Pentru îmbunătățirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. „Red Union Fenosa" S.A. anunţă că miercuri, 17 iulie 2019, vor avea loc lucrări programate

Versiune pentru tipărireVersiune pentru tipărire
Pentru îmbunătățirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. „Red Union Fenosa" S.A. anunţă că miercuri, 17 iulie 2019, vor avea loc lucrări programate de întreținere, renovare și modernizare a rețelelor electrice pe adresele și în intervalele de timp indicate mai jos:
 
1. Chişinău, sectorul Centru:
șos.Hînceşti 44, str.Mitropolit Gurie Grosu 16, Valea Dicescu 53-91, 64-140 - în intervalul de timp între 09:15 - 18:00 pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene
str.Columna 135-143, 140-154, 151-161, Mitr.Dosoftei 128-134, Mitr.P.Movilă 39-41, 9001, Sfatul Țării 61, 61A, 61/1A - în intervalul de timp între 09:00 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
2. Chişinău, sectorul Ciocana:
str.Meşterul Manole 3 - în intervalul de timp între 09:05 - 20:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
3. Chişinău, sectorul Rîşcani:
str.Astronom N.Donici 1-15, 4-60, 27, Gr.Vîrtosu 1-3, 2-18, 21, Ipotești 43, Studenților 3-6, T.Panfile 7, 27, Valea Albă 13, 18, Voluntar Filip Lupașcu 22, 60, Zamolxe 3-29, 4-22 - în intervalul de timp între 09:10 - 17:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
str.Mircești 56, 56/5, 60 - în intervalul de timp între 09:30 - 17:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
4. Anenii Noi:
s.Bulboaca - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 12:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Hîrbovăț - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 17:45 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Maximovca: str.Academiei, Maximovca - parțial, în intervalul de timp între 13:30 - 15:30 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Mereni: str.Boris Glavan, Colinelor, Deşteptării, Gheorghe Coşbuc, Izvoarelor, Mereni, 31 August 1989, 27 August - parțial, în intervalul de timp între 11:40 - 13:20 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Speia - parțial, în intervalul de timp între 12:30 - 14:30 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 
5. Cahul:
s.Crihana Veche - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 17:30 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Lebedenco - parțial, în intervalul de timp între 08:30 - 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Slobozia Mare: str.Mircea cel Bătrîn, M.Frunze, Izvoarelor - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
6. Cantemir:
s.Ciobalaccia - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
7. Comrat (UTA Găgăuzia):
s.Chirsova: str.Lenin, Mira, Olimpiiscaea, Vinzavodskaea - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:10 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
8. Călăraşi:
or.Călărași: str.Alexandru cel Bun, Alexandru Donici, Barbu Lăutaru, Bojole, Diaconaş 2 str-la, Maria Drăgan, Mihai Eminescu, Mihai Eminescu 1 str-la, Nicolae Testemiţeanu, Salcîmilor, Toma Ciorbă, Vişinilor de jos - parțial în intervalul de timp între 09:00 – 11:00, pentru conectarea noului consumator
or.Călărași: 1 str-la 31 August 1989, Biruinţei, Mihai Eminescu, Ştefan cel Mare şi Sfînt 1 s-la, Toma Ciorbă, 31 August 1989, 1 Mai - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 16:45 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Bravicea - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 18:00 pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
 
9. Căuşeni:
or.Căușeni: str.Ștefan cel Mare - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Fîrlădeni - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 19:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Tănătarii Noi - parțial, în intervalul de timp între 17:30 - 19:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
10. Cimişlia:
s.Ecaterinovca - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Ialpugeni, s.Javgur - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
11. Criuleni:
s.Hîrtopul Mic - parțial, în intervalul de timp între 10:30 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Mășcăuți - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 20:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Slobozia-Dușca - parțial, în intervalul de timp între 09:05 - 17:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
12. Hînceşti:
or.Hînceşti: str.Alba Iulia, Călinescu, Ion Creangă, Mihai Eminescu, Nicolai Gogol, Nicolai Gogol str-la, Trandafirilor, Vasile Alecsandri, Veronica Micle str-la, 31 August 1989 - parțial, în intervalul de timp între 08:30 - 21:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Bujor - parțial, în intervalul de timp între 09:50 - 17:20 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Caracui - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 17:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Sofia - parțial, în intervalul de timp între 08:30 - 21:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
13. Ialoveni:
or.Ialoveni: str.Dragoş Vodă, Ioan Vodă cel Viteaz, Ion Creangă, Iurie Gagarin, Putna, Tineretului, Viilor, 08 Martie - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Pojăreni - parțial, în intervalul de timp între 08:55 - 10:30 pentru conectarea clienţilor noi
s.Puhoi: str.Igor Vieru, Puhoi, Ştefan cel Mare şi Sfînt, s.Văratic - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Ruseștii Noi - parțial, în intervalul de timp între 11:00 - 14:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 
14. Leova:
s.Cîmpul Drept, s.Sărățica Nouă, s.Sărățica Veche, s.Tomaiul Nou - parțial, în intervalul de timp între 08:00 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
15. Nisporeni:
s.Boldureşti, s.Brătuleni, s.Cîrneşti - parțial, în intervalul de timp între 08:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Șîșcani - parțial în intervalul de timp între 09:05 – 11:00, pentru conectarea noului consumator
 
16. Orhei:
or.Orhei: str.Baladelor, Constantin Brîncuşi, Meşterul Manole, Meşteşugarilor, Nistreană - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
or.Orhei: str.Chişinăului, Ciprian Porumbescu, Gheorghe Asachi, Sălcilor, Unirii - parțial, în intervalul de timp între 08:30 - 19:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
17. Străşeni:
s.Ghelăuza - parțial în intervalul de timp între 08:55 – 11:00, pentru conectarea noului consumator
s.Oneşti, s.Ţigăneşti - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 20:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Recea - parțial, în intervalul de timp între 12:00 - 14:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Zubrești: str.Zubrea, Zuvrești, Subrea, Ștefan cel Mare - parțial în intervalul de timp între 15:00 – 17:00, pentru conectarea noului consumator
 
18. Ştefan Vodă:
s.Brezoaia: str.Hersonscaea, Odesscaea - parțial, în intervalul de timp între 09:40 - 17:25 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Căplani: str.Caplanî, Cvartalinaea, Grigore Cotovschi, Libertăţii, Mihail Frunze, Molodejnaea, Sov.Armii, Svoboda, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Tcacenco, Vostocinaea - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 21:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Răscăieți: str.Ştefan cel Mare şi Sfînt, 28 Iunie - parțial, în intervalul de timp între 11:00 - 13:50 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Viișoara - parțial, în intervalul de timp între 14:00 - 18:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
19. Taraclia:
or.Taraclia: str. 60 Ani ai URSS, Beregovoi str-la, Dimitrov, Fontanaia, Inzov General, Karl Marx, Lenin, Mihail Frunze, Mihail Şolohov, Minin, Molodejnaea, Nahimov, Novopojarskaia, Ostrovscogo, Partizanilor, Pervomaiscaea, Piotr Ceaikovski, Polevaea, Poştei str-la, Sadovaea, Sadovaea str-la, Serghei Kirov, Serghei Kirov str-la, Suvorov, Şmidt, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Timireazev, Ucraina, Voroşilov - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 13:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Albota de Jos: str.Bulgară, Drujbî, Iubileinaea, Albota de Jos, Zelionaia Dolina - parțial, în intervalul de timp între 13:30 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Cealîc: str.Suvorova - parțial în intervalul de timp între 14:00 – 16:00, pentru conectarea noului consumator
 
20. Teleneşti:
s.Brînzenii Noi - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 17:20 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
 
 
Pentru informații suplimentare contactați Serviciul Suport Clienți al companiei la telefonul 022-43-11-11.
 
Ne cerem scuze pentru eventualele incomodități ce pot fi cauzate de întreruperea temporară în livrarea energiei electrice.
 
12.07.2019