Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că marţi, 18 septembrie 2018, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:

Versiune pentru tipărireVersiune pentru tipărire

Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că marţi, 18 septembrie 2018, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:
 
1.      Chişinău, sectorul Botanica:
str.Independentei 5, 5/2 - în intervalul de timp între 09:00 - 18:00, pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice
 
2.      Chişinău, sectorul Botanica, or.Sîngera:
str.A.Donici, A.Mateevici, Ştefan cel Mare, Chişinăului, Dealul Leului, M.Eminecsu, Munceşti, Păcii - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene
str.Ştefan cel Mare, C.Negruzzi, Horelor, Liviu Damian, M.Costin, Orheiului, P.Zadnipru, Doinelor - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
3.      Chişinău, sectorul Botanica, com.Băcioi:
str. 31 August 1989, Acad.Sergiu Rădăuţanu, Aeroport, Agricultorilor, Albişoara, Alecu Russo, Alexandru Donici, Alexandru Lăpuşneanu, Alexei Mateevici, Anatol Corobcianu, Andrei Mureşanu, Botanica, Bucovinei, Bujorilor, Chişinăului, Ciocîrlia, Codrului, Columna, Constantin Brîncuşi, Constantin Stere, Constructorilor, Crimeia, Crîngului, Crizantemelor, Cuza-Vodă, Dacia, Dacia 1, Dacia Satelit, Doina, Dragoş Vodă, Druţă Ion, Druta-1, Fîntînilor, Florilor, Garofiţa, Gheorghe Asachi, Gheorghe Coşbuc, Grigore Ureche, Hlobeni, Hotin, Hristo Botev, Ion Creangă, Ion Inculeţ, Ion Luca Caragiale, Ion Neculce, Ismail, Iurie Gagarin, Livezilor, Maria Drăgan, Mesager, Mihai Eminescu, Mihai Eminescu 2 Str-La, Mihai Kogălniceanu, Mihai Viteazul, Mihail Sadoveanu, Mioriţa, Mircea Cel Bătrîn, Miron Costin, Mitropolit Petru Movilă, Munceşti, Nicolae Bălcescu, Nicolae Iorga, Nicolae Testemiţeanu, Nicolae Titulescu, Nucărilor, Orheiului, Păcii, Plugarilor, Primăverii, Pruncului, Salcîmilor, Sfînta Maria, Sfîntul Nicolae, Sfîntul Petru, Sfîntul Ştefan, Sîngera, Soarelui, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt, Toamnei, Toma Ciorbă, Unirii, Uzinei, Valea Satului, Vasile Alecsandri, Veronica Micle, Victoriei, Victoriei-1, Vişinilor - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru conectarea clienţilor noi
str.Anatol Corobcianu, Chişinăului, Ciocîrlia, Crimeia, Hristo Botev, Mesager, Mircea Cel Bătrîn, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt, Victoriei, Victoriei-1 - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 17:00 (1 oră), pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 
4.      Chişinău, sectorul Buiucani:
str.Alba Iulia 75, 75/8, 75/22, 75/22A, 75/22B, 77, 77/2, 77/3, 77/4, 77/5, 77/6, 77/14, 77/15, 77/16, 77/17, 77/18, 77/19, 77/20, 77/21, 77/22 - în intervalul de timp între 09:25 - 16:55, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Ioana Radu 29, V.Lupu 42/2, 42/5, 42A-Z, 42, 46/4, 85 - în intervalul de timp între 09:00 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
5.      Chişinău, sectorul Buiucani, or.Vatra:
str.Luceafărul - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 14:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Plopilor, S.Bogza, Ştefan Vodă - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
 
6.      Chişinău, sectorul Buiucani, s.Dumbrava:
str.Bot Mihail, Drumul Vilelor, Durleşti, Fîntînilor, Frumoasa, Igor Vieru, Ioan Botezătorul, M.Cibotari, M.Sadoveanu, Mitr.Petru, Prieteniei, Rareştii, Sf.Gheorghe, Teilor, Vierul, Zăvoiului - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
7.      Chişinău, sectorul Buiucani, com.Truşeni:
str. 27 August, Dm.Cantemir, GH.Coşbuc, M.Frunze, Precup - parţial în intervalul de timp între 09:35 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
8.      Chişinău, sectorul Rîşcani:
str. 8 Martie 74-142, 83-87, 99-109, 121-123, 129-137, Constructorilor 76-98, 102, 149-193 - în intervalul de timp între 09:15 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
str.Bogdan Voievod 1, Miron Costin 7, 8A, 8/2, 10, bd.Moscova 9, 9/1, 9/2, 7/1, 7/2, 7/3, 7/4 - în intervalul de timp între 09:05 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.C.Stamati 12-16, Ion Doncev 2-22, Moara Roşie 3, 5, Zamfir Arbore 1-7, 2-6, str-la Zamfir Arbore 3/1, 4, 7, 7A - în intervalul de timp între 09:25 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
9.      Anenii Noi:
str.Chişinăului, s.Cobusca Nouă - parţial în intervalul de timp între 08:30 - 16:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Bulboaca - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:45, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Ciobanovca: str.Ciobanovca, Octombrie, Sovietică, Tineretului - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 19:00, pentru conectarea clienţilor noi
s.Floreni - parţial în intervalul de timp între 14:00 - 16:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Mereni - parţial în intervalul de timp între 12:00 - 13:30, pentru conectarea clienţilor noi
s.Mereni: str. 31 August 1989, Blajinilor, Blajinilor str-la, Blajinilor str-la 2, Fîntînilor, Iurie Gagarin, Mereni, Rufa - în intervalul de timp 09:00 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Merenii Noi - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 11:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Speia - parţial în intervalul de timp între 08:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Troiţa Nouă, s.Balmaz, s.Mirnoe - parţial în intervalul de timp între 09:55 - 17:55, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
10.   Cahul:
str.Ioan Vodă cel Cumplit, Ion Luca Caragiale, Mihai Eminescu, Republicii, Seliviorstov Fiodor, Tineretului, Ştefan cel Mare şi Sfînt - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 11:30, pentru conectarea clienţilor noi
s.Bădicul Moldovenesc, s.Chircani, s.Cucoara, s.Larga Nouă - parţial în intervalul de timp între 08:00 - 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Burlacu - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Manta - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Pelinei - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 10:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 
11.   Cantemir:
s.Sadîc: str. 1 Mai, 40 Let Pobedî, Boris Glavan, Caştanilor, Dubinina, Ianoş Carabet, Mihai Eminescu, Mira, Octombrie, Plopilor, Serghei Lazo, Ştefan cel Mare şi Sfînt - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 13:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Sadîc: str.Tretiacov - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 13:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Stoianovca - în intervalul de timp 09:00 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
 
12.   Comrat (UTA Găgăuzia):
or.Comrat: str. 200 Let Comratu, Dumitru Caraciobanu, N.Krupskaea, Ostrovscogo, Polevaea, Sadovaea, Stepnaea, Taras Şevcenco, Tretiakov, Zapadnaea - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 12:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
or.Comrat: str.Alexei Şciusev, Ciachira, Coroleva, Mihail Tuhacevski, N.Krupskaea, Taras Şevcenco - în intervalul de timp 09:00 - 10:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
or.Comrat: str.Dobrovolski, Iurie Gagarin, Novaea, Novоi str-la, Paţaev - parţial în intervalul de timp între 13:00 - 17:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
or.Vulcăneşti: str. 28 Iunie, 28 Iunie str-la, Dunaevscogo, Fiodor Tolbuhin, Glinchi, Gonciarova, Gospitalinîi str-la, Mira, Molodejnaea, Nicutova, Nicutova str-la, Oleg Coşevoi, Pesceanaea, Pobedî, R.Liucsemburg, R.Liucsemburg str-la, Şciorsa, Sov.Armii, Sov.Moldavii, Sovetskaia Moldavia str-la, Svetlaea, Vasilii Jukovski, Vasilii Jukovski str-la, Vinogradnaea - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Cişmichioi: str.Cicalov, Dubinina, Dunaiscaea, Dzerjinscogo, Gheorghi Jucov, Gherman Titov, Iurie Gagarin, Lenin, Macarenco, Mihail Lermontov, Nicolai Gogol, Polevaea, Reniiscaea, Solnecinaea - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Cotovscoe: str.Calinina, Calinina str-la, Gheorghi Jucov, Gheorghi Jucov str-la, Grigore Cotovschi, Iurie Gagarin, Lenin, Serghei Lazo, Valentina Tereşkova str-la - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 18:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Tomai: str.Mihail Frunze, Pobedî - parţial în intervalul de timp între 08:45 - 13:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Tomai: str.Mihail Frunze, Pobedî, Vladimir Vоsoţki - parţial în intervalul de timp între 08:45 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
13.   Călăraşi:
str.A.Makarenko, Ştefan cel Mare, B.P.Hajdeu, Gavril Muzicescu, M.Viteazul - parţial în intervalul de timp între 09:35 - 16:50, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
str.Elineţchi, Podiş, str-la 2 Podiş, Ştefan cel Mare, s.Frumoasa, s.Parcani - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
str.Mitr.Dosoftei, Mitr.Varlaam - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 17:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Micleuşeni, s.Dolna, s.Cioreşti, s.Vulcăneşti - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Pîrjolteni - parţial în intervalul de timp între 09:10 - 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
14.   Căuşeni:
or.Căuşeni: Pietre Vechi str-la, Păcii str-la - în intervalul de timp 15:00 - 17:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Cîrnăţeni, s.Plop-Ştiubei - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Opaci - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Săiţi - parţial în intervalul de timp între 14:00 - 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Ursoaia - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 13:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
15.   Cimişlia:
s.Batîr - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Sagaidac - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
16.   Criuleni:
s.Bălţata - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Boşcana - în intervalul de timp 17:00 - 18:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Corjova - în intervalul de timp 15:00 - 16:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Măgdăceşti: str.Alecu Russo, Alexandru cel Bun, Basarabiei, Calea Orheiului, Gheorghe Asachi, Ion Creangă, Ion Iachir, Ion Neculce, Magdiciu Petre, Mihai Eminescu, Măgdăceşti, Orhei, Porumbeni, Păcii, Vasile Alecsandri, Ştefan cel Mare şi Sfînt - în intervalul de timp 11:00 - 12:45, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Mălăieştii Noi - în intervalul de timp 13:00 - 14:45, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Rîşcova - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Slobozia-Duşca - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
17.   Hînceşti:
s.Bălceana, s.Negrea - parţial în intervalul de timp între 08:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Boghiceni - parţial în intervalul de timp între 13:00 - 21:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Călmăţui - în intervalul de timp 10:00 - 12:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Cărpineni: str. 1 Iunie, 31 August 1989, Alexandru Cel Bun, Anton Cehov, Boris Glavan, Ceapaev, Codrilor, Comsomoliscaea, Corciaghina, Cuibîşeva, Doina, Fodor Sergiu, Gemenilor, Grigore Cotovschi, Independenţei, Ioana Iakir, Ion Creangă, Iurie Gagarin, Lăpuşniţa, Leovscaea, Luceafărul, Mendeleev, Mihai Eminescu, Mihail Lomonosov, Mircea Cel Bătrîn, Morii, Oleg Coşevoi, Pădurilor, Pervomaiscaea, Pobeda, Rădi, Serghei Lazo, Sovetscaea, Ştefan Vodă, Stepnaea, Sverdlova, Svetlîi, Svetlîi str-la, Zorile - parţial în intervalul de timp între 08:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Dancu - în intervalul de timp 13:30 - 15:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Fundul Galbenei - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 21:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Horjeşti - parţial în intervalul de timp între 14:00 - 19:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Pereni - parţial în intervalul de timp între 08:15 - 21:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Sărata Galbenă: str. 31 August 1989, Boris Glavan, Criucova, Fratii Solomon, Grădinilor, Grigore Cotovschi, Hînceşti, Independenţei, Ion Soltîs, Matrosov, Mihai Eminescu, Mihai Viteazul, Mihail Frunze, Mihail Sadoveanu, Nikolai Vatutin, Octeabriscaea, Ogorodnaea, Serghei Lazo, Sfîntul Gheorghe, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt - parţial în intervalul de timp între 08:15 - 21:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Voinescu - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 20:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
18.   Ialoveni:
s.Condriţa - parţial în intervalul de timp între 09:25 - 17:20, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Costeşti - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Costeşti: str.Alexandru Ioan Cuza, Copiilor, Costeşti, Libertăţii, Unirii, Ştefan cel Mare şi Sfînt - în intervalul de timp 15:00 - 17:00, pentru conectarea clienţilor noi
s.Dănceni, s.Suruceni - parţial în intervalul de timp între 09:25 - 17:20, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Zîmbreni - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
19.   Nisporeni:
or.Nisporeni: str. 1 Mai, Dacia, Tineretului, Vasile Alecsandri, Victoriei, Viilor - în intervalul de timp 09:00 – 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Bălăneşti - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Cioreşti - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 17:45, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Micleuşeni, s.Dolna, s.Cioreşti, s.Vulcăneşti - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
20.   Orhei:
str.Dorobanţilor, Meşteşugarilor, Valul lui Troian - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Bieşti - în intervalul de timp 09:30 - 10:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Pohrebeni, s.Şercani - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
21.   Străşeni:
s.Micleuşeni, s.Dolna, s.Cioreşti, s.Vulcăneşti - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Vorniceni - parţial în intervalul de timp între 13:00 - 17:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
22.   Ştefan Vodă:
s.Caplani: str.Cotovschi, Eminescu, M.Frunze, Svoboda - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 19:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Copceac: str.Benderscaia, Dzerjinschi, Lesnaia, Livezilor, Octeabriscaia, Severnaia, Sov.Armii - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 19:20, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Feşteliţa: str.Alba Iulia, Alexei Moga, Dostoevscogo, Liliacului, s.Feşteliţa - parţial în intervalul de timp între 09:40 - 17:40, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Răscăieţi: str.Alexandr Puşkin, Calinina, Ciapaeva, Ciugulina, Comsomoliscaea, Dneprodzerjinscaea, Grigore Cotovschi, Octeabriscaea, s.Răscăieţi - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 14:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Răscăieţi: str.Ciapaeva, Ciugulina, Comsomoliscaea, Grigore Cotovschi, Octeabriscaea, s.Răscăieţi - parţial în intervalul de timp între 13:00 - 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Talmaza: str. 27 August, Livezilor, Miciurin, Nistrului, s.Talmaza - în intervalul de timp 15:00 - 17:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
 
23.   Taraclia
s.Sofievca - în intervalul de timp 11:00 - 12:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
 
24.  
Teleneşti:
s.Brăneşti - în intervalul de timp 08:30 - 10:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Ordăşei - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
 
 
Pentru informaţii suplimentare contactaţi Serviciul Suport Clienţi al companiei la telefonul 022-43-11-11.
 
Ne cerem scuze pentru eventualele incomodităţi ce pot fi cauzate de întreruperea în livrarea energiei electrice.
 
14.09.2018