Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că miercuri, 11 iulie 2018, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:

Versiune pentru tipărireVersiune pentru tipărire

Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că miercuri, 11 iulie 2018, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:
 
1.      Chişinău, sectorul Botanica:
str.Minsk 33A, Plaiului 6-8, 18, 28-50, 11-35, str-la Plaiului 5, Riga 1-7, 17, 10-38, Talin 13 - în intervalul de timp între 09:00 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene
 
2.      Chişinău, sectorul Buiucani:
str.Alba Iulia 1, 1/1, 1/1B, 3, 5, 5/1, 5/2, 5/2A, Ion Creangă 80, 82/1, 82/2, 82/1A, 82/4, Ion Pelivan 17/1, 17/3, 17/4, 17/5 - în intervalul de timp între 09:20 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
3.      Chişinău, sectorul Buiucani, or.Durleşti:
str.Calea Unirii, Calea Unirii 1 str-la, Renaşterii, Renaşterii str-la, Rezistentei, Stejarului, Teiului, Tudor Vladimirescu, Valea-Babii - parţial în intervalul de timp între 09:10 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
4.      Chişinău, sectorul Centru:
str.Armenească 30 - în intervalul de timp între 13:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.M.Lermontov 15, 19, 37-73, 40, 66-102, str-la M.Lermontov 23, Sf.Vineri 62, Tatarbunar 15, 15/1, 17, 38, Valea Rădiului 26/1 - în intervalul de timp între 09:30 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
str.V.Alecsandri 97, M.Eminescu 23, 25, 30V, 30, 32, 34, 36, 38, Bucureşti 43, 45, 47 - în intervalul de timp între 09:00 - 13:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Valea Dicescu 91, 93, 95, 97, 97A, 99, 99A, şos.Hînceşti 40, 40A, 40V, 42, Mitr.Gurie Grosu 14 - în intervalul de timp între 08:00 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
5.      Chişinău, sectorul Ciocana:
str.Alcedar 1, 2A, 4, A.Izbaş 1-47, 10-40, Arioneşti 2-6, 2A, Coloniţa 1-7, 2-4, 74-190, 77-175, str-la Coloniţa 1-3, Dumbrava Roşie 1, 2, Florăriei 43, str-la 1 Florăriei 8/1, Haiduc Bujor 53-69, 78-104, M.Sadoveanu 9999, str-la N.M.Spătaru 1-9, Tîrgovişte 1-25, 6-46, Transnistria 5, Vadul lui Vodă 9, 16-30, 17-31, 99-127, 100, 134, 144, 146, 162-196, 888, 999, 9999, Tohatin 9999 - în intervalul de timp între 15:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
6.      Chişinău, sectorul Rîşcani:
str.Acad.A.Saharov 1, 3, 11/1, Braniştii 5/2, 5/3, 5/4, 5/5, 5/6, 7/1, 7/2, 7/3, 7/4, 9/1, 9/2, N.Dimo 7, 9/1, 11, 11/1, 12, 14 - în intervalul de timp între 09:10 - 17:10, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Anton Pann 19, Colina Puşkin 4, 8A, Ion Pruncul 2-24, 3, 9, 13, Mitr.Bănulescu Bodoni 20, 9001, 9005, 9006, P.Rareş 33, 35, 37 - în intervalul de timp între 06:00 - 17:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
str.Astronom N.Donici 14, Gr.Vîrtosu 14, 15, Ipoteşti 22, Mirceşti 999, 9999, T.Panfile 1-43, 2-62, 208, 270, 9999, Valea Albă 10, 56, Voluntar Filip Lupaşcu 2,5, 16A - în intervalul de timp între 08:30 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
str.Colina Puşkin 10, 15, 17, 23/3, 41, 43, C.Stamati 1-17, 2-16, Ion Doncev 1-21, 2-22, Moara Roşie 3, Z.Arbore 1-7, 2-6, str-la Z.Arbore 3/1, 4, 7, 7A - în intervalul de timp între 12:00 - 17:30, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
 
7.      Anenii Noi:
str.B.P.Hajdeu, Concilierii Naţionali, D.Cantemir, Florilor, Ion Soltîs, Luceafărul, Speranţa, V.Jukovski - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 16:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Cobusca Veche - parţial în intervalul de timp între 10:30 - 18:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Delacău - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 14:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Geamăna - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:45, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
8.      Basarabeasca:
s.Abaclia: str. 31 August 1989, Alecu Russo, Grădinilor, I.Dodică, Independenţei, Ion Creangă, Ion Iachir, Ion Secrieru, Iurie Gagarin, Lev Tolstoi, Mihail Frunze, s.Abaclia, Valentina Tereşcova, Vasile Alecsandri, Şcolinaea - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
9.      Cahul:
str. 31 August 1989, Alexandru Donici, Constantin Negruzzi, Dosoftei, Ion Luca Caragiale, Libertăţii, Matei Basarab, Mihail Frunze, Mircea cel Bătrîn, Naumova, Republicii, Strada Veche, Tîrgul Vechi, Vasile Alecsandri, Vasile Stroescu, Ştefan cel Mare şi Sfînt - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 10:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Alexandru Plămădeală, Cetatea Albă, Gribov, Grigore Ureche, Miron Costin, Nucilor, Sanatoriului, Sfatul Ţării, Toma Ciorbă - parţial în intervalul de timp între 13:30 - 14:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Crihana Veche - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 10:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s. Giurgiuleşti: str. Independenţei, Molodejnaea, Novaea, Plotnicova, Sov.Armii, Sovetscaea, Sportivă - în intervalul de timp 09:00 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s. Zîrneşti - în intervalul de timp 15:30 - 16:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
  
10.   Cantemir:
str. 31 August 1989, Alexei Mateevici, Ion Creangă, Mihai Eminescu, Nicolae Testemiţeanu, Ştefan Vodă - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 12:00, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
s.Baimaclia - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
str. Basarabia, Boris Glavan, Mihai Eminescu, Zona de odihnă, Ştefan Vodă - în intervalul de timp 13:00 - 15:00, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
s.Ciobalaccia - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Ţărăncuţa - parţial în intervalul de timp între 11:00 - 12:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 
11.   Comrat (UTA Găgăuzia):
or.Vulcăneşti: str. 25 Siezda, Mihail Frunze - parţial în intervalul de timp între 13:00 - 16:50, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
or.Vulcăneşti: str.Ion Creangă, Ion Creangă str-la, Oziornaia - parţial în intervalul de timp între 09:40 - 12:15, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Cîietu - parţial în intervalul de timp între 14:00 - 15:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Joltai: str.Grigore Cotovschi, Maxim Gorki, Miciurin, Sverdlova - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Tomai: str.Grigore Cotovschi, Lenin, Sovetscaea - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 16:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
12.   Călăraşi:
s.Seliştea Nouă: str.Ştefan cel Mare, B.Glavan, Călăraşilor, Miciurin, Tineretului, Vinogradnaia, Zavodscaia - parţial în intervalul de timp între 09:10 - 19:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Sipoteni: str. 1 Mai, 31 August 1989, Alecu Russo, Alexandru Donici, Andrieş, Constantin Negruzzi, Deleanu A., Ion Creangă, Mihai Eminescu, Serghei Lazo, Sipoteni, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Timoşenco, Tinereţii, Vasile Alecsandri, Vasile Lupu - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 16:45, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
13.   Căuşeni:
s.Ciufleşti - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 21:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s. Constantinovca - în intervalul de timp 15:00 - 16:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Fîrlădeni - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
14.   Cimişlia:
s.Ivanovca Nouă - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
15.   Criuleni:
s. Ciopleni  - în intervalul de timp 11:30 - 13:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s. Izbeşte  - în intervalul de timp 14:00 - 15:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Măşcăuţi - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Oxentea - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 10:45, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s. Zăicana - în intervalul de timp 10:00 - 14:00, pentru conectarea clienţilor noi
 
16.   Hînceşti:
s.Bujor - parţial în intervalul de timp între 09:40 - 17:40, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Cărpineni: str.Alexandru cel Bun, Ceapaev, Gemenilor, Independenţei, Mircea cel Bătrîn, Pobeda, 31 August, Codrilor, Pădurilor, Pervomaiscaia, S.Lazo, Sovetscaia, Svetlîi, str-la Svetlîi - parţial în intervalul de timp între 10:20 - 21:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Crasnoarmeiscoe: str.Boris Glavan, Cicalova, Comsomoliscaea, Ion Soltîs, Lenin, Lesnaea, Nicolai Pirogov, Ogorodnaea, Oziornaia Str-La, Pervomaiscaea, Serghei Lazo, Stepnaea, Sverdlova, Ţentralinaea, Vinogradnaea, s.Pervomaiscoe - parţial în intervalul de timp între 10:30 - 18:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Mereşeni - parţial în intervalul de timp între 08:15 - 21:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Obileni - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 20:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Stolniceni - parţial în intervalul de timp între 09:40 - 17:40, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
17.   Ialoveni:
str.Timişoara, Moldova - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Dănceni - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 13:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Răzeni - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Suruceni - parţial în intervalul de timp între 09:35 - 21:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Văsieni - parţial în intervalul de timp între 09:35 - 17:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
18.   Nisporeni:
or. Nisporeni: str. T.Ciorbă, Ştefan cel Mare, s. Vărzăreşti - în intervalul de timp 15:00 - 17:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Boldureşti, s.Brătuleni, s.Cîrneşti - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Bolţun - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:15, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s. Cioreşti - în intervalul de timp 12:00 - 14:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s. Vărzăreşti - în intervalul de timp 09:00 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Valea-Trestieni - parţial în intervalul de timp între 10:30 - 14:45, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
19.   Orhei:
str.Mihail Mîndru, S.Lazo, Trosceanscaia, Zemţov - parţial în intervalul de timp între 08:30 - 19:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Lucăşeuca - parţial în intervalul de timp între 08:30 - 19:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Selişte - parţial în intervalul de timp între 08:30 - 18:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Susleni, s.Trebujeni - parţial în intervalul de timp între 10:30 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s. Sămănanca - în intervalul de timp 15:00 - 17:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
 
20.   Străşeni:
s.Voinova - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Zubreşti - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
21.   Ştefan Vodă:
s.Leuntea: str.Alexandr Puşkin, Chirov, Cicalova, Gherman Titov - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Popeasca: str.B.Glavan, Ion Creangă, Iscra, Livezilor, S.Lazo, Suvorov - parţial în intervalul de timp între 09:10 - 19:10, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Răscăieţi: str.Biriucova, Biruinţa, Chirov, Dneprodzerjinscaea, Mira, Molodejnaea, Sputnica, Suvorovo, Ştefan cel Mare şi Sfînt - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Volintiri: str.Sf.Gheorghe, Traian - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 19:20, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
22.   Taraclia:
s.Alexeevca: str.Carl Marx, Ioana Iakir, Mira, Serghei Lazo, s.Cortenul Nou, s.Svetlîi: str. 28 Iunie, Calinina, Iubileinaea, Iurie Gagarin, Iurie Gagarin str-la, Ivanov, Lenin, Maxim Gorki, Mira, Molodejnaea, s.Svetloe, Taras Şevcenco - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Chirilovca - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 10:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 
23.   Teleneşti:
s.Crăsnăşeni - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 17:10, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Leuşeni - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Văsieni - parţial în intervalul de timp între 09:10 - 18:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 s. Chersac, s. Scorţeni - în intervalul de timp 10:00 - 14:00, pentru conectarea clienţilor noi

 
 
Pentru informaţii suplimentare contactaţi Serviciul Suport Clienţi al companiei la telefonul 022-43-11-11.
 
Ne cerem scuze pentru eventualele incomodităţi ce pot fi cauzate de întreruperea în livrarea energiei electrice.
 
06.07.2018