Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că miercuri, 17 octombrie 2018, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:

Versiune pentru tipărireVersiune pentru tipărire

Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că miercuri, 17 octombrie 2018, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:
 
1.      Chişinău, sectorul Botanica:
str.Aron Pumnul 118-126, 131, 133, 153, 181, Aron Pumnul str-la 114-150, 129-145, 183, Crișana 110, 112, bd.Dacia 24, 24/1, 24/2, Maramureș 109, bd.Traian 2, 2/1, 2/2, 4 - în intervalul de timp între 13:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
2.      Chişinău, sectorul Botanica, or.Sîngera:
str.A.Donici, A.Mateevici, Ştefan cel Mare, Chişinăului, Dealul Leului, M.Eminecsu, Munceşti, Păcii - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene
str.Ştefan cel Mare, C.Negruzzi, Horelor, Liviu Damian, M.Costin, Orheiului, P.Zadnipru, Doinelor - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
3.      Chişinău, sectorul Botanica, com.Băcioi:
str.Aeroport, Botanica, Hlobeni, Ion Luca Caragiale, Miron Costin, Nicolae Bălcescu - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
4.      Chişinău, sectorul Buiucani, s.Dumbrava:
str.Bot Mihai, Buiucani, Dimitrie Cantemir, Drumul Vilelor, Durlesti, Fîntînilor, Frumoasa, Igor Vieru, Ioan Botezătorul, La Rascruce, Maria Cibotari, Mihail Sadoveanu, Mitropolit Petru Movilă, Prieteniei, Rarestii, Sfîntul Gheorghe, Teilor, Vierul, Vilelor, Zavoiului - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
5.     
Chişinău, sectorul Buiucani, com.Truşeni:
str. 1 Mai, 27 August, 27 August 1 str-la, 27 August 4 str-la, Chişinăului, Chişinăului 1 str-la, Chişinăului 2 str-la, Cibotaru V., Ciresar, Ciresilor, Constantin Stere, Decebal, Dimitrie Cantemir, Dimitrie Cantemir str-la, Doina, Dumbravii, G.Ureche, Gheorghe Asachi, Gheorghe Asachi str-la, Gheorghe Coşbuc, Ghidighici, Hîrtoape, Iurie Gagarin, Mesterul Manole, Mihail Frunze, Mihail Frunze str-la, Mircea Cel Bătrîn, Mitropolit Petru Movilă, Potîrcâ Fiodor, Precupa, Precupa str-la, Răzeşilor, Spicului, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt, Traian, Veronica Micle, Viilor, Voluntarilor - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
str.Sf.Gheorghe 23A, Truşeni 999 - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
6.      Chişinău, sectorul Centru:
str.Alexandru Hîjdeu 98/1, 98/2 - în intervalul de timp între 09:00 - 13:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Alexandru Hîjdeu 98/1, 98/3 - în intervalul de timp între 13:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
7.      Chişinău, sectorul Centru, or.Codru:
str.Costiujeni - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
8.      Chişinău, sectorul Ciocana:
str.Meșterul Manole 3, 7, 9, 12, 18, Transnistria 6, 16/1, 20 - în intervalul de timp între 09:35 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Colonița: str.Bucureşti, Budeşti, Coloniţa, Emilian Bucov, Florilor, Hotin, Lăutarilor, Mihail Sadoveanu, Nicolina, Plecan, Rasaritului, Stejarilor, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt, Ştefan Neaga, Tighina, Tineretului, Tohatin, Trandafirilor, Unirii, Vadul Lui Vodă, Valea Lacului, Valea Ungurilui, Vasile Alecsandri, Vasile Lupu - parțial în intervalul de timp între 13:00 - 15:00, pentru conectarea noului PT
s.Tohatin: str.Tohatin 1, 9999 - parțial în intervalul de timp între 13:00 - 15:00, pentru conectarea noului PT
 
9.      Chişinău, sectorul Rîşcani:
str.Albișoara 38, bd.Grigore Vieru 20, 22, 22/1, 22/2, 22/3, 22/4, 22/5, 22/9A, 24, 26, 26A, Piața Veche 10, bd.Renașterii Naționale 999, Romană 19/1, 19/1A - în intervalul de timp între 09:10 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.C.Stamati 12-16, Ion Doncev 2-22, Moara Roşie 3, 5, Zamfir Arbore 1-7, 2-6, str-la Zamfir Arbore 3/1, 4, 7, 7A - în intervalul de timp între 09:15 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
10.      Chişinău, sectorul Rîşcani, or.Cricova:
str. 31 August 1989, Albişoara, Alecu Russo, Alexei Mateevici, Bucuria, Chişinăului, Chişinăului 2 str-la, Chişinăului str-la, Ciorescu, Cricova, Dacia, Decebal, Decebal str-la, Doina, Florilor, Gherman Titov, Ion Creangă, Ion Iachir, Iurie Gagarin, Libertăţii, Livezilor, Luceafărul, Lugovavaia, Mihai Eminescu, Minerilor, Mioriţa, Mitropolit Dosoftei, Nucarilor, Renaşterii, Serghei Lazo, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt, Ştefan Neaga, Tineretului, Vasile Alecsandri, Veteranilor, Viilor, Viilor str-la - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:05, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
str. 60 Ani ai Biruinței, Biruinței, Dubăsari, Izvoarelor, N.Sulac - parţial în intervalul de timp între 09:25 - 17:25, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
11.   Chişinău, sectorul Rîşcani, com.Ciorescu:
str.Sf.Paraschiva 46 - parţial în intervalul de timp între 09:25 - 17:25, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
12.   Chişinău, sectorul Rîşcani, com.Stăuceni:
str.Ciorescu 1, șos.Dubăsari 1, str.Stăuceni 999 - parţial în intervalul de timp între 09:25 - 17:25, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
13.   Anenii Noi:
s.Mereni - parţial în intervalul de timp între 10:30 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Puhăceni - parţial în intervalul de timp între 09:55 - 17:55, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Roșcani - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Telița - parţial în intervalul de timp între 09:35 - 17:35, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Țînțăreni - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
14.   Cahul:
s.Bucuria - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Roşu - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 10:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Văleni - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:45, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
15.   Cantemir:
str.Alexandru Donici, Păcii, Serghei Lazo, Tcacenco, Tineretului, Vasile Alecsandri - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Antoneşti - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 11:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Baimaclia - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Cania - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Tartaul - în intervalul de timp 14:30 - 15:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
 
16.   Comrat (UTA Găgăuzia):
or.Comrat: str.Alexandr Puşkin, Cikalov, Lenin, Osvobojdenie, Pobeda, Taras Şevcenco, Tkacenko str-la - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
or.Comrat: str.Galaţan, Gavrilov, Nicolai Gogol, Osipenko, Tretiakov - în intervalul de timp 09:00 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
or.Comrat: str.Lenin - parţial în intervalul de timp între 10:30 - 12:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
or.Ceadîr-Lunga: str.Boris Glavan, Boris Glavan str-la, Cikalov, Dimitrov, Dzerjînski, Garaj, Iubileinaea, Karl Marx, Kuibîşev, Krîlov, Lenin, Matrosov, Matrosov str-la, Miciurin, Miciurin str-la, Molodejnaea, Nicolai Gogol, Oleg Coşevoi, Octombrie, Petru Cazmalî, Polevaea, Şevcenko Taras, Sverdlov, Sîrtmaci, Sîrtmaci str-la, Telman, Vasilii Jukovski, Volgograd, Zarecinaea - parţial în intervalul de timp între 08:30 - 09:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
or.Ceadîr-Lunga: str.Boris Glavan, Boris Glavan str-la, Dimitrov, Dzerjînski, Garaj, Karl Marx, Kuibîşev, Molodejnaea, Oleg Coşevoi, Telman, Volgograd, Zarecinaea - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Dezghingea: str.Dzerjinschi, Cotovschi, str-la Lev Tolstoi, Matrosov, Molodejnaia, Pobeda, str-la Zaica - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
17.   Călăraşi:
s.Bahmut - în intervalul de timp 09:00 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Hirova - parţial în intervalul de timp între 09:25 - 16:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Pitușca, s.Vărzăreștii Noi - parţial în intervalul de timp între 09:35 - 16:50, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Pîrjolteni - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
18.   Căuşeni:
str.A.Mateevici, Calea Brezoii, Constantin și Elena, Trei Fîntîni, Meșterul Radu, Meșterul Voicu, str-la 2, 3 Trei Fîntîni, V.Lupu - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Cîrnățenii Noi - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 13:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Constantinovca - parţial în intervalul de timp între 14:00 - 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Hagimus - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Opaci - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
19.   Cimişlia:
or.Cimişlia: str.Alexandru cel Bun, Cimislia, Mihai Eminescu, Vasile Alecsandri - în intervalul de timp 09:00 - 11:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
or.Cimişlia: str.Barbu Lăutaru, Cetatea Albă, Cimislia, Cogîlnic, Decebal, Independenţei, Ion Popuşoi, Mihai Kogălniceanu, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Suveranităţii, Suveranităţii str-la, Tudor Barba, Vasile Alecsandri - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
20.   Criuleni:
s.Bălţata de Sus - în intervalul de timp 09:00 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Boșcana - parţial în intervalul de timp între 09:25 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Cimişeni - în intervalul de timp 11:00 - 12:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Ciopleni - în intervalul de timp 14:00 - 16:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Dubăsarii Vechi - parţial în intervalul de timp între 10:30 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
21.   Hînceşti:
s.Bobeica, s.Dahnovici - parţial în intervalul de timp între 08:15 - 21:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Bujor - parţial în intervalul de timp între 08:30 - 21:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Ciuciuleni - parţial în intervalul de timp între 09:50 - 17:40, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Dancu - parţial în intervalul de timp între 08:15 - 21:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Fundul Galbenei - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Sărata Galbenă: str. 31 August, Ştefan cel Mare, Grădinilor, Cotovschi, N.Vatutin, S.Lazo - parţial în intervalul de timp între 08:15 - 21:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Sărata Galbenă: str.Sovhoznaia - parţial în intervalul de timp între 08:15 - 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
22.   Ialoveni:
s.Bardar - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Dănceni, s.Suruceni - parţial în intervalul de timp între 09:50 - 17:50, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Malcoci - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Zîmbreni - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
23.   Leova:
s.Borogani - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Tigheci - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
24.   Nisporeni:
s.Bălănești - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Boldureşti - parţial în intervalul de timp între 08:45 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
25.   Orhei:
s.Biești, s.Slobozia-Hodorogea - în intervalul de timp 09:00 - 18:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Cucuruzeni - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Morozeni - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 19:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Pelivan - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
26.   Străşeni:
s.Ciobanca - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 20:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Lozova: str.Ion Creangă, Oanța, Serdiuc - parţial în intervalul de timp între 10:45 - 16:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Lupa-Recea - parţial în intervalul de timp între 09:40 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Vorniceni - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
27.   Ştefan Vodă:
or.Ştefan-Vodă: str.P.Dudnic - în intervalul de timp 15:00 - 17:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Antonești: str.A.Vakulov, Independenței, Ion Soltîs, Ștefan cel Mare - parţial în intervalul de timp între 13:00 - 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
28.   Taraclia:
str.Fontanaia, Karl Marx - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Salcia, s.Orehovca - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
29.   Teleneşti:
or.Teleneşti: str. 31 August 1989, Boris Glavan, Decebal, Igor Vieru, Mihai  Viteazul, Nicolai Pirogov, Traian - în intervalul de timp 14:30 - 16:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Brînzenii Vechi - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Țînțăreni - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Verejeni - parţial în intervalul de timp între 09:35 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
 
 
Pentru informaţii suplimentare contactaţi Serviciul Suport Clienţi al companiei la telefonul 022-43-11-11.
 
Ne cerem scuze pentru eventualele incomodităţi ce pot fi cauzate de întreruperea în livrarea energiei electrice.
 
12.10.2018