Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că marţi, 24 aprilie 2018, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:

Versiune pentru tipărireVersiune pentru tipărire

Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că marţi, 24 aprilie 2018, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:
 
1.      Chişinău, sectorul Centru:
str.Mitr.Varlaam 73, 75 - în intervalul de timp între 09:00 - 18:00, pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice
 
2.      Chişinău, sectorul Centru, or.Codru:
str.Cîmpului, Costiujeni, Covtun, Gliei, Gliei str-la, Grănelor, Urojainaia - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene
 
3.      Chişinău, sectorul Ciocana:
str.Cărămidarilor 23-79, 56-94, L.Rebreanu 38/1, Movileni 1-51, 2-32, Sf.Paraschiva 9-27, Uzinelor 75 - în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
str.Coloniţa 9999, Uzinelor 199/2, 201/1, 201/10, 203, 209/1, 210 - parţial în intervalul de timp între 09:10 – 13:00, pentru conectarea noului consumator
 
4.      Chişinău, sectorul Ciocana, com.Cruzeşti:
str.Budeşti, Cruzeşti, Dacia, Internaţională, Mihai Eminescu, Mitropolit Bănulescu-Bodoni, Răzeşilor, Sf.Treime, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt, Teilor - parţial în intervalul de timp între 13:00 - 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Calea Ieşilor, Cruzeşti, Intemeetorul Crudu, Ioan Scurtu, Ion Hînganu, Sfîntul Avram, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt, Teilor, Vatra Satului - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
str.Cruzeşti, Dacia, Internaţională, Mihai Eminescu, Mitropolit Bănulescu-Bodoni, Răzeşilor, Sf.Treime, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt, Teilor - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 13:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
5.      Chişinău, sectorul Rîşcani:
str.Florilor 12/1 - în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice
str.V.Badiu 15, 19, 24-38, 15A, 19A, 38A, C.Brîncoveanu 24, 24B, 33A, 35, Doina 59, Hotin 1, 6-16, Putnei 49-63, 50-66, Ec.Teodoroiu 2-32, 13-33, Timişoara 1, 14, 16 - în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
6.      Chişinău, sectorul Rîşcani, or.Cricova:
str.Chişinăului, Dacia, Ion Creangă, Iurie Gagarin, Mioriţa, Ştefan Neaga, Tineretului, Vasile Alecsandri, 31 August - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
7.      Chişinău, sectorul Rîşcani, com.Stăuceni:
str.A.Mateevici, Ceucari, Olimp, Stăuceni, s.Grătieşti: str.Balcani 36, 40 - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
 
8.      Anenii Noi:
s.Floreni - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 14:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Maximovca - în intervalul de timp între 14:30 - 16:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Speia - parţial în intervalul de timp între 13:45 - 15:15, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Şerpeni - parţial în intervalul de timp între 09:55 - 17:55, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Şerpeni - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Teliţa - parţial în intervalul de timp între 13:45 - 15:15, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
9.      Cahul:
s.Zîrneşti - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
10.   Cantemir:
s.Ciobalaccia - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
11.   Comrat (UTA Găgăuzia):
or.Comrat: str.60 Let Octeabrea, Alexandr Puşkin, Chirov, Cuibîşeva, Dimitrie Cantemir, Dimitrov, Dimitrov str-la, Dimo str-la, Dnestrovsk, Dnestrovsk str-la, Docuciaeva, Dostoevski, Gavrilov, Gherasimov, Grigore Cotovschi, Ion Soltîs str-la, Iujnîi str-la, Kiev, Komarov, Lenin, Malinovschi, Maxim Gorki, Moscova, Pobeda, Pocrîşchina, Pocrîşchina str-la, Rîleeva, Sofia Kovalevskaea, Şueanţeva, Taras Şevcenco str-la, Varnenscaea, Vladimir Maiacovski - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
or.Comrat: str.Lenin, Galaţan - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
or.Ceadîr-Lunga: str.Lenin - în intervalul de timp între 10:30 - 11:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
or.Ceadîr-Lunga: str.V.Jukovski, Miciurin, Krîlov, Taras Şevcenko - parţial în intervalul de timp între 15:00 - 16:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
or.Vulcăneşti: str.20 Siezda, 26 Siezda, 28 Iunie, 28 Iunie Str-La, Alexandr Puşkin, Boris Glavan, Bugeacului, Chirov, Crutaia Str-La, Dunaevscogo, Enghels, Fiodor Tolbuhin, Fiodor Tolbuhin Str-La, Glinchi, Gonciarova, Gospitalinîi Str-La, Iujnaea, Iujnîi Str-La, Lev Tolstoi, Lev Tolstoi Str-La, Maxim Gorki, Miciurin, Mira, Molodejnaea, Naberejnaea, Nicolai Gogol, Nicutova, Nicutova Str-La, Novoselova, Ogorodnaea, Oleg Coşevoi, Pesceanaea, Pionerscaea, Plotnicova Str-La, Pobedî, Popova, R.Liucsemburg, R.Liucsemburg Str-La, Şciorsa, Sov.Armii, Sov.Moldavii, Sovetskaia Moldavia Str-La, Şt Beda, Ştefana Beda, Suvorova, Svetlaea, Vasilii Jukovski, Vasilii Jukovski Str-La, Vinogradnaea - parţial în intervalul de timp între 09:40 - 16:45, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Cazaclia: Corciaghina str-la, Lev Tolstoi str-la, Ostrovscogo str-la, Vladimir Maiacovski str-la, 24 August - parţial în intervalul de timp între 08:45 - 13:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Cazaclia: str.Lesnaia - parţial în intervalul de timp între 13:15 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
12.   Călăraşi:
s.Dereneu - parţial în intervalul de timp între 08:30 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Dereneu, s.Bularda - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:45, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Onişcani - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 16:35, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
13.   Căuşeni:
str.Doina şi Ion Aldea Teodorovici, M.Eminescu, M.Viteazul, V.Alecsandri - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Sălcuţa - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Tănătarii Noi - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Tocuz - parţial în intervalul de timp între 12:30 - 14:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Ucrainca - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
14.   Cimişlia:
str.Cetatea Albă, Cimişlia, Vasile Alecsandri, s.Ciucur Mingir, s.Dimitrovca, s.Topala - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice
s.Marienfeld - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 17:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
15.   Criuleni:
s.Işnovăţ, s.Rîşcova - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Mălăieştii Noi - parţial în intervalul de timp între 09:25 – 18:00, lucrări de reconstrucţie LEA
s.Măşcăuţi - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 18:31, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Răculeşti - în intervalul de timp între 08:45 - 10:15, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Ustia - în intervalul de timp între 10:30 - 12:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 
16.   Hînceşti:
or.Hînceşti: str.Alexandru cel Bun, Cuza Vodă, G.Cojbuc, N.Gogol, V.Micle - parţial în intervalul de timp 12:30 – 14:00
or.Hînceşti: str.Alexandru cel Bun, Demnitatea, Industrială - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
or.Hînceşti: str.Miron Costin,  Mihalcea Hîncu, P.Ciaikovski - parţial în intervalul de timp 10:00 – 12:00
s.Ciuciuleni - parţial în intervalul de timp între 09:50 - 17:50, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Crasnoarmeiscoe: str.28 Iunie, Boris Glavan, Comsomoliscaea, Grigore Cotovschi, Hînceşti, Ioana Iakir, Ion Soltîs, Iurie Gagarin, Lenin, Maxim Gorki, Molodejnaea, Naberejnaea, Nahimova, Ogorodnaea, Oziornaia str-la, Pervomaiscaea, Serghei Lazo, Sovetscaea, Sverdlova, Taras Şevcenco, Ţentralinaea, Vinogradnaea, Vişnevîi str-la - parţial în intervalul de timp între 09:50 - 17:50, pentru reparaţia echipamentului electric
s.Crasnoarmeiscoe: str.Boris Glavan, Cicalova, Comsomoliscaea, Ion Soltîs, Lenin, Lesnaea, Nicolai Pirogov, Ogorodnaea, Oziornaia str-la, Pervomaiscaea, Serghei Lazo, Stepnaea, Sverdlova, Ţentralinaea, Vinogradnaea, s.Pervomaiscoe - parţial în intervalul de timp între 10:10 - 18:10, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Fîrlădeni - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Fîrlădeni-cons.casnici, s.Buţeni-cons.juridici - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17.00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Negrea - parţial în intervalul de timp între 10:20 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Pogăneşti - parţial în intervalul de timp între 08:30 - 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
17.   Ialoveni:
str.Mitr.P.Movilă, Alexandru cel Bun - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
str.Toma Ciorbă, Merilor, G.Coşbuc, Alexandru cel Bun - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Malcoci - parţial în intervalul de timp 11:00 – 13:00
s.Mileştii Mici - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru conectarea clienţilor noi
s.Mileştii Mici - parţial în intervalul de timp între 09:40 - 17:40, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Moleşti - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Puhoi - parţial în intervalul de timp între 09:40 - 17:40, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Suruceni - parţial în intervalul de timp 09:00 – 10:30
s.Văsieni - parţial în intervalul de timp între 09:35 - 17:35, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
18.   Leova:
s.Tochile-Răducani - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 15:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
19.   Nisporeni:
s.Selişte - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 19:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
20.   Orhei:
or.Orhei: str. 31 August 1989, 31 August 1989 2 str-la, Codru, Călăraşi - în intervalul de timp între 09:00 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
or.Orhei: str.Codreanca, Codru, Dragoş Vodă, N.M.Spătaru, P.Rareş, Tineretului, V.Alecsandri - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Jeloboc - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Pohrebeni, s.Izvoare, s.Şercani - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Vatici - în intervalul de timp între 14:30 - 16:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 
21.   Străşeni:
s.Saca - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
22.   Ştefan Vodă:
str.Ion Creangă - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Brezoaia: str.Comsomoliscaea, Hersonscaea, Jirnovaea, Lenin, Molodejnaea, Nadrecinaea, Odesscaea, s.Semionovca - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 17:20, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Olăneşti: str.A.Mateevici, Ştefan cel Mare, Comsomoliscaia, Testemiţeanu, Proletară, Victoriei - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Talmaza: str.1 Mai, 27 August, 31 August 1989, Alexandr Puşkin, Alexei Mateevici, Anatolie Sîrghi, Anton Macarenco, Banikov, Biruinţa, Boris Glavan, Ceapaev, Chişinăului, Cojedub, Comarova, Constantin Negruzzi, Constantin Stamati, Coroleva, Cosmonavtov, Cutuzova, Dubinina, Duca Vodă, Florilor, Gherman Titov, Grigore Cotovschi, Ion Creangă, Ion Soltîs, Iurie Gagarin, Izvoarelor, Lomachina, Luceafărul, Matrosov, Maxim Gorki, Miciurin, Mihai Eminescu, Mioriţa, Morilor, Nistrului, Pavlova, Pobeda, Prietenia, S.Talmaza, Suvorov, Tcacenco, Timireazev, Tinereţii, Traian, Vasile Alecsandri, Vasile Lupu - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
23.   Taraclia:
str.Şmidt, Lenin, M.Frunze, Sadovaia, Voroşilov - parţial în intervalul de timp între 11:00 - 14:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Aluatu: str.31 August 1989, Bulgară, Mihail Frunze - în intervalul de timp între 15:00 - 16:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Balabanu: str.60 Let Octeabrea, Ceapaev, Miciurin, Sadovaia, Valentina Tereşcova - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 11:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Copceac: str.1 Mai, B.Glavan, Comsomoliscaia, Lenin, M.Frunze, Sadovaia - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Copceac: str.Cotovschi, Miciurin, str-la Miciurin, Gogol, Orehovaia, Ostrovschi, Pavlov, Sovetscaia - parţial în intervalul de timp între 14:30 - 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
24.   Teleneşti:
s.Mîndreşti, s.Codru - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 17:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Ţînţăreni - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
 
 
Pentru informaţii suplimentare contactaţi Serviciul Suport Clienţi al companiei la telefonul 022-43-11-11.
 
Ne cerem scuze pentru eventualele incomodităţi ce pot fi cauzate de întreruperea în livrarea energiei electrice.
 
20.04.2018