp între 08:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Sămănanca - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 17:20, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Sămănanca - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
23.   Străşeni:
s.Pănăşeşti - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Scoreni - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
24.   Ştefan Vodă:
s.Brezoaia: str.Comsomoliscaia, Lenin, Nadrecinaia - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 19:15, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Copceac: str.Benderscaia, Dzejjinscki, Lesnaia, Livezilor, Octeabriscaia, Severnaia, Sov.Armii - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 19:20, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Purcari: str.M.Gorkii, I.Creangă, Gastelo, B.Glavan - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Răscăieți: str.Biriucova, Biruința, Chirov, Mira, Molodejnaia, Sputnica, Suvorov, Ștefan cel Mare - parţial în intervalul de timp între 09:25 - 17:25, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
25.   Teleneşti:
s.Chiţcanii Vechi - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Sărătenii Vechi - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 19:00, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
 
 
 
Pentru informaţii suplimentare contactaţi Serviciul Suport Clienţi al companiei la telefonul 022-43-11-11.
 
Ne cerem scuze pentru eventualele incomodităţi ce pot fi cauzate de întreruperea în livrarea energiei electrice.
 
03.10.2018