Pentru îmbunătățirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED Union Fenosa” S.A. anunţă că marți, 19 martie 2019, vor avea loc lucrări programate de întreținere, renovare și modernizare a rețelelor electrice în intervalele de timp indicate mai jos:

Versiune pentru tipărireVersiune pentru tipărire
Pentru îmbunătățirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED Union Fenosa” S.A. anunţă că marți, 19 martie 2019, vor avea loc lucrări programate de întreținere, renovare și modernizare a rețelelor electrice în intervalele de timp indicate mai jos:
 
1. Chişinău, sectorul Botanica:
str.Muncesti 803, 803/2, 807 - în intervalul de timp între 09:50 - 17:50 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
2. Chişinău, sectorul Botanica, com.Băcioi:
s.Băcioi: str.Anatol Corobcianu, Băcioi, Cetatea Chilia, Chişinăului, Cîmpiei, Dimitrie Cantemir, Druţă Ion, Independenţei, Serelor, Sfîntul Gheorghe, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Trandafirilor, Viilor - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Băcioi: str.Băcioi, Chişinăului, Dumbrava, Independenţei, Ştefan cel Mare şi Sfînt, s.Frumușica: str.Dumbrava, Lozioara, Pășunilor, Sfatul Țării - parțial, în intervalul de timp între 13:30 - 17:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Băcioi: str.Dacia, Doina, Druţă Ion, Fîntînilor, Hotin, Ion Inculeţ, Livezilor, Mioriţa, Orheiului - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 17:00 (1 ora) pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 
3. Chişinău, sectorul Buiucani:
str.Calea Ieșilor 9/3, 11/2, 4; 13, 15, 15/2, 17, 19, 19/2, 43, Calarasi 1-21, 2-20, Drumul Crucii 2-10, 5-17, str-la Drumul Crucii 1, Florile Dalbe 3, 5, 8, Milano 1, 2-50, 9001, Trei Crai 1-7, 6, Trușeni 5-11, 12-18, Țărînii 1-9, 2-6 - în intervalul de timp între 09:10 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
4. Chişinău, sectorul Buiucani, or.Durleşti:
or.Durlești: str.Cartusa, Codrilor str-la, Durleşti, Gheorghe Ureche, Iaşului str-la, Nicolae Dimo, Păcii, Petru Rareş - parțial, în intervalul de timp între 09:10 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
or.Durlești: str.Caucazului, Caucazului str-la, Mitropolit Dosoftei - parțial, în intervalul de timp între 09:10 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
5. Chişinău, sectorul Buiucani, or.Vatra:
or.Vatra: str.M.Eminescu 29/1, 27/1 - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice
 
6. Chişinău, sectorul Rîşcani:
str.Bogdan Voievod 6/2, 6/3, 6/4 - în intervalul de timp între 13:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Florilor 12/1, 12/2, 12/3, 9999, Miron Costin 1/1, 1/2, 1/3, 1/4, 3, 3/1, 3/2, 5, 19/6 - în intervalul de timp între 11:00 - 17:05 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Miron Costin 6/2 - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 13:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
7. Chişinău, sectorul Rîşcani, com.Grătieşti:
s.Grătiești: str.Doina şi Ion Aldea-Teodorovici, Dumbravii, Florilor, Fructelor, Salcîmilor - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
8. Anenii Noi:
or.Anenii Noi: str. 9 Mai, Comsomolului, Florilor, Solnecinaia, Speranța, Timireazev, str-la Uzinilor, Victoriei, Vișinilor - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Beriozchi: str.Beriozchi, Polevaia, str-la Zeleonîi - parțial, în intervalul de timp între 09:35 - 17:35 pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene
s.Bulboaca: str.Bulboaca, Dimitrie Cantemir, Doina, Gheorghe Asachi, Suveranitaţii, Zubcu Codreanu - parțial, în intervalul de timp între 09:35 - 17:35 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Hîrbovăț - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 12:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Mereni - parțial, în intervalul de timp între 12:50 - 15:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Merenii Noi - parțial, în intervalul de timp între 09:40 - 12:30 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 
9. Cahul:
or.Cahul: str.Barbu Lăutaru, Dacilor, Doinelor, Dragoş-Vodă, Dunării, Eroilor, Griviţei şos., Maria Cibotari, Mihai Viteazul, Mihail Şolohov, P.Rumeanţev, Păcii, Teodor Nencev, Trandafirilor, Unirii, Vasile Lupu, Vlad Ţepeş - parțial, în intervalul de timp între 09:15 - 16:45 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
10. Cantemir:
s.Antonești - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
11. Comrat (UTA Găgăuzia):
or.Comrat: str.Dimitrov, Dostoevskii, Kiev, Lenin, Pobeda - parțial în intervalul de timp între 09:00 – 10:30, pentru conectarea noului consumator
or.Vulcănești: str.Molodejnaea, Nicutova, Oleg Coşevoi, Svetlaea, Vasilii Jukovski, Vasilii Jukovski str-la, Vinogradnaea - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:45 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Baurci: str.F.Dzerjinski, Iubileinaia, Lesnaia, S.Lazo, Staroseliscaia - parțial în intervalul de timp între 10:30 – 12:00, pentru conectarea noului consumator
s.Congaz: str.Cosmonauților, Miciurin, Nikolaev, Novaia, S.Koroliov, Stroitelinaia, Vinogradnaia - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:10 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Etulia: str.Lenin, Maxim Gorki, Maxim Gorki str-la, Mihai Eminescu, Mira, Serghei Lazo, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Tanchistov - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
12. Călăraşi:
s.Bahmut, st.Bahmut - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Țibirica - parțial, în intervalul de timp între 09:35 - 16:50 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
13. Căuşeni:
or.Căușeni: str.A.Mateevici - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Baccealia - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 20:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Sălcuța Nouă - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 11:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Taraclia - parțial, în intervalul de timp între 08:30 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Tănătari - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 18:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
14. Cimişlia:
s.Ialpugeni - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
15. Criuleni:
s.Cimișeni - parțial în intervalul de timp între 15:00 – 17:00, pentru conectarea noului consumator
s.Dubăsarii Vechi - parțial în intervalul de timp între 11:15 – 12:45, pentru conectarea noului consumator

s.Măgdăcești: str.Doina și Ion Aldea-Teodorovici, Mitropolit Varlaam, V.Micle
- parțial în intervalul de timp între 09:05 – 10:30, pentru conectarea noului consumator
s.Ratuș - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Sagaidacul de Sus - parțial în intervalul de timp între 13:15 – 15:00, pentru conectarea noului consumator
 
16. Hînceşti:
s.Ciuciuleni - parțial, în intervalul de timp între 08:15 - 19:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Paşcani - parțial, în intervalul de timp între 08:15 - 19:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
17. Ialoveni:
s.Horești - parțial, în intervalul de timp între 09:35 - 17:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Mileștii Noi - parțial, în intervalul de timp între 09:40 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Țipala - parțial, în intervalul de timp între 09:15 - 18:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Ulmu - parțial, în intervalul de timp între 09:20 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
18. Leova:
or.Iargara: str.Viilor - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
19. Nisporeni:
s.Bursuc, s.Iurceni - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
20. Orhei:
or.Orhei: str.M.Mîndru, S.Lazo - parțial, în intervalul de timp între 09:10 - 16:10 pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
s.Jora de Jos, s.Jora de Mijloc - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Jora de Mijloc - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 16:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Jora de Mijloc, s.Jora de Sus, s.Jora de Jos, s.Lopatna, s.Vîșcăuți - parțial, în intervalul de timp între 10:20 - 17:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
21. Străşeni:
or.Strășeni: str.B.Glavan, C.Stamati, I.Soltîs, M.Sadoveanu, M.Costin, Ștefan cel Mare, Toma Ciorbă, str-la Toma Ciorbă, 2 Cartierul Locativ - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
or.Strășeni: str.Ion Creangă, Miciurin, Frunze, N.M.Spătaru - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 16:30 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
or.Bucovăț: str.Ștefan cel Mare - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 16:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Scoreni - parțial, în intervalul de timp între 08:55 - 11:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 
22. Ştefan Vodă:
s.Feștelița: str. 1 Mai, A.Moga, Grecico, M.Eminescu, Pobeda, Valentina Tereșcova – partial în intervalul de timp între 13:40 - 16:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Olănești: str. 31 August, 31 August 1989, Florilor, Gheorghe Asachi, Nicolae Testemiţeanu, Nicolai Pirogov, Nistreană, Străjerilor, Vladimir Maiacovski - parțial, în intervalul de timp între 09:50 - 17:35 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Popeasca: str. 27 August, 31 August, Ion Cazacu, Comsomoliscaia, Florilor, Gagarin, Lenin, Sovetscaia – partial în intervalul de timp între 09:00 – 13:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 
23. Taraclia:
or.Taraclia: str.Karl Marx, N.Nekrasov, Novoporojaiskaia, Pervomaiskaia - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
24. Teleneşti:
or.Telenești: str. 2 Decembrie, Ioan Vodă, M.Frunze, Sportivă - parțial, în intervalul de timp între 09:20 - 16:20 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
 
 
Pentru informații suplimentare contactați Serviciul Suport Clienți al companiei la telefonul 022-43-11-11.
 
Ne cerem scuze pentru eventualele incomodități ce pot fi cauzate de întreruperea în livrarea energiei electrice.
 
14.03.2019