Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că marţi, 24 iulie 2018, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:

Versiune pentru tipărireVersiune pentru tipărire

Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că marţi, 24 iulie 2018, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:
 
1.      Chişinău, sectorul Botanica:
str.Hanul Morii 1-19, 2-20, Minsk 6-8, 9-23, Taşkent 2-20, 3-17 - în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
2.      Chişinău, sectorul Botanica, or.Sîngera:
str.Fîntîna Schinului, Sfatul Ţării, str.şi str-la Suveranităţii - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene
 
3.      Chişinău, sectorul Buiucani:
str.Toporaşilor 1-17, 2-16, Schitului 1-13, 2-14, Ghioceilor 1-23, 2-22 - în intervalul de timp între 09:15 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
4.      Chişinău, sectorul Buiucani, or.Vatra:
str.Feroviarilor, Gh.Ghimpu, Grădinilor, Popilor, Renaşterii - parţial în intervalul de timp între 09:10 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
5.      Chişinău, sectorul Centru:
str.Armenească 47, V.Alecsandri 74, V.Micle 2, 2A - în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.M.Lermontov 15, 19, 37-73, 40, 66-102, str-la M.Lermontov 23, Sf.Vineri 62, Tatarbunar 15, 15/1, 17, 38, Valea Rădiului 26/1 - în intervalul de timp între 09:30 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
6.      Chişinău, sectorul Ciocana:
str.Călătorilor 30, Cărămidarilor 105A, 107, L.Rebreanu 127-137, Movileni 34, 44, 71-99, Sf.Paraschiva 16, 19, 19/1, 19/2, 23, Uzinelor 90, 165, 165/2, 165B, Voluntarilor 20 - în intervalul de timp între 09:10 - 12:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Ginta Latină 12 - în intervalul de timp între 13:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Industrială 26 - în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Vadul lui Vodă 68, Budeşti 29, Vasile Vărzaru 1 - în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
7.      Chişinău, sectorul Ciocana, or.Vadul lui Vodă:
str.Ştefan cel Mare, Ion Creangă, Nocolaev, Pădurii, Sf.Dumitru - parţial în intervalul de timp între 13:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
8.      Chişinău, sectorul Rîşcani, com.Grătieşti:
s.Grătieşti: str.Balcani 6, Gratiesti 999 - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
9.      Anenii Noi:
str.Anina, Chişinăului, Garaj, Ion Soltîs, Morilor, Nicolae Sulac, Oziornaia, Voievozilor, Zimbrului, s.Ruseni - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 16:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Cobusca Nouă - parţial în intervalul de timp între 09:55 - 17:55, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Cobusca Veche - parţial în intervalul de timp între 10:30 - 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Floreni - parţial în intervalul de timp între 11:30 - 13:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Merenii Noi - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Todireşti - parţial în intervalul de timp între 09:55 - 17:55, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
10.   Cahul:
s.Andruşul de Jos - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 10:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Ursoaia - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
11.   Comrat (UTA Găgăuzia):
or.Comrat: str.Alexandr Puşkin, Cikalov, Lenin, Osvobojdenie, Pobeda, Taras Şevcenco, Tkacenko str-la - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
or.Comrat: str.Lenin, Novaea, Serghei Lazo - în intervalul de timp 09:00 - 10:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
or.Ceadîr-Lunga: str.Alecu Russo, Ion Creangă, Iujnaea, Lenin, Sovhoznaea - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 16:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Cîietu: str.Alexandr Puşkin, Alexei Mateevici, Comarova, Haiducilor, Independenţei, Ion Soltîs, Lenin, Lesnaea, Naberejnaea, Nahimova, s.Ciet, Şcolinaea, Ştefan cel Mare şi Sfînt - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Congaz: str. 28 Iunie, Dokuceaev, Jdanov, Kalinin, Lenin, Leonov, Maxim Gorki, Melnicinaea, Miciurin str-la, Molodejnaea, Octeabriscaea, Ohotniceaea, s.Congaz, Serghei Lazo, Sovetscaea, Voroşilov - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Cotovscoe: str. 40 Let Pobedî, 70 let Octeabrea, Calinina, Calinina str-la, Gheorghi Jucov, Gheorghi Jucov str-la, Grigore Cotovschi, Hutorscaea, Iurie Gagarin, Lenin, Malinovaia, Malinovschi, Molodejnaea, Sadovîi str-la, Şcolinaea, Serghei Lazo, Valentina Tereşkova str-la - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Dimitrova: str.Dimitrie Cantemir, Molodejnaea, s.Dimitrova - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Joltai: str.Maxim Gorki - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 19:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
12.   Călăraşi:
s.Dereneu - parţial în intervalul de timp între 09:25 - 16:50, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Pîrjolteni - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 16:50, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Seliştea Nouă - parţial în intervalul de timp între 08:00 - 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Sipoteni: str. 31 August 1989, Alexei Mateevici, Chişinăului, Dimitrie Cantemir, Gloria, Gloriea, Învăţătorilor, Miron Costin, Sipoteni, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt, Tochile - parţial în intervalul de timp între 08:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
13.   Căuşeni:
or.Căuşeni: str.Dimitrie Cantemir, Dimitrie Cantemir str-la, Gheorghe Coşbuc, Mihai Eminescu bd., Ştefan cel Mare şi Sfînt, Ştefan cel Mare şi Sfînt 1 s-la, Ştefan cel Mare şi Sfînt 2 s-la - în intervalul de timp 14:00 - 17:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Ciufleşti - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Fîrlădeni - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Hagimus - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 13:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Ursoaia - parţial în intervalul de timp între 14:00 - 17:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
14.   Cimişlia:
str.Decebal, Mihai Viteazul, Nicolae Milescu Spătaru, Ştefan Neaga - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Sagaidac - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:45, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
15.   Criuleni:
s.Cruglic, s.Jevreni, s.Răculeşti - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Marcauţi - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Măgdăceşti - în intervalul de timp 13:00 - 15:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Zăicana - în intervalul de timp 09:00 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
 
16.   Hînceşti:
s.Cărpineni: str.Alexandru Donici, Biruinţa, Bogdan Petriceicu Haşdeu, Boris Glavan, Botanica, Calinina, Independenţei, Ion Creangă, Iurie Gagarin, Leovscaea, Maxim Gorki, Mihail Frunze, Molodejnaea, Morozova, Ogorodnaea, Oleg Coşevoi, Pervomaiscaea, Sverdlova, Tcacenco, Zorile, Ştefan Vodă - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Ciuciuleni - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:45, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Crasnoarmeiscoe: str.Boris Glavan, Cicalova, Comsomoliscaea, Ion Soltîs, Lenin, Lesnaea, Nicolai Pirogov, Ogorodnaea, Oziornaia Str-La, Pervomaiscaea, Serghei Lazo, Stepnaea, Sverdlova, Ţentralinaea, Vinogradnaea, s.Pervomaiscoe - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 21:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Horjeşti - parţial în intervalul de timp între 09:50 - 17:50, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Mereşeni - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Nemţeni - parţial în intervalul de timp între 08:15 - 21:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Oneşti - în intervalul de timp 13:30 - 15:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Pereni - parţial în intervalul de timp între 08:15 - 21:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
17.   Ialoveni:
s.Moleşti - parţial în intervalul de timp între 09:40 - 17:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Sociteni - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
18.  Leova
s.Sîrma - în intervalul de timp 09:00 - 10:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
 
19.   Nisporeni:
s.Brătuleni - parţial în intervalul de timp între 08:45 - 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Grozeşti - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 19:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Păruceni - în intervalul de timp 09:00 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
 
20.   Orhei:
str.Mihail Mîndru, S.Lazo, Trosceanscaia, Zemţov - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Breanova - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 17:00, pentru conectarea clienţilor noi
s.Dîşcova, s.Puţintei - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru conectarea clienţilor noi
s.Pelivan - în intervalul de timp 16:00 - 17:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Peresecena: str.Alexandru Donici, Alexandru Donici str-la, Docuciaev, Mihai Eminescu, Nicolae Dimo, s.Peresecena, Ştefan cel Mare şi Sfînt - în intervalul de timp 09:00 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Susleni - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Vatici - în intervalul de timp 14:00 - 15:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
 
21.   Ştefan Vodă:
s.Feşteliţa: str.Alba Iulia, Alexei Moga, s.Feşteliţa - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 19:20, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Slobozia: str.Alexandr Puşkin, Alexandru Donici, Alexei Şciusev, Boris Glavan, Boris Glavan str-la, Colhoznaea, Grigore Cotovschi, Hadjigher, Ion Soltîs str-la, Iujnîi, Iurie Gagarin, Izvoarelor, Jivotnovodov str-la, Livezilor, Miciurin, Mihai Eminescu, Mihail Frunze, Nicolai Pirogov, Primăverii, Raisa Varan, s.Slobozia, Serghei Lazo, Sportivă, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Ştefan Vodă, Tcacenco, Tinereţii, Vostocinaea - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 19:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
22.   Taraclia:
s.Borceag - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
23.   Teleneşti:
s.Negureni - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:20, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Sărătenii Vechi - în intervalul de timp 08:45 - 10:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Scorţeni - în intervalul de timp 11:00 - 12:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
 
 
 
Pentru informaţii suplimentare contactaţi Serviciul Suport Clienţi al companiei la telefonul 022-43-11-11.
 
Ne cerem scuze pentru eventualele incomodităţi ce pot fi cauzate de întreruperea în livrarea energiei electrice.
 
19.07.2018