Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că miercuri, 12 septembrie 2018, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:

Versiune pentru tipărireVersiune pentru tipărire

Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că miercuri, 12 septembrie 2018, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:
 
1.      Chişinău, sectorul Botanica, or.Sîngera:
str.A.Donici, A.Mateevici, Ştefan cel Mare, Chişinăului, Dealul Leului, M.Eminecsu, Munceşti, Păcii - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene
str.Ştefan cel Mare, C.Negruzzi, Horelor, Liviu Damian, M.Costin, Orheiului, P.Zadnipru, Doinelor - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
2.      Chişinău, sectorul Buiucani:
str.Ioana Radu 29, V.Lupu 42/2, 42/5, 42A-Z, 42, 46/4, 85 - în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
3.      Chişinău, sectorul Buiucani, or.Durleşti:
str.Barbu Lăutaru, Durleşti, Renaşterii str-la, Stejarului, Toma Alimoş, Toma Alimoş str-la, Tudor Vladimirescu - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
 
4.      Chişinău, sectorul Buiucani, s.Dumbrava:
str.Boţ Mihai, Drumul Vilelor, Durlesti, Fîntînilor, Frumoasa, Igor Vieru, Ioan Botezătorul, La Răscruce, Maria Cibotari, Mihail Sadoveanu, Mitropolit Petru Movilă, Prieteniei, Rareştii, Sfîntul Gheorghe, Teilor, Vierul, Zavoiului - parţial în intervalul de timp între 09:00 – 17:00, pentru renovarea LEA
 
5.      Chişinău, sectorul Centru:
str.Alexandru Cosmescu 32, Ion Nistor 46 - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
6.      Chişinău, sectorul Rîşcani:
str. 8 Martie 74-142, 83-87, 99-109, 121-123, 129-137, Constructorilor 76-98, 102, 149-193 - în intervalul de timp între 09:15 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
str.C.Stamati 12-16, Ion Doncev 2-22, Moara Roşie 3, 5, Zamfir Arbore 1-7, 2-6, str-la Zamfir Arbore 3/1, 4, 7, 7A - în intervalul de timp între 09:25 – 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Crîngului 12 - în intervalul de timp între 09:00 - 13:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Dumitru Rîşcanu 18 - în intervalul de timp între 13:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
7.      Chişinău, sectorul Rîşcani, or.Cricova:
str.Chişinăului - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
8.      Anenii Noi:
s.Bulboaca - parţial în intervalul de timp între 09:55 - 17:55, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Ciobanovca - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Floreni: str.Ciocîrliei, Dacilor, Floreni, Hotinului, Ion Creangă, Livezilor, Luceafărul, Mihail Groza, Prieteniei, Vasile Alecsandri, Ştefan cel Mare şi Sfînt - în intervalul de timp 08:45 - 16:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Mereni - parţial în intervalul de timp între 10:30 - 12:00, pentru conectarea clienţilor noi
s.Puhăceni - parţial în intervalul de timp între 13:30 - 17:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 
9.      Cahul:
str. 31 August, Independenţei, Republicii, F.Seliviorstov, Victoriei - parţial în intervalul de timp între 08:30 - 19:00, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
str.George Coşbuc, Movilă, Nicolae Milescu Spătaru - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 10:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Lopăţica - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Văleni - parţial în intervalul de timp între 04:50 - 16:55, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
10.   Cantemir
or.Cantemir: str.Boris Glavan, Zavodscaea, Ştefan Vodă - în intervalul de timp 09:00 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
 
11.   Comrat (UTA Găgăuzia):
str.Geologului, Lenin, Matrosov, Mira, Svetlaea - parţial în intervalul de timp între 05:00 - 07:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
or.Ceadîr-Lunga: str. 23 Decembrie, 60 Ani Ai Lui Octombrie str-la, Acaţievaia, Anton Cehov, Anton Macarenco, Babkov, Bankovskii str-la, Boris Glavan str-la, Bugeacului, Bulgară, Bulgară str-la, Cheleş, Ciapaev, Cicerin, Cikalov, Cosmonauţilor, Drujbî, Dzerjînski, Egor Gaidar, Egor Gaidar str-la, Gastello, Gheorghi Jucov, Gheorghi Jucov str-la, Indira Gandi, Iubileinaea, Iubileinaea str-la, Iurie Gagarin, Ivan Turghenev, Ivan Turghenev str-la, Kalinin, Kolhoznikă, Komarov, Kosîghin, Kuibîşev, Lev Tolstoi, Liza Ceaikina, Maria Slavioglo, Matrosov, Mecanizatorilor, Mecinikov, Melnicinaea, Miciurin, Miciurin str-la, Mihail Frunze, Mihail Lermontov, Molodejnaea, Octombrie, Octombrie str-la, Oleg Coşevoi, Olimpică, Ordjonikidze, Orehovaea, Ostrovski, Persicovaea, Pionerilor str-la, Pobedî, Potapov, Proezdnaia, Rumeanţev, Sadovaea str-la, Serghei Esenin, Serghei Kirov, Serghei Kirov str-la, Serghei Koroliov, Serghei Lazo, Sîrtmaci, Sov.Armii, Suvorov, Svobodî, Svobodî 2 str-la, Svobodî 1 str-la, Vasilii Jukovski, Vinogradnaea, Vişniovaea, Vissarion Belinski, Vladimir Korolenko, Vladimir Maiacovski, Vladimir Maiacovski str-la, Vladimir Vîsoţki, Volneanski, Voroşilov, Zoia Kosmodemianskaea - parţial în intervalul de timp între 08:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
or.Ceadîr-Lunga: str.Alexandr Puşkin, Babkov, Bugeacului, Maxim Gorki, Mihail Lomonosov, Voroşilov, Zarecinaea, Zavodscaea - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 16:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
or.Ceadîr-Lunga: str.Lev Tolstoi, Mecanizatorilor, Svobodî, Svobodî 2 str-la, Svobodî 1 str-la - parţial în intervalul de timp între 10:30 - 11:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
or.Ceadîr-Lunga: str.Maria Slavioglo, Miciurin, Persicovaea - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 10:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Cişmichioi: str.Cicalov, Dubinina, Dunaiscaea, Dzerjinscogo, Gheorghi Jucov, Gherman Titov, Iurie Gagarin, Lenin, Macarenco, Mihail Lermontov, Nicolai Gogol, Polevaea, Reniiscaea, Solnecinaea - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Cîietu: str.Comarova, Independenţei, Lenin, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Dimitrova - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
12.   Călăraşi:
s.Dereneu, s.Bularda - parţial în intervalul de timp între 09:40 - 16:50, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Nişcani - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Pîrjolteni - parţial în intervalul de timp între 09:10 - 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
13.   Căuşeni:
s.Baimaclia, s.Surchiceni - parţial în intervalul de timp între 13:00 - 20:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Opaci - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
14.   Cimişlia:
s.Batîr - în intervalul de timp 09:30 - 18:00, pentru îndreptarea pilonilor
s.Cenac - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 13:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Suric - parţial în intervalul de timp între 15:00 - 18:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Topala - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
15.   Criuleni:
s.Cimişeni - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Măgdăceşti: str.Cuza-Vodă, Dimitrie Cantemir, Măgdăceşti, Mihai Eminescu, Mitropolit Bănulescu-Bodoni, Mitropolit Varlaam, Nicolae Milescu Spătaru, Păcii, Veronica Micle – parţial în intervalul de timp între 09:10 – 10:45, pentru reconectarea branşamentului
s.Ratuş – parţial în intervalul de timp între 11:00 – 12:30, pentru conectarea noului consumator
s.Slobozia Duşca - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
16.   Hînceşti:
s.Boghiceni - parţial în intervalul de timp între 13:00 - 21:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Cărpineni: str.A.Donici, Ştefan Vodă, Biruinţa, B.P.Hajdeu, Botanica, Calinina, Independenţei, Ion Creangă, Gagarin, Leova, M.Gorikii, M.Frunze, Molodejnaia, Morozov, Ogorodnaia, Oleg Coşevoi, Tcacenco, Zorile - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Cioara - parţial în intervalul de timp între 08:15 - 21:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Cioara - în intervalul de timp 10:30 - 14:40, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Drăguşenii Noi - parţial în intervalul de timp între 09:40 - 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Fundul Galbenei - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 21:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Leuşeni Vama - în intervalul de timp 15:00 - 17:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Pereni - parţial în intervalul de timp între 08:15 - 21:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Sărata Galbenă: str.Boris Glavan, Criucova, Grădinilor, Grigore Cotovschi, Hînceşti, Ion Soltîs, Matrosov, Mihai Eminescu, Mihai Viteazul, Mihail Frunze, Mihail Sadoveanu, Nikolai Vatutin, Octeabriscaea, Ogorodnaea, Sfîntul Gheorghe - parţial în intervalul de timp între 08:15 - 21:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Stolniceni - parţial în intervalul de timp între 09:40 - 17:40, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
17.   Ialoveni:
s.Puhoi - în intervalul de timp 09:00 - 14:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Puhoi - parţial în intervalul de timp între 09:35 - 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Ruseştii Noi, s.Ruseştii Vechi - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
18.   Leova:
s.Cupcui - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
19.   Nisporeni:
s.Bălăneşti - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
20.   Orhei:
str.Alexandru Cel Bun, Constantin Negruzzi, Constantin Stamati, Dorobanţilor, Eliberării, Haiducul Grozescu, Junimii, Maxim Gorki str-la, Meşteşugarilor, Nistreană, Pluguşorului, Răzeşilor, Sălcilor, Şoimarul, Sportivilor, Stanislav Trofim Buzu, Tricolorului, Valul Lui Troian, Vasile Lupu - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Brăviceni, s.Cişmea - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Peresecina: str. 31 August, A.Donici, Chişinăului, M.Cibotari, M.Eminescu, M.Frunze, Petru Rareş, Sportivă, Tcacenco - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
21.   Străşeni:
s.Dolna - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 20:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Făgureni - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 12:00, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
s.Roşcani - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Zubreşti - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
22.   Ştefan Vodă:
s.Caplani: str.Cosmonavtov, Molodejnaia, Sov.Armii, Tineretului - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Cioburciu: str.Cecvora, Comsomoliscaia, Gagarin, Goriki, Suvorov - parţial în intervalul de timp între 15:00 - 17:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Copceac: str.Benderscaia, Dzerjinschi, Lesnaia, Livezilor, Octeabriscaia, Severnaia, Sov.Armii, S.Lazo, Sovetscaia - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 19:20, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Feşteliţa: str.Alba Iulia, A.Moga - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 19:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Talmaza: str.Anatolie Sîrghi, M.Goriki, M.Frunze, Nistrului - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 11:20, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Talmaza: str.Nistrului, Miciurin, Livezilor, 27 August - parţial în intervalul de timp între 11:40 - 13:40, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
23.   Teleneşti:
s.Chiţcanii Noi, s.Chiţcanii Vechi, s.Ţînţăreni - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
s.Leuşeni, s.Sărătenii Noi - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
 
 
Pentru informaţii suplimentare contactaţi Serviciul Suport Clienţi al companiei la telefonul 022-43-11-11.
 
Ne cerem scuze pentru eventualele incomodităţi ce pot fi cauzate de întreruperea în livrarea energiei electrice.
 
07.09.2018