Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că miercuri, 27 iunie 2018, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:

Versiune pentru tipărireVersiune pentru tipărire

Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că miercuri, 27 iunie 2018, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:
 
1.      Chişinău, sectorul Botanica:
str.Minsk 33A, Plaiului 6-8, 18, 28-50, 11-35, str-la Plaiului 5, Riga 1-7, 17, 10-38, Talin 13 - în intervalul de timp între 09:00 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene
 
2.      Chişinău, sectorul Buiucani, or.Durleşti:
str.Cartuşa 52 - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice
 
3.      Chişinău, sectorul Buiucani, com.Truşeni:
str. 1 Mai, 27 August, 27 August 1 str-la, 27 August 4 str-la, Chişinăului, Chişinăului 1 str-la, Chişinăului 2 str-la, Cibotaru V., Ciresar, Ciresilor, Constantin Stere, Decebal, Dimitrie Cantemir, Dimitrie Cantemir str-la, Doina, Dumbravii, G.Ureche, Gheorghe Asachi, Gheorghe Asachi str-la, Gheorghe Coşbuc, Ghidighici, Hîrtoape, Iurie Gagarin, Mesterul Manole, Mihail Frunze, Mihail Frunze str-la, Mircea Cel Bătrîn, Mitropolit Petru Movilă, Potîrcâ Fiodor, Precupa, Precupa str-la, Răzeşilor, Spicului, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt, Traian, Veronica Micle, Viilor, Voluntarilor - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
4.      Chişinău, sectorul Centru:
Str.A.Puşkin - în intervalul de timp 08:30 - 11:00, pentru conectarea clienţilor noi
str.Armenească 40/4, 40, 42, 42A, B, 44, 44/1, 44/2, 44/3, Bulgară 41, 41J, Ştefan cel Mare 71, 73, Tighina 55 - în intervalul de timp între 13:00 - 17:00, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
str.C.Vîrnav 1/1, 7, str-la C.Vîrnav 1/1, Grenoble 106, Malina Mică 11, 68/3, 72, N.Costin 46, N.Testimiţeanu 20, 20/2, 22, 22/2, 22/3, 22/4, 23/2, 24/2, 24/3, 24/5, 22A, 26, 26/1, 26/2, Arborilor 18 - în intervalul de timp între 09:00 - 13:00, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
str.N.Testimiţeanu 19/7, 19/8, 19/9 - în intervalul de timp între 14:30 - 17:00, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
str.Valea Dicescu 91, 93, 95, 97, 97A, 99, 99A, şos.Hînceşti 40, 40A, 40V, 42 - în intervalul de timp între 08:30 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
5.      Chişinău, sectorul Centru, or.Codru:
str.Sihastrului, Schinoasa Deal - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
6.      Chişinău, sectorul Ciocana:
str.Alecu Russo 55/2, 55/3 - în intervalul de timp între 09:00 - 11:30, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
str.Alecu Russo 55/4, M.Sadoveanu 55/6, Petru Zadnipru 2/2, 9002 - în intervalul de timp între 11:30 - 14:00, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
 
7.      Chişinău, sectorul Ciocana, or.Vadul lui Vodă:
str.Mihail Sadoveanu, Nistreană, Pescarilor, Plajei, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt, Turistului, Vadu Lui Vodă Sat, Vadul lui Vodă - parţial în intervalul de timp între 09:10 - 13:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
8.      Chişinău, sectorul Rîşcani:
bd.Moscova 12, 12/1 - în intervalul de timp între 13:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
bd.Moscova 12/1, 14/1 - în intervalul de timp între 09:00 - 13:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Anton Pann 19, Colina Puşkin 4, 8A, Ion Pruncul 2-24, 3, 9, 13, Mitr.Bănulescu Bodoni 20, 9001, 9005, 9006, P.Rareş 33, 35, 37 - în intervalul de timp între 14:00 - 17:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
9.      Anenii Noi:
s.Bulboaca - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 12:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Cobusca Nouă - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:45, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Hîrbovăţ - parţial în intervalul de timp între 13:00 - 15:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Şerpeni - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Ţînţăreni - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 16:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
10.   Cahul:
str.Alexandru Lipcan, Chilia, Dimitriu, Dorobanţilor, Dumbrava Roşie, George Coşbuc, Hristo Botev, Independenţei, Ioan Vodă cel Cumplit, Ivan Spirin, Izvoarelor, Krasnov, Livezilor, Mestecenilor, Mihai Kogălniceanu, Mihail Koţiubinschi, Mioriţei, Movilă, Nicolae Milescu Spătaru, Pescarilor Prieteniei şos., Şcheia şos., Strada Veche, Valea Prutului, Vasile Alecsandri, Vasile Stroescu, Vişinilor, Zamfir Arbore - parţial în intervalul de timp între 08:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Cotihana, s.Roşu - parţial în intervalul de timp între 08:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Huluboaia - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 10:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Văleni: str.Lenin, s.Văleni, Trandafirilor - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 16:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Zîrneşti - în intervalul de timp 13:00 - 14:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
 
11.   Cantemir:
s.Cociulia - parţial în intervalul de timp între 08:00 - 17:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Toceni - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 10:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 
12.   Comrat (UTA Găgăuzia):
str.Alexandr Puşkin, Dimitrov, Dnestrovsk, Dostoevski, Grigore Cotovschi, Komarov, Lenin, Malinovschi, Moscova, Pobeda, Şueanţeva - parţial în intervalul de timp între 13:30 - 15:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Alexandr Puşkin, Kalinin str-la, Lenin, Mihail Frunze, Pobeda - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
or.Vulcăneşti: str.Cahul, I.Creangă, str-la Jdanov - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 16:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Baurci: str.Ivan Turgheniev 2 - în intervalul de timp 15:00 - 16:45, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Cişmichioi: str.Andrei Tupolev, Anton Cehov, Bolgradscaea, Budionnîi, Chirov, Cicalov, Cosmonavtov, Crutaea, Cutuzova, Dubinina, Dunaiscaea, Dzerjinscogo, Gheorghi Jucov, Gherman Titov, Gherţena, Goricogo, Grigore Cotovschi, Iurie Gagarin, Lebedenco, Lenin, Lenin str-la, Limanscaea, Macarenco, Miciurin, Miciurin str-la, Mihail Frunze, Mihail Lermontov, Mihail Lomonosov, Molodejnaea, Nicolai Gogol, Nicolai Pirogov, Ogorodnaea, Ovrajnaea, Pavlova, Pescianaea, Pionerscaea, Pionerschii str-la, Pocitovaea, Pogranicinaea, Polevaea, Preanicinicova, Pugaceva, Reniiscaea, s.Cismicioi, Şcolinaea, Solnecinaea, Suvorova, Tanchistov, Teplicinaea, Topolinaea, Tvardovscogo, Uşinscogo, Voinov Internaţionalistov, Voroşilov, Zelionîi str-la - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 16:00, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
s.Copceac: str. 1 Mai - în intervalul de timp 09:00 - 17:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Joltai: str.Ciapaeva, Joltai, Suvorova - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
13.   Criuleni
s.Cimişeni - în intervalul de timp 11:45 - 12:45, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Zăicana - în intervalul de timp 08:45 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
 
14.   Călăraşi:
str.A.Makarenko, B.P Hajdeu, C.Negruzzi - parţial în intervalul de timp între 09:40 - 16:45, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Bravicea - în intervalul de timp 15:00 - 16:45, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Rădeni - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 19:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
15.   Căuşeni:
str.Calea Brezoii, Fîntîna Mocanilor, Tineretului, V.Lupu - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 21:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
or.Căinari: str.Alexandru cel Bun - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Săiţi - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Sălcuţa - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 21:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Tocuz - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Ursoaia - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
16.   Cimişlia:
s.Codreni, s.Gura Galbenei: str.Alexandr Puşkin, Damian, Fintinilor, Gura-Galbenei, Iurie Gagarin, Livezilor, Mihai Eminescu, s.Satul Nou - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Ivanovca Nouă - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Sagaidac, s.Sagaidacul Nou - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Selemet: str.Fintinilor, Gradinilor, Maria Drăgan, Selemet, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt, 31 August, 25 August - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 11:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
17.   Hînceşti:
s.Bujor - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:40, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Calmaţui - parţial în intervalul de timp între 09:40 - 17:40, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Cărpineni: str.A.Donici, Ştefan Vodă, Biruinţa, B.P.Hajdeu, B.Glavan, Botanica, Calinin, Independenţei, Ion Creangă, Gagarin, Leovscaia, M.Gorikii, M.Frunze, Molodejnaia, Morozov, Ogorodnaia, Oleg Coşevoi, Pervomaiscaia, Sverdlova, Tcacenco, Zorile - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Ciuciuleni - în intervalul de timp 12:00 - 14:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Crasnoarmeiscoe: str.Comsomoliscaia, Cotovschi, Soltîs, Lenin, Ogorodnaia, S.Lazo, Ţentralinaia - parţial în intervalul de timp între 08:15 - 21:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Fîrlădeni - în intervalul de timp 09:00 - 17:00, pentru conectarea clienţilor noi
s.Fîrlădeni - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Lăpuşna: str.Alexandru Lăpuşneanu, Hînceşti, Iurie Gagarin - în intervalul de timp 15:00 - 17:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Logăneşti - parţial în intervalul de timp între 09:40 - 17:40, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Mereşeni - parţial în intervalul de timp între 08:15 - 21:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Negrea - parţial în intervalul de timp între 10:20 - 21:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Nemţeni - parţial în intervalul de timp între 08:15 - 21:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
18.   Ialoveni:
str.Alexandru Hîjdeu, Aurel David, Cetatea Albă, Ialoveni, Ialoveni str-la, Libertăţii, 27 August - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Bardar - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 12:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Costeşti - parţial în intervalul de timp între 09:40 - 17:40, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Hansca - parţial în intervalul de timp între 13:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Răzeni - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Ruseştii Noi, s.Ruseştii Vechi - în intervalul de timp 09:00 - 17:00, pentru conectarea clienţilor noi
 
19.   Leova:
s.Borogani - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
20.   Nisporeni:
s.Şişcani - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:15, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Zberoaia - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
21.   Orhei:
str.Mihail Mîndru, S.Lazo, Trosceanscaia, Zemţov - parţial în intervalul de timp între 08:30 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Bulăieşti, s.Mîrzeşti, s.Mîrzaci - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 14:00, pentru conectarea clienţilor noi
s.Clişova - în intervalul de timp 15:00 - 17:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Cucuruzeni - în intervalul de timp 10:30 - 12:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Izvoare - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Susleni - parţial în intervalul de timp între 08:30 - 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
22.   Străşeni:
s.Sireţ - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Zubreşti - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
23.   Ştefan Vodă:
s.Purcari - parţial în intervalul de timp între 12:00 - 14:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Răscăieţi: str. 353 Diviziea, Biriucova, Comsomoliscaea, Dneprodzerjinscaea, Suvorov, Ştefan cel Mare şi Sfînt - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 11:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Volintiri - în intervalul de timp 15:00 - 17:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Volintiri: str.Nucarilor, Sfîntul Gheorghe - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 19:20, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
24.   Taraclia:
s.Aluatu: str. 30 Let Pobedî, 31 August 1989, Bulgară, Mihai Eminescu, Mihail Frunze, Mira, s.Aluatu, Sadovaea, Serghei Lazo - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Budăi: str.Iurie Gagarin, Mihail Frunze, Mira, Molodejnaea - parţial în intervalul de timp între 13:00 - 14:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Budăi: str.Iurie Gagarin, Mira, Staroseliscaea - parţial în intervalul de timp între 14:30 - 15:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Musaitu - parţial în intervalul de timp între 11:00 - 12:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Novosiolovca: str.Lenin - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
25.   Teleneşti:
or.Teleneşti: str. 2 Decembrie, Ioan Vodă, Mihail Frunze, Sportivă - în intervalul de timp 13:00 - 14:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
or.Teleneşti: str. 31 August 1989, Barbu Lăutaru, Boris Glavan, Matei Basarab, Ovidiu, Ovidiu str-la - în intervalul de timp 11:00 - 13:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Chiştelniţa - în intervalul de timp 09:00 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Văsieni - parţial în intervalul de timp între 08:00 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
 
 
Pentru informaţii suplimentare contactaţi Serviciul Suport Clienţi al companiei la telefonul 022-43-11-11.
 
Ne cerem scuze pentru eventualele incomodităţi ce pot fi cauzate de întreruperea în livrarea energiei electrice.
 
22.06.2018