Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că luni, 18 iunie 2018, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:

Versiune pentru tipărireVersiune pentru tipărire

Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că luni, 18 iunie 2018, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:
 
1.      Chişinău, sectorul Botanica:
bd.Decebal 3, 6, 6/1, 6/2, 6/4 - în intervalul de timp între 09:26 - 19:00, pentru reparaţie capitală
str.Minsk 33A, Plaiului 6-8, 18, 28-50, 11-35, str-la Plaiului 5, Riga 1-7, 17, 10-38, Talin 13 - în intervalul de timp între 09:00 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene
 
2.      Chişinău, sectorul Buiucani:
str.A.Şciusev 90, 97, Dm.Cantemir 5, Maria Cibotari 6, 8, M.Kogălniceanu 70, 76, 80, 85, Mitr.Bănulescu Bodoni 11, N.Iorga 7, 9, 11, 13, 14, 16, 18/1 - în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Calea Ieşilor 9, 9/2 - în intervalul de timp între 13:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Calea Ieşilor 9/3 - în intervalul de timp între 09:00 - 13:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
3.      Chişinău, sectorul Buiucani, or.Durleşti:
str.Cartusa, Fatarilor, Nicolae Dimo, Nicolae Dimo str-la, Plopilor, Plopilor 1 str-la, Plopilor 2 str-la, Plopilor 3 str-la, Alexandru cel Bun, Alexei Mateevici, Durleşti, Gheorghe Asachi, Ion Soltîs, Izvoarelor, Izvoarelor str-la, Livezilor, Nicolae Milescu Spătaru, Nicolae Milescu Spătaru str-la, Plopilor, Rediul Mare, Vasile Lupu - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 14:00, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
 
4.      Chişinău, sectorul Centru:
str.Sihastrului 79A, 42, 9003, 9990, Sf.Ştefan 21, 23, 43 - în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
5.      Chişinău, sectorul Centru, or.Codru:
or.Codru: str.Aleea Verde, Bujorilor, Bujorilor 1 str-la, Bujorilor 3 str-la, Bujorilor 5 str-la, Busuiocului, Busuiocului 1 str-la, Cobzarilor 7 str-la, Cobzarilor 8 str-la, Codru, Colinei 1 str-la, Colinei 2 str-la, Costiujeni, Livădarilor, Otradnii 1 str-la, Otradnii 2 str-la, Padurilor, Padurilor 1 str-la, Pădurilor 1 str-la, Plaiului 1 str-la, Pomicultorilor, Pomicultorilor 1 str-la, Pomicultorilor 2 str-la, Pomicultorilor 3 str-la, Pomicultorilor 4 str-la, Pomicultorilor 5 str-la, Pomiculturilor 6 str-la, Prepeliţei, Schinoasa-Deal, Schinoasa-Deal str-la, Schinoasa-Deal 1 str-la, Schinoasa-Deal 2 str-la, Schinoasei Deal 3 str-la, Sf.Maria, Sf.Martiri Brîncovineni, Sf.Ştefan, Sihastrului, Sihastrului 1 str-la, Sihastrului 2 str-la, Sihastrului 4 str-la, Sitarului 3 str-la, Viticultorilor - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Costiujeni, Dumbrăvii, Gutuilor - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice
str.Costiujeni 5, Grenoble 9999 - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
6.      Chişinău, sectorul Ciocana, com.Coloniţa:
str.Bogdan Petriceicu Haşdeu, Budeşti, Maria Drăgan, Mircea Cel Bătrîn, Stejarilor, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt, Tineretului, Tohatin, Vasile Alecsandri, 31 August - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
7.      Chişinău, sectorul Rîşcani:
str.Anton Pann 19, Colina Puşkin 4, 8A, Ion Pruncul 2-24, 3, 9, 13, Mitr.Bănulescu Bodoni 20, 9001, 9005, 9006, P.Rareş 33, 35, 37 - în intervalul de timp între 09:00 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
8.      Chişinău, sectorul Rîşcani, or.Cricova:
str.Chişinăului 124 - parţial în intervalul de timp între 15:00 - 17:00, pentru deconectarea PT-ului
 
9.      Chişinău, sectorul Rîşcani, com.Ciorescu:
str.Mihai Kogălniceanu 1 (consumatori juridici) - parţial în intervalul de timp între 15:00 - 17:00, pentru deconectarea PT-ului
 
10.   Chişinău, sectorul Rîşcani, s.Făureşti:
s.Făureşti - parţial în intervalul de timp între 15:00 - 17:00, pentru deconectarea PT-ului
 
11.   Chişinău, sectorul Rîşcani, s.Paşcani:
s.Paşcani (consumatori juridici) - parţial în intervalul de timp între 15:00 - 17:00, pentru deconectarea PT-ului
 
12.   Chişinău, sectorul Rîşcani, s.Hulboaca:
str. 31 August 1989, Agricola, Alba Iulia, Alexandru cel Bun, Alexei Mateevici, Bucuriei, Canna I., Constantin Negruzzi, Decebal, Făntănilor, Fructelor, Gheorghe Coşbuc, Hulboaca, Ion Creangă, Ion Creangă str-la, Ion Vatamanu, Luceafărul, Maria Drăgan, Mihai Eminescu, Mihai Sadoveanu, Mihai Viteazul, Miron Costin, Octavian Goga, Prieteniei, Rediului, Sfînta Vineri, Ştefan Cel Mare şi Sfînt, Teiului, Tineretului, Ţărinii, Vasile Alecsandri, Veronica Micle - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
13.   Anenii Noi:
str.Tighina, Cotovschi, Suvorov, Concilierii Naţionali, str-la Tihaia - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:45, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
s.Geamăna - parţial în intervalul de timp între 10:30 - 18:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Gura Bîcului - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 12:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Merenii Noi - parţial în intervalul de timp între 12:00 - 14:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Şerpeni - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
14.   Basarabeasca:
s.Sadaclia: str. 31 August 1989, Cogîlnic, Grigore Cotovschi, Vasile Alecsandri, Voczalinaea, Zelionaia, Şcolinaea - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
15.   Cahul:
str.Dorobanţilor, Ivan Spirin, Mihai Kogălniceanu - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 12:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Giurgiuleşti: str.Chişinăului, Mihail Koţiubinschi, Moldova, Octeabriscaea, Sadovaea, Sadoveanu Mihail, Serghei Lazo, Sov.Moldavii, Sovetscaea - parţial în intervalul de timp între 09:40 - 12:45, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Giurgiuleşti: str.Mecanizatorilor, Moldova, s.Giurgiuleşti, Sadoveanu Mihail, Sovetscaea - parţial în intervalul de timp între 13:15 - 16:55, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Pelinei - parţial în intervalul de timp între 15:00 - 17:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Roşu - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 10:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 
16.   Cantemir:
str.Alexandru Donici, Serghei Lazo, Tcacenco, Tineretului, Vasile Alecsandri - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Baimaclia, s.Cîşla, s.Suhat - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Cania - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Porumbeşti - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 18:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
17.   Comrat (UTA Găgăuzia):
str.Geologului, Lenin, Matrosov, Mira, Svetlaea - parţial în intervalul de timp între 14:30 - 16:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Chioselia Rusă, s.Chioselia Mare (cons.juridici) - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Cazaclia: str. 24 August, Maxim Gorki - parţial în intervalul de timp între 14:00 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Cazaclia: str. 24 August, Maxim Gorki, Grigore Cotovschi, Ostrovscogo str-la, Vladimir Maiacovski str-la - parţial în intervalul de timp între 08:45 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Copceac: str. 8 Martie, Calinina, Cutuzova, Nicolai Pirogov, Suvorova, Şciusev Alexei - parţial în intervalul de timp între 14:00 - 17:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Dezghingea: str.Budionnîi, Budionnîi str-la, Lenin, Valentina Tereşcova - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Gaidar: str. 1 Mai, 40 let Octeabrea, Gaidar, Grigore Cotovschi, Lenin, Novaea, Novîi str-la, Suvorova, Şcolinaea - parţial în intervalul de timp între 13:00 - 16:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Gaidar: str. 28 Iunie, Lenin, Lenin str-la, Mira, Pobedina - parţial în intervalul de timp între 08:45 - 13:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Gaidar: str.Colhoznaea, Nicolai Nekrasov, Suvorova - parţial în intervalul de timp între 10:20 - 11:20, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Joltai: str.Grigore Cotovschi, Maxim Gorki, Miciurin, Sverdlova - în intervalul de timp 08:30 - 09:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
 
18.   Călăraşi:
s.Bularda, s.Dereneu, s.Duma - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 16:50, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Hogineşti - parţial în intervalul de timp între 10:30 - 19:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Rădeni - parţial în intervalul de timp între 10:45 - 19:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Sipoteni: str. 31 August 1989, Alexei Mateevici, Chişinăului, Dimitrie Cantemir, Gloria, Gloriea, Învăţătorilor, Miron Costin, Sipoteni, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt, Tochile - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 16:15, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
19.   Căuşeni:
str.Calea Brezoii, Fîntîna Mocanilor, Tineretului, V.Lupu - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 21:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Fîrlădenii Noi, s.Tănătarii Noi, s.Ursoaia Nouă - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Sălcuţa - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 21:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Sălcuţa Nouă - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 15:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
20.   Criuleni:
s.Bălăbăneşti - în intervalul de timp 09:00 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Boşcana - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Dolinnoe - parţial în intervalul de timp între 09:25 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Dubăsarii Vechi - în intervalul de timp 11:00 - 13:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Işnovăţ - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 18:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
21.   Hînceşti:
s.Bujor - parţial în intervalul de timp între 09:45 -17:45, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Buţeni - parţial în intervalul de timp între 08:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Fîrlădeni - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Horjeşti - parţial în intervalul de timp între 08:15 - 21:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Lăpuşna: str. 28 Iunie, 50 Let Octeabrea, Şelepukina, Alexandru Lăpuşneanul, Bahmeta, Duminica Mare, Ioana Iakir, str-la Ioana Iakir, Lalele, Matrosov, str-la Molodejnaia, Pobeda, Renaşterii, Kirov, Sfînta Treime, Sovetov, str-la Sovetov, Umanschi - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 10:20, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Lăpuşna: str. 28 Iunie, Şelepukina, Eugen Ungureanu, Cotovschi, Gagarin, Mehanizatorov, Umanschi - parţial în intervalul de timp între 10:10 - 11:20, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Lăpuşna: str. 50 Let Octeabrea, Şelepukina, A.Lăpuşneanul, Ioana Iakir, Matrosov, Sadovaia, Kirov, str-la Kirov, Sovetov, str-la Sovetov, Umanschi, Ceapaev, Vladimir Maikovschi - parţial în intervalul de timp între 09:55 -17:55, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Logăneşti - parţial în intervalul de timp între 09:20 -17:20, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Mereşeni - parţial în intervalul de timp între 08:15 - 21:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Nemţeni - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 21:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
22.   Ialoveni:
str.Alexandru Hîjdeu, Aurel David, Cetatea Albă, Ialoveni, Ialoveni str-la, Libertăţii, 27 August - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Dănceni - în intervalul de timp 09:00 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Răzeni - parţial în intervalul de timp între 09:10 - 20:10, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Suruceni - în intervalul de timp 11:00 - 14:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
 
23.   Leova:
s.Borogani - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
24.   Nisporeni:
s.Bălăureşti - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Şişcani - în intervalul de timp 13:00 - 15:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Ţigăneşti - în intervalul de timp 09:00 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Valea-Trestieni - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Vărzăreşti: str. 31 August 1989, Dimitrie Cantemir, George Enescu, Muşatinilor, Trandafirilor, Unirii, Vărzăreşti - în intervalul de timp 09:00 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
 
25.   Orhei:
str. 31 August 1989, Aluniţa, Baladelor, Constantin Brîncuşi, Făguraş, Lăcrămioarelor, Meşterul Manole, Meşteşugarilor, Nistreană, Sfînta Ana, Viorelelor, Zidarilor - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
26.   Străşeni:
s.Sireţ - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
27.   Ştefan Vodă:
s.Popeasca: str.Cotovschi, I.Creangă, I.Soltîs, Iscra, S.Lazo - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 19:15, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Talmaza: str. 27 August, Anatolie Sîrghi, Banikov, Boris Glavan, Ceapaev, Chişinăului, Izvoarelor, Luceafărul, Maxim Gorki, Prietenia, Tcacenco, Vasile Alecsandri - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
28.   Taraclia:
or.Taraclia: str.Karl Marx, Nicolai Nekrasov, Nicolai Nekrasov str-la, Novopojarskaia, Pervomaiscaea - în intervalul de timp 08:30 - 09:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Albota de Jos: str.Bulgară, Drujbî, Iubileinaea, Zelionaia Dolina, s.Hagichioi, s.Hîrtop, s.Albota de Sus: str.Fiodor Idjilov, Iubileinaea, Iurie Gagarin str-la, Mira, s.Roşiţa, s.Sofievca - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 13:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
29.   Teleneşti:
s.Ţînţăreni - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 17:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
 
 
Pentru informaţii suplimentare contactaţi Serviciul Suport Clienţi al companiei la telefonul 022-43-11-11.
 
Ne cerem scuze pentru eventualele incomodităţi ce pot fi cauzate de întreruperea în livrarea energiei electrice.
 
13.06.2018