Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că marți, 9 octombriet 2018, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:

Versiune pentru tipărireVersiune pentru tipărire

Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că marți, 9 octombriet 2018, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:
 
1.      Chişinău, sectorul Botanica, or.Sîngera:
str.A.Donici, A.Mateevici, Ştefan cel Mare, Chişinăului, Dealul Leului, M.Eminecsu, Munceşti, Păcii - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene
str.Ştefan cel Mare, C.Negruzzi, Horelor, Liviu Damian, M.Costin, Orheiului, P.Zadnipru, Doinelor - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
2.      Anenii Noi:
s.Chirca - parţial în intervalul de timp între 08:30 - 17:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Chirca - parţial în intervalul de timp între 11:00 - 15:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Floreni - parţial în intervalul de timp între 13:00 - 14:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Geamăna - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 11:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Hîrbovăţ - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:45, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Mereni - parţial în intervalul de timp între 08:30 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Mereni - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 19:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Roșcani - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Ruseni - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
3.      Cahul:
s.Bucuria - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 13:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Bucuria, s.Moscovei - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Burlăceni - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 12.15, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Cişmichioi: str.Melinicinaea - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Slobozia Mare: str.V.Alecsandri - parţial în intervalul de timp între 14:00 - 16:40, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Ursoaia - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 14:00, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
 
4.      Cantemir:
s.Capaclia, s.Cociulia, s.Vişniovca: str.Livezelor, Păcii, Teilor, Vişniovca - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Constantineşti - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
5.      Comrat (UTA Găgăuzia):
or.Ceadir Lunga: str.Crilov, Miciurin, Șevcenco, V.Jucovskii - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Chioselia Rusă: str.Pobeda - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Chirsova: str. 28 Iunie, Grigore Cotovschi, Lenin, M.Tanasoglo, Mira, Olimpiiscaea, s.Cirsovo, Tanasoglo, Vinzavodskaea - parţial  în intervalul de timp între 09:30 - 18:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Copceac: str. 1 Mai, 28 Iunie, Alexandr Puşkin, Chirov, Cuibîşeva, Grigore Cotovschi, Lenin, Lesnaea, Maxim Gorki, Mihail Frunze, Mihail Lomonosov, Novaea, Octeabriscaea, Priozernaea, Şcolinaea, Serghei Lazo, Sovetscaea, Sverdlova, Tomai - parţial în intervalul de timp între 08:30 - 10:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Copceac: str. 1 Mai, 28 Iunie, Alexandr Puşkin, Chirov, Cuibîşeva, Grigore Cotovschi, Lenin, Lesnaea, Maxim Gorki, Mihail Frunze, Mihail Lomonosov, Novaea, Octeabriscaea, Priozernaea, Şcolinaea, Serghei Lazo, Sovetscaea, Sverdlova, Tomai - parţial în intervalul de timp între 19:00 - 20:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Tomai: str. 1 Mai, Cuibîşeva, Lenin, Maxim Gorki, Mihail Lomonosov, Serghei Lazo, Sverdlova, Tomai, Şcolinaea - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 19:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
6.      Călăraşi:
s.Horodişte - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Pîrjolteni - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
7.      Căuşeni:
str. 1 Mai, 1 Mai Str-La, 28 Iunie, 31 August 1989, Alba Iulia, Alba Iulia Str-La, Alexandr Puşkin, Alexandru Donici, Anna Si Alexandru 1 Str-La, Anna Şi Alexandru, Bogdan Vodă, Bolinicinîi Str-La, Boris Glavan, Botnei Str-Lă, Burebista, Calea Basarabiei, Ciocana, Ciocana Mică, Constantin Negruzzi, Constantin Stamati, Dacia, Decebal, Dimitrie Cantemir, Dimitrie Cantemir Str-La, Doina Şi Ion Aldea-Teodorovici, Dragoş Vodă, Fîntînilor, Fîntînilor Str-La, Gheorghe Asachi, Ghidirim A., Ion Soltîs, Iurie Gagarin, Iurie Gagarin 1 Str-La, Livezilor, Malul Ştirbului, Maxim Gorki, Mihai Eminescu 2 Str-La, Mihai Eminescu 3 Str-La, Mihai Eminescu Bd., Mihai Kogălniceanu, Mihai Viteazul, Mihail Lermontov, Mihail Lomonosov, Mioriţa, Miron Costin, Mitropolit Dosoftei, Pavel Tcacenco, Păcii Str-La, Pădurii, Pădurilor, Petru Rareş, Poleanicikin, Preanicov, Renaşterii, Renaşterii 1 Str-La, Renaşterii Str-La, Stere Constantin, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt 10 S-A, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt 5 S-La, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt 6 S-La, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt 7 S-La, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt 8 S-La, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt 9 S-La, Tighina Şos., Toma Miron, Troada, Troianus, Unirii, Vasile Alecsandri - parţial în intervalul de timp între 08:00 - 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Opaci - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Sălcuţa - parţial în intervalul de timp între 14:00 - 18:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Taraclia - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Ucrainca - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
8.      Cimişlia:
s.Javgur - parțial în intervalul de timp între 10:00 – 11:00, pentru conectarea noului consumator
s.Sagaidac, s.Suric - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Troiţcoe: str.Grigore Cotovschi, Lenin, Maxim Gorki, Molodoi Gvardii, Octeabriscaea, Oleg Coşevoi, Sovetscaea, Troiţcoie - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
9.      Criuleni:
s.Bălţata, s.Bălţata de Sus, s.Sagaidacul de Sus (s.Budeşti, s.Văduleni - cons.juridici) - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 19:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Cimișeni, s.Corjova (cons.juridici) - parţial în intervalul de timp între 10:30 - 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Hîrtopul Mare, s.Hîrtopul Mic, s.Ișnovăț, s.Rîșcova - parţial în intervalul de timp între 10:30 - 17:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Işnovăţ, s.Rîşcova - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Onițcani - parțial în intervalul de timp între 15:00 – 16:30, pentru conectarea noului consumator
 
10.   Hînceşti:
s.Bratianovca, s.Valea Florii - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Bujor - parţial în intervalul de timp între 08:30 - 21:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Cioara - parţial în intervalul de timp între 08:15 - 21:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Dahnovici - parţial în intervalul de timp între 08:15 - 21:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Leuşeni Vama - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Sărata Galbenă: str. 31 August, Ştefan cel Mare, Grădinilor, Cotovschi, N.Vatutin, S.Lazo - parţial în intervalul de timp între 08:15 - 21:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
11.   Ialoveni:
27 August str-la, Cetatea Albă, Chilia, Hotinului, Hotinului str-la, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt, Veniamin Zarzăr, 27 August - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
s.Hansca - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Răzeni - parţial în intervalul de timp între 14:00 - 16:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 
12.   Leova:
str.Doina, Gr.Ureche, Ion Soltîs, str-la Ion Soltîs, M.Basarab - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18.30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Sărata Nouă: str.Doina, Litoralului, Livezilor, Sărata Nouă, Tineretului - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 16:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
13.   Nisporeni:
str.Dacia, Păcii, V.Alecsandri, Veronica Micle - parţial în intervalul de timp între 08:45 - 16:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Bărboieni - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Boldureşti - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
14.   Orhei:
str.Alexandru Cel Bun, Constantin Negruzzi, Constantin Stamati, Dorobanţilor, Eliberării, Junimii, Maxim Gorki Str-La, Meşteşugarilor, Nistreană, Pluguşorului, Sălcilor, Şoimarul, Sportivilor, Stanislav Trofim Buzu, Valul Lui Troian, Vasile Lupu - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 19:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Curchi - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Isacova - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Morozeni - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 20:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Slobozia-Hodorogea - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 18:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
15.   Străşeni:
s.Codreanca, s.Lupa-Recea - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
16.   Ştefan Vodă:
str. 31 August, Libertății, Livezilor, Molodejnaia, Testemițeanu, Suvorov, Ștefan cel Mare - parţial în intervalul de timp între 15:00 - 17:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Brezoaia - parţial în intervalul de timp între 09:15 -19:15, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Brezoaia: str.Comsomoliscaia, Lenin, Nadrecinaia - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 19.15, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Caplani: str.Molodejnaia, Vostocinaia - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 11:20, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Copceac: str.Benderscaia, Dzejjinscki, Lesnaia, Livezilor, Octeabriscaia, Severnaia, Sov.Armii - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 19:20, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Purcari: str.Eliberatorilor, Lenin, Libertății - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Răscăieți: str. 353 Diviziea, Biriucova, Biruinţa, Comsomoliscaea, Dneprodzerjinscaea, Mira, Molodejnaea, Sovetscaea, Suvorovo, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt, s.Răscăieții Noi: str.Lenin, Molodejnaia, Tinereții - parţial în intervalul de timp între 08:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
17.   Teleneşti:
s.Sărătenii Vechi - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 19:00, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
s.Scorțeni - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
 
 
Pentru informaţii suplimentare contactaţi Serviciul Suport Clienţi al companiei la telefonul 022-43-11-11.
 
Ne cerem scuze pentru eventualele incomodităţi ce pot fi cauzate de întreruperea în livrarea energiei electrice.
 
04.10.2018