Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că marţi, 7 august 2018, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:

Versiune pentru tipărireVersiune pentru tipărire

Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că marţi, 7 august 2018, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:
                          
1.      Chişinău, sectorul Botanica:
Dacia bd. 5, 5/2, 5/4, 5/2A, 7, 7/1, 7/2, 9/1, 9/2, 11, 9999, Fulguleşti 9999, Traian 5/2 - în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
Dacia bd. 38 scara 10-12 - în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Grenoblea 159/2, 159/3 - în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice
 
2.      Chişinău, sectorul Botanica, or.Sîngera:
str.Fîntîna Schinului, Sfatul Ţării, str.şi str-la Suveranităţii - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene
 
3.      Chişinău, sectorul Buiucani:
str. 27 Martie 9, 10, 14/3, 15, str-la Bariera Sculeni 12, 12A, 14, 43, Calea Ieşilor 61/1, Călăraşi 22-78, 23-67, str-la Călăraşi 1A, Milano 3/1, 52, 54, 56, Ţărînii 82 - în intervalul de timp între 09:15 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
str.Alba Iulia 1, 1/1, 1/1B, 3, 5, 5/1, 5/2, 5/2A, Ion Creangă 80, 82/1, 82/2, 82/1A, 82/4, Ion Pelivan 17/1, 17/3, 17/4, 17/5 - în intervalul de timp între 09:20 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Calea Ieşilor 30, 34, 36, 91 - în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
str.Toporaşilor 1-17, 2-16, Schitului 1-13, 2-14, Ghioceilor 1-23, 2-22 - în intervalul de timp între 09:15 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
4.      Chişinău, sectorul Buiucani, or.Durleşti:
str.Atelierilor, Cantinei, Cartusa, Durleşti, Gheorghe Ureche, Grigore Ureche, Nicolae Dimo, Tineretului - parţial în intervalul de timp între 13:00 - 18:00, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
 
5.      Chişinău, sectorul Buiucani, or.Vatra:
str.Constructorilor, Feroviarilor, I.Pruncul, Ştefan Vodă - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
str.Feroviarilor, Gh.Ghimpu, Grădinilor, Popilor, Renaşterii - parţial în intervalul de timp între 09:10 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
6.      Chişinău, sectorul Centru:
str.M.Lermontov 15, 19, 37-73, 40, 66-102, str-la M.Lermontov 23, Sf.Vineri 62, Tatarbunar 15, 15/1, 17, 38, Valea Rădiului 26/1 - în intervalul de timp între 09:30 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
7.      Chişinău, sectorul Ciocana, s.Buneţi:
s.Buneţi: str.Lavanda, Ştefan cel Mare, V.Micle, Buneţi, or.Chişinău: str.M.Sadoveanu 42/3, s.Stăuceni 9004, 999, s.Tohatin 999, 9999 - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 18:00, pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice
 
8.      Chişinău, sectorul Rîşcani:
str.Acad.A.Saharov 9001, A.Doga 33, Braniştii 1, 3/1, 3/2, 6, Dm.Rîşcanu 29A, 29/1, 29/2, 31/1, 31/2, 31/4, 33/1, 33/2, 33/4, 33/5, 35/2, 37, 39 - în intervalul de timp între 09:20 - 17:20, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
9.      Chişinău, sectorul Rîşcani, com.Grătieşti:
str.Bucovinei, Dragoş Vodă, Gribov, Ioan Vodă, Mitropolit Petru Movilă, Primaverii, Ţărinii, Vasile Alecsandri, Veronica Micle, Vladimir Maiacovski - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
10.   Anenii Noi:
str.Chişinăului, Oziornaia - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:45, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Ciobanovca - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 19:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Cobusca Veche, s.Floreşti - parţial în intervalul de timp între 10:30 - 17:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Mereni: str. 31 August 1989, Albişoara, Anton Pann, Blajinilor, Blajinilor str-la, Blajinilor str-la 2, Fîntînilor, Independenţei, Iurie Gagarin, Mereni, Rufa - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 19:00, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
s.Speia - parţial în intervalul de timp între 09:40 - 11:40, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 
11.   Cahul:
s.Paicu, s.Zîrneşti - parţial în intervalul de timp 13:30 – 17:30
s.Paşcani - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 12:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
12.   Cantemir:
s.Doina, s.Iasnaia Poleana - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
13.   Comrat (UTA Găgăuzia):
or.Vulcăneşti: str. 24 Siezda, Calinina, Lenin, Nicutova, Şvernica - parţial în intervalul de timp între 15:00 - 16:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
or.Vulcăneşti: str.Gherţena, Iurie Gagarin, Lenin, Plotnicova, Plotnicova str-la - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 14:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Chirsova: str.Sadovaia 306 - parţial în intervalul de timp între 11:00 - 15:00, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
s.Congazcic: str. 1 Mai, 1 Mai str-la, Iurie Gagarin, Mira, Mitula, s.Congazcic, Şcolinaea, Serghei Lazo - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Tvardiţa: str.Ceapaev, Mira - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 
14.   Călăraşi:
str. 31 August, Alexandru cel Bun, Bojole, M.Eminescu, Pantelimon Halipa - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 16:50, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Dereneu, s.Hirova, s.Hogineşti, s.Meleşeni, s.Ţibirica - parţial în intervalul de timp între 08:30 - 20:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
15.   Căuşeni:
s.Baurci - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Ciufleşti - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Fîrlădeni - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Sălcuţa - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
16.   Cimişlia:
str.Alexandru cel Bun, Cimişlia, Constantin Stamati, Mihai Eminescu, Vasile Alecsandri - parţial în intervalul de timp între 08:00 - 20:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Mihailovca: str.Alecu Russo, Grădinilor, I.Dodică, Independenţei, Ion Creangă, Ion Secrieru, Iurie Gagarin, Lev Tolstoi, Mihail Frunze, s.Abaclia, Valentina Tereşcova, Vasile Alecsandri, Şcolinaea - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
17.   Criuleni:
s.Micleşti - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
18.   Hînceşti:
Bucovina str-la, Budăi, Călinescu, Chişinăului, Cogîlnic, Demnitatea, Florilor, Gheorge Călinescu, Gheorghe Coşbuc, Grădinilor, Industrială, Industrială., Mihai Eminescu, Nistru, Petru Movilă str-la, Prut, Severnîi str-la, Trandafirilor - parţial în intervalul de timp între 08:50 - 17:50, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Bălceana - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 12:00, pentru conectarea clienţilor noi
s.Bobeica - parţial în intervalul de timp între 09:25 - 17:25, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Buţeni - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 21:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Crasnoarmeiscoe: str. 28 Iunie, Boris Glavan, Comsomoliscaea, Grigore Cotovschi, Hînceşti, Ioana Iakir, Ion Soltîs, Iurie Gagarin, Lenin, Maxim Gorki, Molodejnaea, Naberejnaea, Nahimova, Ogorodnaea, Oziornaia str-la, Pervomaiscaea, Serghei Lazo, Sovetscaea, Sverdlova, Taras Şevcenco, Ţentralinaea, Vinogradnaea - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 21:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Drăguşeni - parţial în intervalul de timp între 08:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Horodca - parţial în intervalul de timp între 08:30 - 21:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Oneşti - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 21:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Pereni - parţial în intervalul de timp între 08:15 - 21:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
19.   Ialoveni:
str.I.Creangă, M.Viteazul, Victoria - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Bardar - parţial în intervalul de timp între 08:30 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Cigîrleni - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Costeşti - parţial în intervalul de timp între 14:30 - 17:00, pentru conectarea clienţilor noi
s.Moleşti - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 11:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 
20.   Leova:
s.Ceadîr, s.Cneazevca, s.Colibabovca, s.Orac - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Sărata-Răzeşi - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
21.   Nisporeni:
str.Ştefan cel Mare, C.Negruzzi, Industrială, Libertăţii, Mircea cel Bătrîn, M.Costin, Sf.Ion, Tineretului, V.Lupu, V.Micle, Victoriei, Viilor - parţial în intervalul de timp între 08:45 - 12:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Grozeşti - parţial în intervalul de timp între 08:45 - 19:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Vărzăreşti - parţial în intervalul de timp între 13:15 - 17:45, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
22.   Orhei:
str. 31 August 1989, Aluniţa, Baladelor, Constantin Brîncuşi, Dubasari, Făguraş, Lăcrămioarelor, Meşterul Manole, Meşteşugarilor, Mureş, Nicolae Testemiţeanu, Nistreană, Sfînta Ana, Viorelelor, Zidarilor, s.Furceni, s.Jeloboc, s.Lucaşeuca, s.Piatra, s.Selişte (s.Brăneşti, s.Ivancea, s.Peresecina, s.Pohorniceni - cons.juridici) - parţial în intervalul de timp între 07:00 - 20:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Ivancea - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
23.   Străşeni:
s.Grebleşti, s.Recea - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Ţigăneşti - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 20:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
24.   Ştefan Vodă:
s.Popeasca: str.Boris Glavan, Ion Creangă, Iscra, Livezilor, S.Popeasca, Serghei Lazo, Suvorova - parţial în intervalul de timp între 09:10 - 19:10, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Slobozia: str.Alexandr Puşkin, Alexei Mateevici, Colhoznaea, Grigore Cotovschi, Iurie Gagarin, Mihai Eminescu, Primăverii, S.Slobozia, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt, Trandafirilor, Vasilii Jukovski - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:40, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
25.   Taraclia:
str.Lenin, M.Frunze, Sadovaia, Smidt, Voroşilov - parţial în intervalul de timp între 15:00 - 16:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 
26.   Teleneşti:
s.Sărătenii Vechi - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Văsieni - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 17:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
 
 
Pentru informaţii suplimentare contactaţi Serviciul Suport Clienţi al companiei la telefonul 022-43-11-11.
 
Ne cerem scuze pentru eventualele incomodităţi ce pot fi cauzate de întreruperea în livrarea energiei electrice.
 
02.08.2018