Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că luni, 23 aprilie 2018, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:

Versiune pentru tipărireVersiune pentru tipărire

Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că luni, 23 aprilie 2018, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:
 
1.      Chişinău, sectorul Botanica, com.Băcioi:
str.Anatol Corobcianu, Chişinăului, Ciocîrlia, Crimeia, Hristo Botev, Mesager, Mircea Cel Bătrîn, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt, Victoriei - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 17:00 (1 oră), pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 
2.      Chişinău, sectorul Centru, or.Codru:
str.Cîmpului, Costiujeni, Covtun, Gliei, Gliei str-la, Grănelor, Urojainaia - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene
str.Cobzarilor 2 str-la, Cobzarilor 7 str-la, Cobzarilor 8 str-la, Cobzarilor 9 str-la, Izvoarelor, Livădarilor, Potirnichii 3 str-la, Prepeliţei, Schinoasa-Deal, Sitarului - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 17:00 (pentru 1 oră), pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 
3.      Chişinău, sectorul Ciocana:
str.Cărămidarilor 23-79, 56-94, L.Rebreanu 38/1, Movileni 1-51, 2-32, Sf.Paraschiva 9-27, Uzinelor 75 - în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
4.      Chişinău, sectorul Ciocana, or.Vadul lui Vodă:
str.27 Aprilie, Alexandru Donici, Alexandru Donici str-la, Bogdan Petriceicu Haşdeu, Bogdan Petriceicu Haşdeu str-la, Cetatea Albă, Comarov, Decebal, Earovaea, Ghioceilor, Ismail, Iurie Gagarin, Luceafărul, Mihai Viteazul, Mircea Cel Bătrîn, Munteniei, Nistreană, Onika A, Petru Rareş, Poperecinii, Poperecinîi Str-La, Serghei Lazo, Serghei Lazo str-la, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt, Tatarbunar, Uzinelor, Vasile Alecsandri, Veronica Micle - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice
 
5.      Chişinău, sectorul Ciocana, com.Tohatin:
str.Ana Barbu, Budeşti, Chişinăului, Fîntînilor, Mihai Eminescu, Mihai Eminescu str-la, Mihail Sadoveanu, Păcii, Păcii str-la, Şcolilor, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt, Tohatin, Vadul Lui Vodă, Valea Tohatin - parţial în intervalul de timp între 09:10 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
str.Independenţei, Nicolae Sulac, Valea Trandafirilor - parţial în intervalul de timp între 09:10 - 15:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
6.      Chişinău, sectorul Rîşcani:
str.Matei Basarab 9/1 - în intervalul de timp între 09:00 - 13:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Matei Basarab 9/2 - în intervalul de timp între 13:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.V.Badiu 15, 19, 24-38, 15A, 19A, 38A, C.Brîncoveanu 24, 24B, 33A, 35, Doina 59, Hotin 1, 6-16, Putnei 49-63, 50-66, Ec.Teodoroiu 2-32, 13-33, Timişoara 1, 14, 16 - în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
7.      Chişinău, sectorul Rîşcani, s.Făureşti:
str.Doina, Făureşti, Gradinilor, Mihai Viteazul, Mioriţa, Ogoarelor, Varniţa - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
8.      Anenii Noi:
s.Albiniţa - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 11:15, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Bulboaca - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 14:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Mereni - parţial în intervalul de timp între 13:45 - 16:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Merenii Noi, s.Todireşti - parţial în intervalul de timp între 09:10 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Puhăceni - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:45, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Şerpeni - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Ţînţăreni - parţial în intervalul de timp între 11:20 - 13:20, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 
9.      Basarabeasca:
str.Karl Marx, Sovhoznaia - parţial în intervalul de timp între 14:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Karl Marx, V.Ceapaev, Voczalinaia - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 13:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
10.   Cahul:
str.31 August 1989, Alexandru Donici, Alexandru Ioan Cuza, Boris Glavan, Chilia, Ciprian Porumbescu, Constantin Negruzzi, Constantin Stamati, Dokuceaev, Dosoftei, Dumbrava Roşie, Dumitru Milev, Fîntînilor, Georghe Asachi, Grigore Ureche, Hristo Botev, Ion Luca Caragiale, Ion Soltîs, Ivan Spirin, Izvoarelor, Krasnov, Libertăţii, Matei Basarab, Mihai Eminescu, Mihail Frunze, Mihail Koţiubinschi, Mircea cel Bătrîn, Muncii, Naumova, Orhei, Ostaşcu, Plugarilor, Republicii, Şcheia şos., Ştefan cel Mare şi Sfînt, Strada Veche, Tineretului, Tîrgul Vechi, Vasile Alecsandri, Vasile Stroescu - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
11.   Cantemir:
s.Ciobalaccia - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Hănăseni, s.Tătărăşeni - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 16:45, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
12.   Comrat (UTA Găgăuzia):
or.Vulcăneşti: str.20 Siezda, B.Glavan, Enghels, Lev Tolstoi, str-la 2 Lev Tolstoi, Miciurin, Pionerscaia, str-la Plotnicova, Sov.Armii - parţial în intervalul de timp între 09:14 - 14:10, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
or.Vulcăneşti: str.25 Let Moldavii, Ananieva, D.Raşculeva, Lenin, Tcacenco, Ceapaev - parţial în intervalul de timp între 14:25 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Corten: str.Dimitrova, Gh.Jucov, Miciurin, Kirov - parţial în intervalul de timp între 08:50 - 13:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Corten: str.Dimitrova, Kirov - parţial în intervalul de timp între 13:15 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Svetlîi: str.28 Iunie, Iubileinaia, I.Gagarin, str-la I.Gagarin, M.Goriki, Molodejnaia - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 14:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Svetlîi: str.Calinina, Ivanov, Lenin, Mira, Molodejnaea, Svetloe, Taras Şevcenco, 28 Iunie, s.Alexeevca: str.Karl Marx, I.Iakir, Mira, S.Lazo - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 16:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Svetlîi: str.Lenin - parţial în intervalul de timp între 14:00 - 16:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
13.   Călăraşi:
s.Dereneu - parţial în intervalul de timp între 08:30 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Horodişte, s.Pîrjolteni - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 16:45, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
14.   Căuşeni:
or.Căinari: str.Alexandru cel Bun - parţial în intervalul de timp între 12:00 - 15:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Opaci - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 10:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Plop-Ştiubei - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 11:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Săiţi - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Taraclia - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 13:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Tănătarii Noi - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Ucrainca - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Ursoaia - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
15.   Cimişlia:
or.Cimişlia: str.C.Stamati, V.Alecsandri - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 13:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
or.Cimişlia: str.Mircea cel Bătrîn, P.Roşca, P.Zadnipru - parţial în intervalul de timp între 13:30 - 17:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
16.   Criuleni:
s.Măşcăuţi - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 18:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Molovata - parţial în intervalul de timp între 09:35 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Oniţcani - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
17.   Hînceşti:
or.Hînceşti: str.A.Marinescu, Miron Costin, Mitr.Varlaam, Mihalcea Hîncu, M.Moraru, P.Ciaikovski - parţial în intervalul de timp 16:00 – 17:10
or.Hînceşti: str.Alexandru cel Bun, Chişinăului, Gh.Asachi, M.Drăgan, M.Sadoveanu, Muşatinilor, Octavian Goga, Regele Decebal - parţial în intervalul de timp 14:30 – 16:00
or.Hînceşti: str.Alexandru cel Bun, Demnitatea, Industrială - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Boghiceni - parţial în intervalul de timp între 09:50 - 17:50, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Crasnoarmeiscoe: str.28 Iunie, Boris Glavan, Comsomoliscaea, Grigore Cotovschi, Ioana Iakir, Ion Soltîs, Iurie Gagarin, Lenin, Maxim Gorki, Molodejnaea, Naberejnaea, Nahimova, Ogorodnaea, Oziornaia Str-La, Pervomaiscaea, Serghei Lazo, Sovetscaea, Sverdlova, Taras Şevcenco, Ţentralinaea, Vinogradnaea, Vişnevîi Str-La - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Crasnoarmeiscoe: str.Comsomoliscaea, Grigore Cotovschi, Sverdlova, Ţentralinaea - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 17:15, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Fîrlădeni - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Logăneşti - parţial în intervalul de timp 12:00 – 14:00
s.Negrea - parţial în intervalul de timp între 10:20 - 18:20, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Pogăneşti - parţial în intervalul de timp între 08:30 - 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
18.   Ialoveni:
or.Ialoveni: str.Alexandru Cel Bun, Gheorghe Coşbuc, Merilor, Toma Ciorbă - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 19:00, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
or.Ialoveni: str.Gr.Vieru, Ialoveni, Moldova (cons.juridici) - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 17:00 (1 ora), pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
or.Ialoveni: str.V.Crăsescu, Moldova, 1 Mai - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
or.Ialoveni: str.V.Zarzăre, Ştefan cel Mare, Ialoveni, Hotinului, Chilia, Cetatea Albă, str.şi str-la 27 August - parţial în intervalul de timp între 10:00 – 17:00 (1 oră), pentru conectarea noului consumator
s.Costeşti - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 17:40, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Mileştii Mici - parţial în intervalul de timp între 11:00 - 14:00, pentru conectarea clienţilor noi
s.Puhoi, s.Văratic - parţial în intervalul de timp între 09:40 - 17:40, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Ruseştii Noi - parţial în intervalul de timp 08:40 – 10:40
 
19.   Nisporeni:
s.Selişte - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 19:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
20.   Orhei:
str.Ciobanu Tamara, Colindătorilor, Colinelor, Constantin Stamati, Floriilor, Ioan Pelivan, Nouă, Prieteniei, Roman Tudose, Roman Tudose Str-La, Stere Constantin, Stere Constantin Str-La, Unirii, Unirii Str-Lă - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 14:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Zorile - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 11:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
21.   Străşeni:
or.Străşeni: str.31 August, B.P.Hajdeu, V.Cupcea, V.Alecsandri - parţial în intervalul de timp 11:15 – 13:00
s.Cojuşna: str.1 Mai, Chişinăului, Gribov, Gagarin, M.Eminescu, M.Viteazul, Păcii, Străşenilor, Vişinilor - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 13:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Cojuşna: str.B.Glavan, Decebal, M.Viteazul, Sireţcaia - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 13:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Cojuşna: str.B.Glavan, Lomatdze, Frunze, Muşatinilor, Tineretului, Viilor, Zanevicia - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Saca - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
22.   Ştefan Vodă:
str.V.Alecsandri - parţial în intervalul de timp între 15:00 - 17:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Copceac: str.28 Iunie, 31 August 1989, Bulgară, Ciapaeva, Comsomoliscaea, Grigore Cotovschi, Lenin, Livezilor, Molodejnaea, Serghei Lazo, Viilor, Vinogradnaea - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Copceac: str.Molodejnaea, Copceac, Serghei Lazo, Viilor, Vinogradnaea - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Ermoclia: str.A.Puşkin, A.Şciusev, Avrora, Cotovschi, Gusev, Ion Creangă, Gagarin - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 11:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Grădiniţa: str.1 Mai, Cutuzova, Iurie Gagarin, Lenin, Lesnaea, Mira, Molodejnaea, Pobedî, S.Gradinita, Serghei Lazo, Sovetscaea, s.leuntea: str.Alexandr Puşkin, Chirov, Cicalova, Gheorghi Jucov, Gherman Titov, Lenin, Matrosov, Maxim Gorki, Mihail Frunze, s.Talmaza: str.9 Mai, Anatolie Sîrghi, Banikov, Dimitrie Cantemir, Doina, Iurie Gagarin, Luceafãrul, Maxim Gorki, Mihail Frunze, Nistrului, Prietenia, S.Talmaza, Vasile Alecsandri, Viilor - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 17:20, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Grădiniţa: str.Lesnaea, Iurie Gagarin - parţial în intervalul de timp între 12:30 - 14:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Olăneşti: str.A.Mateevici, Ştefan cel Mare, Comsomoliscaia, Testemiţeanu, Proletară, Victoriei - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene
s.Purcari: str.Alexandru Cel Bun, Lenin, Miciurin, Mihail Frunze, Purcari, Suvorov - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 16:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
23.   Taraclia:
s.Copceac: str.1 Mai, B.Glavan, Comsomoliscaia, Lenin, M.Frunze, Sadovaia - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Copceac: str.8 Martie, Alexandr Puşkin, Calinina, Chirov, Cutuzova, Dimitrova, Dimitrova Str-La, Gagauzscaea, Goricogo, Maxim Gorki Str-La, N.Krupskaea, Nicolai Pirogov, Pobedî, Rodaca, Şciusev Alexei, Suvorov - parţial în intervalul de timp între 12:00 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
24.   Teleneşti:
s.Codru Nou - parţial în intervalul de timp 09:00 – 11:00
s.Mîndreşti, s.Codru - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 17:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
 
 
Pentru informaţii suplimentare contactaţi Serviciul Suport Clienţi al companiei la telefonul 022-43-11-11.
 
Ne cerem scuze pentru eventualele incomodităţi ce pot fi cauzate de întreruperea în livrarea energiei electrice.
 
19.04.2018