Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că luni, 19 noiembrie 2018, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:

Versiune pentru tipărireVersiune pentru tipărire

Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că luni, 19 noiembrie 2018, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:
 

  1. Chişinău, sectorul Botanica:

str.Cetatea Albă 2-20, 11-15, Dimineții 2-46, 27-73, Liuba Dumitriu 12, 35/1, Dorobanți 1-23, 2-8, Muncești 53, 94-104, 160, Plaiului 9, 9A, 9/2, Scutari 2-10, 3-11 - în intervalul de timp între 09:15 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene
 

  1. Chişinău, sectorul Buiucani:

str.Gh.Codreanu 1-11, 2-12, Cornului 23, 24-28, Drumul Taberei 2-38, 17-39, Durlești 11, Toamnei 1-7, V.Lupu 61-73, Vovințeni 1-9, 4-14 - în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 

  1. Chişinău, sectorul Buiucani, or.Durleşti:

str.Cartusa, Codrilor, Codrilor 1 str-la, Codrilor str-la, Durleşti, Nicolae Testemiţeanu, Nicolae Testemiţeanu 1 str-la, Nicolae Testemiţeanu 2 str-la, Nicolae Testemiţeanu 3 str-la, Nicolae Testemiţeanu 4 str-la - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Mitr.P.Movilă 9 - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 

  1. Chişinău, sectorul Buiucani, or.Vatra:

str.Alexandru Cel Bun, Gradinilor, Ion Creangă, Ion Vatamanu, Iurie Gagarin, Izvoarelor, Lacului, Lidia Istrati, Livezilor, Mărţişor, Miciurin, Mihai Eminescu, Nicolae Sulac, Plopilor, Podgorenilor, Podgorenilor str-la, Poieniţei, Renaşterii, Serghei Bogza, Ştefan Vodă, Unirii, Vatra - parţial în intervalul de timp între 09:10 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 

  1. Chişinău, sectorul Buiucani, s.Dumbrava:

str.Bot Mihai, Dimitrie Cantemir, Drumul Vilelor, Durlesti, Fîntînilor, Frumoasa, Igor Vieru, Ioan Botezătorul, La Rascruce, Maria Cibotari, Mihail Sadoveanu, Mitropolit Petru Movilă, Prieteniei, Rarestii, Sfîntul Gheorghe, Teilor, Vilelor, Zavoiului - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 

  1. Chişinău, sectorul Buiucani, com.Ghidighici:

str.Ştefan cel Mare 9010, 9019, 9020, Ghidighici 999 - parţial în intervalul de timp între 09:10 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
str.Valea Cînepii, Ștefan Neaga, Em.Bucov, Bulgaru P. - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 17:00 (1 ora), pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 

  1. Chişinău, sectorul Buiucani, com.Truşeni:

str.Trușeni 999, Igor Vieru 40 - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 

  1. Chişinău, sectorul Centru:

str.Mitr.Varlaam 63, 63/19, Ștefan cel Mare 62, 64, 64/1, 64A, Tighina 57, 59 - în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 

  1. Chişinău, sectorul Ciocana:

str.Igor Vieru 13, 13/1, 15, 15/1, 15/2, 15/3, 15/4, Mircea cel Bătrîn 32, 32/2, 32/3, 32/4, 32/6, 32/7, 32/8, 32/10, 34/6 - în intervalul de timp între 14:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 

  1. Chişinău, sectorul Rîşcani:

str.Acad.S.Rădăuțanu 48, Bucovinei 999, Olga Vrabie 6, 16, 18, 28, 45A, 47, str-la 2 Olga Vrabie 1-11, 2-26, Operațiunea Iași-Chișinău 3, 5, 10, 62-70, Primar Gherman Pintea 40, 50-60, 83, 129-137, str-la Primar Gherman Pintea 41-45, 42 - parţial în intervalul de timp între 09:25 - 17:25, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.N.Dimo 1/3, Kiev 2 - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 13:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.N.Dimo 5/4, 7/2 - parţial în intervalul de timp între 13:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 

  1. Chişinău, sectorul Rîşcani, com.Stăuceni:

str.Bucovinei - parţial în intervalul de timp între 09:25 - 17:25, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 

  1. Anenii Noi:

str. 1 Mai, Acad.Andrei Saharov, Alexandr Puşkin, Boris Glavan, Ceapaev, Cernîşevski, Comarov, Comarov str-la, Maxim Gorki, Miciurin, Novaea, Păcii, Serghei Koroliov, Suvorov, Tighina, Zagorodnaea, Zarecinaea - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.B.P.Hajdeu, Concilierii Naționali, D.Cantemir, Florilor, I.Soltîs, Luceafărul, Speranța, V.Jukovski - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 11:20, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Delacău - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 12:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Hîrbovăț - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Mereni: str.Alexandru cel Bun, Cobzarilor, Mereni, Unirii, 1 Mai - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Puhăceni - parţial în intervalul de timp între 09:35 - 17:35, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Roșcani - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Țînțăreni - parţial în intervalul de timp între 11:40 - 14:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 

  1. Cahul:

s.Larga Nouă - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 

  1. Cantemir:

s.Baimaclia - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 

  1. Comrat (UTA Găgăuzia):

str. 200 Let Comratu, Alexei Şciusev, Barladeana, Boris Glavan str-la, Briulova, Ciachira, Cikalov, Coroleva, D.Caracebana, Dorojnîi str-la, Dumitru Caraciobanu, Gheorghi Jucov, Gheorghi Jucov str-la, Lenin, Mihail Tuhacevski, N.Krupskaea, Ostrovscogo, Polevaea, Sadovaea, Serghei Esenin, Stepnaea, Taras Şevcenco, Tretiakov, Zapadnaea, Zlatova, Zoia Kosmodemianskaea str-la - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 15:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
str.Fedko, Gavriliuc, Grigore Cotovschi, Pobeda, Serghei Tiulenin, Şevţov - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Avdarma: str.Sovetscaea - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 10:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Copceac: str.Goricogo, Maxim Gorki str-la, 8 Martie - parţial în intervalul de timp între 11:30 - 12:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 

  1. Criuleni

s.Hîrtopul Mic - în intervalul de timp 09:00 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Paşcani - în intervalul de timp 11:30 - 13:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
 

  1. Călăraşi:

str.M.Kogîlniceanu - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Bahmut, stația Bahmut - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Onișcani - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 16:50, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Pîrjolteni - parţial în intervalul de timp între 09:40 - 16:50, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Vălcineț: str. 1 Mai, 27 August, 31 August 1989, 8 Martie, 9 Mai, Alecu Russo, Alexandru Cel Bun, Alexandru Donici, Alexei Mateevici, Aron Pumnul, Bogdan Petriceicu Haşdeu, Bogdan Vodă, Ciprian Porumbescu, Codrilor, Constantin Negruzzi, Cuza-Vodă, Dacia, Dimitrie Cantemir, Dragoş Vodă, Fîntînilor, Gavriil Musicescu, Independenţei, Ion Neculce, Iurie Gagarin, Livezilor, Luceafărul, Mihai Eminescu, Mihai Viteazul, Mihail Sadoveanu, Miron Costin, Nicolae Milescu Spătaru, Nicolae Testemiţeanu, Păcii, Petru Rareş, Rădi, S.Vălcineţ, S.Velicogo, Şcolii, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt, Ştefan Neaga, Timoşenco, Tineretului, Titu Maiorescu, Traian, Trandafirilor, Valentina Tereşcova, Vasile Alecsandri, Vasile Lupu, Victoriei, Volcineţ - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 

  1. Căuşeni:

or.Căinari: str.Ștefan Vodă, str-la 1 Păcii, Pădurilor, Leonidov, Căinari - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Săiți - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Sălcuța - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 

  1. Cimişlia:

or.Cimişlia: str.Cogîlnic, Decebal, Mihai Kogălniceanu, Tudor Barba, Vasile Alecsandri - în intervalul de timp 09:00 - 10:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Ivanovca Nouă - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 

  1. Hînceşti:

s.Bălceana: str. 31 August 1989, Bălceana, Copiilor, Ion Creangă, Lapuşniţa, Mihai Eminescu, Ştefan cel Mare şi Sfînt - parţial în intervalul de timp între 09:50 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Bratianovca - parţial în intervalul de timp între 14:00 - 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Ciuciuleni - parţial în intervalul de timp între 09:50 - 17:50, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Cotul Morii - în intervalul de timp 10:00 - 18:00, pentru conectarea clienţilor noi
s.Mingir - parţial în intervalul de timp între 08:15 - 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Negrea: str.Decebal, Mihai Viteazul, Negrea, Victoriei - parţial în intervalul de timp între 09:50 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Sărata Merșeni - parţial în intervalul de timp între 13:00 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Voinescu - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 

  1. Ialoveni:

str.Ion Creangă, Latinei, Viilor, Iurie Gagarin - parţial în intervalul de timp între 09:40 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Hansca - parţial în intervalul de timp între 08:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Pojăreni - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Puhoi - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Ruseștii Noi, s.Ruseștii Vechi - parţial în intervalul de timp între 09:50 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Ulmu - în intervalul de timp 09:00 - 16:00, pentru conectarea clienţilor noi
 

  1. Leova:

s.Ceadîr - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 

  1. Nisporeni:

s.Bursuc - parţial în intervalul de timp între 08:45 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Călimănești - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 18:20, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 

  1. Orhei:

or.Orhei: str.Ciobanu Tamara, Colindătorilor, Colinelor, Roman Tudose, Unirii - în intervalul de timp 12:30 - 14:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
or.Orhei: str.Donici Alexandru, Glavan Boris, Ioana Iakir, Lăpuşneanu, Mihai Kogălniceanu, Păcii, Viilor
- în intervalul de timp 08:30 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Butuceni, s.Morovaia, s.Trebujeni - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Ivancea - parţial în intervalul de timp între 11:00 - 18:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Jora de Mijloc, s.Jora de Sus - în intervalul de timp 15:00 - 17:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Morozeni - parţial în intervalul de timp între 08:30 - 17:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Pelivan - în intervalul de timp 10:30 - 12:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
 

  1. Străşeni:

str. 31 August 1989, 31 August 1989 1 str-la, Alexei Mateevici, Luncilor, Mihai Eminescu, Morilor str-la, Păcii, Serghei Lazo, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt, Traian, Vasile Alecsandri, Veronica Micle, Veronica Micle str-la - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Căpriana - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Ciobanca - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Recea - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Scoreni - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Sireţi: str.Sireţi 9093, 9001 - parţial în intervalul de timp între 09:10 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 

  1. Ştefan Vodă:

s.Brezoaia: str.Comsomoliscaia, Jîrnovaia, Lenin, Molodejnaia, Nadrecinaia - parţial în intervalul de timp între 09:10 - 17:10, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Copceac: Benderscaea str-la, Bulgară, Dzerjinscogo, Iurie Gagarin, Lesnaea, Livezilor, Octeabriscaea, Serghei Lazo, Severnaea, Sov.Armii, Sovetscaea, Şcolinîi str-la - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Feşteliţa - parţial în intervalul de timp între 13:10 - 15:10, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Talmaza: str.Alexei Mateevici, Anton Macarenco, Crupscaea, Dubinina, Gherman Titov, Matrosov, Mioriţa, Tinereţii, 1 Mai - parţial în intervalul de timp între 09:40 - 17:40, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Talmaza: str.Florilor, Iurie Gagarin, Izvoarelor, Miciurin, Nistrului, Valentina Tereşkova, 27 August - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 11:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 

  1. Taraclia:

str.Dimitrov, Donskoi, Lenin, Sadovaea - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
str.Karl Marx, Lenin, Pervomaiscaea, Polevaea, Serghei Kirov, Suvorov, Vodoprovodnaea, Voroşilov, Zavodscaea - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Borceag: str.Ion Eachir - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 10:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Roşiţa - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Samurza: str.Chirov - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 

  1. Teleneşti

s.Bravicea - în intervalul de timp 11:30 - 13:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Coropceni - în intervalul de timp 09:00 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
 
 
 
Pentru informaţii suplimentare contactaţi Serviciul Suport Clienţi al companiei la telefonul 022-43-11-11.
 
Ne cerem scuze pentru eventualele incomodităţi ce pot fi cauzate de întreruperea în livrarea energiei electrice.
 
14.11.2018