Pentru îmbunătățirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “Red Union Fenosa” S.A. anunţă că marți, 12 martie 2019, vor avea loc lucrări programate de întreținere, renovare și modernizare a rețelelor electrice în intervalele de timp indicate mai jos:

Versiune pentru tipărireVersiune pentru tipărire
Pentru îmbunătățirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “Red Union Fenosa” S.A. anunţă că marți, 12 martie 2019, vor avea loc lucrări programate de întreținere, renovare și modernizare a rețelelor electrice în intervalele de timp indicate mai jos:
 
1. Chişinău, sectorul Buiucani:
str.Onisifor Ghibu 7/1, 7/2 - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice
str.Onisifor Ghibu 7/3, 7/4 - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice
 
2. Chişinău, sectorul Buiucani, or.Vatra:
or.Vatra: str.M.Eminescu 29/2 - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice
 
3. Anenii Noi:
s.Bulboaca - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Cobusca Veche - parțial, în intervalul de timp între 09:20 - 11:20 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Hîrbovăț - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 17:45 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Mereni - parțial, în intervalul de timp între 12:50 - 15:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Mereni: str. 1 Mai, 31 August 1989, 8 Martie, Alexandru cel Bun, Cobzarilor, Cucoarelor, Cutezanţei, Dacia, Delniţei, Dumbravei, Garoafelor, Hotinului, Ion Creangă, Mărţişor, Mereni, Mihai Eminescu, Nicolae Costenco, Prieteniei, Speranţei, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Tineretului, Unirii, Vasile Lupu - parțial, în intervalul de timp între 09:35 - 17:35 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Merenii Noi - parțial, în intervalul de timp între 09:40 - 12:30 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 
4. Basarabeasca:
or.Basarabeasca: str.Karl Marx, Sovetscaia - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
5. Cahul:
or.Cahul: str.Sanatoriului, M.Viteazul - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 17:45 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Brînza: str.Boris Glavan, Brinza Sat, Cutuzova, Drujbî, Fîntînele, Fructovaea, Gheorghi Jucov, Lenin, Mihai Eminescu, Novaea, Pobedî, s.Văleni - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 14:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Giurgiuleşti: str.Mecanizatorilor, Pogranicinaea, Sadoveanu Mihail, Sov.Armii - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:55 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilorentului electric
s.Manta - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 17:30 pentru lucrări de reparaţie a echipam
 
6. Cantemir:
s.Sadîc: str. 1 Mai, 40 Let Pobedî, B.Glavan, Caștanilor, Dubinina, M.Eminescu, Mira, N.Sulac, Octombrie, Plopilor, S.Lazo, Ștefan cel Mare - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
7. Comrat (UTA Găgăuzia):
or.Comrat: str.Dimitrov, Dnestrovsk, Dostoevski, Grigore Cotovschi, Komarov, Lenin, Malinovschi, Moscova, Pobeda - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 10:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
or.Comrat: str.Dimitrov, Dostoevski, Lenin - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 17:20 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
or.Comrat: str.Dostoevski, Dnestrovsk - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 18:00 pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene
or.Ceadîr-Lunga: str.Bugeacului, str-la Bancovskii, Cecanov, Proezdnaia, Rumeanțev - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 16:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Chirsova: str. 28 Iunie, Comsomoliscaea, Grigore Cotovschi, Iubileinaea, Iurie Gagarin, Lenin, Mira, Olimpiiscaea, Sadovaea - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
8. Călăraşi:
s.Bahmut, st.Bahmut - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 18:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Pitușca - parțial, în intervalul de timp între 09:25 - 16:50 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
9. Căuşeni:
s.Baccealia: str.Mircea cel Bătrîn, s.Baccealia - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 20:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Fîrlădeni - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 18:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Plop-Știubei - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 18:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Taraclia - parțial, în intervalul de timp între 08:30 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
10. Cimişlia:
or.Cimișlia: str.Bogdan Petriceicu Haşdeu, Moldova, Nicolae Iorga, Patria, Patria str-la - parțial în intervalul de timp între 09:00 - 10:30, pentru conectarea noului consumator
s.Abaclia: str.Alexei Mateevici, Coghilinic, Grădinilor, I.Dodică, Independenţei, Livezilor - parțial, în intervalul de timp între 13:00 - 14:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 
11. Hînceşti:
s.Anini - parțial, în intervalul de timp între 09:25 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Bozieni - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 19:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Calmațui - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 14:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Ciuciuleni - parțial, în intervalul de timp între 08:15 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Paşcani - parțial, în intervalul de timp între 08:15 - 19:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Stolniceni - parțial, în intervalul de timp între 09:50 - 17:40 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
12. Ialoveni:
s.Puhoi - parțial, în intervalul de timp între 13:00 - 19:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Văsieni - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
13. Nisporeni:
or.Nisporeni: str. 1 Mai, Tineretului, Viilor - parțial, în intervalul de timp între 09:10 - 16:40 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Bolduresti, s.Brătuleni, s.Cîrnești - parțial, în intervalul de timp între 09:15 - 18:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
14. Orhei:
or.Orhei: str. 31 August, Călărași, N.M.Spătaru - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
or.Orhei: str.Eliberării, Haiducul Grozescu, Plugușorului, Răzeșilor, Tricolorului - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 16:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
or.Orhei: str.Fîntînilor, str-la Fîntînilor, Livezilor, Orheiul Vechi, Sf.Dumitru, V.Lupu - parțial, în intervalul de timp între 09:25 - 16:30 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Cișmea - parțial, în intervalul de timp între 09:10 - 16:10 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Mîrzaci - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
15. Străşeni:
s.Micleușeni - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Zamcioji - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
16. Ştefan Vodă:
s.Carahasani: str. 1 Mai, 50 let VLKSM, A.Tabacarea, Alexandr Puşkin, Alexandru cel Bun, Carl Marx, Chirov, Ciapaeva, Grigore Cotovschi, Ion Creangă, Lenin, Mihail Frunze, Mira, Molodejnaea, Pobeda, s.Carahasani, Serghei Lazo, Sovetscaea, Suvorova, Zorile - parțial, în intervalul de timp între 09:50 - 17:35 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Olănești: str. 31 August, Cutuzov, Doinelor, D.Cantemir, Livezilor, Trandafirilor - parțial, în intervalul de timp între 09:20 - 17:05 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Popeasca: str. 27 August, 31 August, Ion Cazacu, Comsomoliscaia, Florilor, Gagarin, Lenin, Sovetscaia - parțial, în intervalul de timp între 09:10 - 11:10 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Popeasca: str. 31 August - parțial, în intervalul de timp între 11:20 - 12:40 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 
17. Taraclia:
or.Taraclia: str. 28 Iunie, Bulgară, Karl Marx, Vasilii Ceapaev - parțial, în intervalul de timp între 13:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
or.Taraclia: str.Bulgară, Bulgară str-la, Grigore Cotovschi, Lenin, Mihail Lermontov - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 13:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
or.Taraclia: str.Bulgară, Grigore Cotovschi, Karl Marx - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
or.Taraclia: str.Iurie Gagarin, Iurie Gagarin str-la, Karl Marx, Maxim Gorki, Nicolai Gogol, Raevski, Raevski str-la, Ştefan cel Mare şi Sfînt - parțial în intervalul de timp între 13:00 - 14:30, pentru conectarea noului consumator
or.Taraclia: str.Inzov General, Lenin - parțial în intervalul de timp între 15:00 - 16:30, pentru conectarea noului consumator
 
18. Teleneşti:
or.Teleneşti: str.Ioan Vodă, Ion Neculce, 2 Decembrie, 31 August 1989, 8 Martie, 28 Iunie - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 11:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
or.Teleneşti: str.Ioan Vodă, Mihail Frunze, Sportivă, 2 Decembrie - parțial, în intervalul de timp între 11:00 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
 
 
Pentru informații suplimentare contactați Serviciul Suport Clienți al companiei la telefonul 022-43-11-11.
 
Ne cerem scuze pentru eventualele incomodități ce pot fi cauzate de întreruperea în livrarea energiei electrice.
 
06.03.2019