Pentru îmbunătățirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. „Red Union Fenosa" S.A. anunţă că luni, 15 iulie 2019, vor avea loc lucrări programate

Versiune pentru tipărireVersiune pentru tipărire
Pentru îmbunătățirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. „Red Union Fenosa" S.A. anunţă că luni, 15 iulie 2019, vor avea loc lucrări programate de întreținere, renovare și modernizare a rețelelor electrice pe adresele și în intervalele de timp indicate mai jos:
 
1. Chişinău, sectorul Buiucani:
str.Cornului 11/1, Ghioseilor 999 - în intervalul de timp între 10:00 - 17:00 pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene
str.Toma Ciorbă 1 - parțial, în intervalul de timp între 09:10 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
2. Chişinău, sectorul Centru:
șos.Hînceşti 44, str.Mitropolit Gurie Grosu 16, Valea Dicescu 53-91, 64-140 - în intervalul de timp între 09:15 - 17:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
str.Columna 135-143, 140-154, 151-161, Mitr.Dosoftei 128-134, Mitr.P.Movilă 39-41, 9001, Sfatul Țării 61, 61A, 61/1A - în intervalul de timp între 09:00 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
str.Mitropolit Bănulescu-Bodoni 57 - în intervalul de timp între 10:30 - 17:00 pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
 
3. Chişinău, sectorul Centru, or.Codru:
or.Codru: str.Costiujeni 3, 3/1, 3/2, 3/3, 3/12A, 8/2, Valea Apelor 25, 27 - în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
4. Chişinău, sectorul Rîşcani:
bd.Moscova 16 scara 7,8, Matei Basarab 8 - în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice
str.Mirceşti 44, 46 - în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
5. Chişinău, sectorul Rîşcani, or.Cricova:
or.Cricova: str.Libertății, Minerilor - parțial, în intervalul de timp între 09:10 - 17:10 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
6. Anenii Noi:
or.Anenii Noi: str.Artezianschii Per, Artizeanscaea, Concilierii Naţionale, Grigore Cotovschi, Serghei Lazo, Tihaea str-la, Zagorodnaea - parțial, în intervalul de timp între 14:00 - 17:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Floreni - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 14:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Floreni: str.Chișinăului, Floreni - parțial, în intervalul de timp între 14:30 - 19:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Mirnoe - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 11:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 
7. Cahul:
s.Giurgiulești: str.Bez Uliţ, Chişinăului, Dunaiscaea, Independenţei, Djurjulesti, Sportivă - parțial, în intervalul de timp între 09:55 - 17:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Slobozia Mare: str.Gheorghe Coşbuc, Independenţei, Livezilor, Plugarilor, Slobozia Mare, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Unirii - parțial, în intervalul de timp între 12:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
8. Cantemir:
or.Cantemir: str.Daci, Serghei Lazo, s.Stoianovca - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Dimitrova: str.Dimitrie Cantemir, Molodejnaea - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 18:33 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
9. Comrat (UTA Găgăuzia):
or.Comrat: str.Comsomoliscaea, Fontannaea, Galaţan, Grigore Cotovschi, Lenin, Osvobojdenie, Pobeda, Tretiakov - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
10. Căuşeni:
or.Căușeni: str.Alba Iulia, Alexandru Donici, Bogdan Vodă, Constantin Negruzzi, Constantin Stamati, Livezilor, Mihai Eminescu bd., Stere Constantin, 31 August 1989 - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 11:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
or.Căușeni: str.Renaşterii, Tighina şos. - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Baimaclia - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 18:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Taralia - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 11:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Tănătarii Noi - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 18:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
11. Cimişlia:
or.Cimișlia: str.Barbu Lăutaru, Cimislia, Constantin Stamati, Decebal, Decebal str-la, Livezilor, Mihai Viteazul, Secrieru Ion, Sfînta Maria, Sfînta Maria str-la, Suveranităţii, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Ştefan cel Mare şi Sfînt 1 s-la, Ştefan cel Mare şi Sfînt 2 s-la, Tineretului, Vasile Alecsandri, Alexandru cel Bun, Livezilor - parțial, în intervalul de timp între 09:15 - 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
12. Criuleni:
s.Slobozia-Dușca - parțial, în intervalul de timp între 09:05 - 17:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
13. Hînceşti:
or.Hînceşti: str.Alba Iulia, Călinescu, Ion Creangă, Mihai Eminescu, Nicolai Gogol, Nicolai Gogol str-la, Trandafirilor, Vasile Alecsandri, Veronica Micle str-la, 31 August 1989 - parțial, în intervalul de timp între 08:30 - 21:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
or.Hînceşti: str.Alecu Russo, Constantin Stamati, Cucoarelor str-la, Dimitrie Cantemir, Doina, Gavriil Musicescu, Gribova, Independenţei, Ion Dumeniuc, Ion Iachir, Iurie Gagarin, Lev Tolstoi, Mănăstirea Căpriana, Mihai Viteazul, Mitropolit Varlaam, Nicolai Nekrasov, Petru Rareş, prof.Ion Dumeniuk, Putna, Sleahul Meresenilor, Studentilor, Ştefan cel Mare şi Sfînt str-l, Teilor, Teilor str-la, Tineretului, Tricolorului, Vatra str-la - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Buţeni - parțial, în intervalul de timp între 08:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Negrea - parțial, în intervalul de timp între 13:00 - 21:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Sofia - parțial, în intervalul de timp între 08:30 - 21:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Sofia: str.Cuza Ion, Dimitrie Cantemir, Ion Creanga, Maria Drăgan, Serghei Lazo, Sofia, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Veronica Micle - parțial, în intervalul de timp între 13:00 - 21:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
14. Ialoveni:
or.Ialoveni: str.Alexandru cel Bun - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
s.Puhoi: str.Igor Vieru, Puhoi, Ştefan cel Mare şi Sfînt - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Văratic - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
15. Leova:
s.Sărățica Veche - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 18:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
16. Nisporeni:
s.Bărboieni, s.Grozeşti, s.Valea-Trestieni - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:45 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Vînători - parțial, în intervalul de timp între 08:30 - 20:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
17. Orhei:
s.Șercani - parțial în intervalul de timp între 10:30 - 14:30, pentru conectarea noului consumator
 
18. Străşeni:
s.Oneşti, s.Ţigăneşti - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 20:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Roșcani - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 16:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
19. Ştefan Vodă:
s.Căplani: str.Mihail Frunze, Svoboda - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 21:00 pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice
s.Crocmaz: str.Lenin, Naberejnaea, Crocmaz, Suvorov - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 11:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Ștefănești - parțial, în intervalul de timp între 14:30 - 17:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 
20. Taraclia:
or.Taraclia: str.Cotovskii, Karl Marx - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 12:30 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
or.Taraclia: str.Lesnaia, V.Cara - parțial, în intervalul de timp între 13:00 - 17:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
21. Teleneşti:
s.Căzăneşti: str.Căzăneşti, Fazenda-Fintina - parțial, în intervalul de timp între 10:15 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Tîrșiței - parțial, în intervalul de timp între 09:05 - 11:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Vadul-Leca - parțial, în intervalul de timp între 10:15 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
 
 
Pentru informații suplimentare contactați Serviciul Suport Clienți al companiei la telefonul 022-43-11-11.
 
Ne cerem scuze pentru eventualele incomodități ce pot fi cauzate de întreruperea temporară în livrarea energiei electrice.
 
10.07.2019