Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că miercuri, 30 mai 2018, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:

Versiune pentru tipărireVersiune pentru tipărire

Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că miercuri, 30 mai 2018, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:
 
1.      Chişinău, sectorul Botanica:
bd.Dacia 5, 5/2, 5/4, 5/2A, 7, 7/1, 7/2, 9/1, 9/2, 11, 9999, bd.Traian 5, str.Fulguleşti 9999 - în intervalul de timp între 15:30 - 18:30, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
str.Fîntînilor 2G, 16, 28, Mazililor 32/1, 34, Odesa 63/1, 67, Stolniceni 34/3, 34/6, Valea Trandafirilor 9001 - în intervalul de timp între 10:30 - 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
str.Independenţei 14/2, 16, 16/1, 16/4, 16/J, 18/1, 9990, bd.Traian 15/1, 16, 16/1, 18, 18/1, 9999 - în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Independenţei 30/4, 30/5A - în intervalul de timp între 09:00 - 13:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Independenţei 36 - în intervalul de timp între 13:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
2.      Chişinău, sectorul Botanica, or.Sîngera:
str. 31 August 1989, Aerogarii, Alexandru Donici, Alexandru Marinescu, Alexandru Plămădeală, Alexei Mateevici, Alexei Mateevici str-la, Andrieş, Bogdan Petriceicu Haşdeu, Bogdan Petriceicu Haşdeu str-la, Bogdan Vodă, Cernîşevski, Chişinăului, Cocostircilor, Constantin Negruzzi, Dacia, Dealul Leului, Decebal, Dimitrie Cantemir, Dimitrie Cantemir str-la, Doinelor, Eugen Coca, Gliei, Gradina Cucoanei, Grigore Ureche, Hînceşti, Horelor, Igor Vieru, Igor Vieru 1 str-la, Igor Vieru 2 str-la, Independenţei, Ion Creangă, Izvorului, Liviu Damian, Liviu Deleanu, Luceafărul, Memoriei, Mihai Eminescu, Mihail Lomonosov, Mihail Sadoveanu, Mircea Cel Bătrîn, Miron Costin, Mitropolit Petru Movilă, Mitropolit Petru Movilă str-la, Munceşti, Nucarilor, Orheiului, Orheiului str-la, Pandurilor, Par.Stefan, Păcii, Păcii 1 str-la, Păcii 2 str-la, Petru Zadnipru, Primaverii, Serghei Lazo, Sf.Maria, Sîngera, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt, Ştiinţei, Tighina, Traian, Vasile Lupu, Vasile Lupu 1 str-la, Vasile Lupu 2 str-la, Veronica Micle, Zimbrului - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 19:00, pentru conectarea clienţilor noi
 
3.      Chişinău, sectorul Botanica, s.Revaca:
str.Alexandru Donici, Alexei Mateevici, Constantin Stere, Drumul Bisericii, Gheorghe Asachi, Independenţei, Ion Creangă, Ion Soltîs, Macarenco, Mihai Eminescu, Mihai Viteazul, Mitropolit Dosoftei, Mitropolit Varlaam, Pigorgani, Răzeşilor, Serghei Lazo, Suveranitatii, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt, Tineretului, Ursu Anton, Vasile Alecsandri - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 19:00, pentru conectarea clienţilor noi
 
4.      Chişinău, sectorul Botanica, s.Brăila:
str.Mitr.P.Movilă - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 19:00, pentru conectarea clienţilor noi
 
5.      Chişinău, sectorul Botanica, s.Dobrogea:
str.Tineretului - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 19:00, pentru conectarea clienţilor noi
 
6.      Chişinău, sectorul Botanica, com.Băcioi:
str.Dacia, Doina, Druţă Ion, Fîntînilor, Hotin, Ion Inculeţ, Livezilor, Mioriţa, Orheiului - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 17:00 (1 ora), pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
str.N.Sulac, A.Puşkin, Ştefan cel Mare - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 19:00, pentru conectarea clienţilor noi
 
7.      Chişinău, sectorul Botanica, s.Brăila:
str.Băcioi, Burebista, Dimitrie Cantemir, Florilor, Iurie Gagarin, Mitropolit Petru Movilă, Renaşterii - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 17:00 (1 ora), pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 
8.      Chişinău, sectorul Buiucani:
str.Academ.N.Corlăteanu 6, Alba Iulia 21, 23, 23/1, 23/2, 23/3, 23/4, 75, Bacău 18-24, Lipcani 19-25, 22-28, On.Ghibu 7/1, 7/2, 7/3, 7/4, 7/5, 9/1, 9/3, Suceviţa 27, 28, 29, 29/1, 32, 34/2, 34A, 36/2, 36/5, 36/1, 36/3 - în intervalul de timp între 15:00 - 18:00, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
str.V.Coroban 1-37, 2-32, N.Bălcescu 1-23, 2-32, Suceviţa 11/1, 11A, 13, 15, Virtuţii 1-13, 2-6 - în intervalul de timp între 08:00 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene
 
9.      Chişinău, sectorul Centru:
str.A.Şciusev 2 - în intervalul de timp între 10:30 - 18:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
10.   Chişinău, sectorul Centru, or.Codru:
str.Vieru 43/3, 49A, 53/3, 54, 55, 55/1,2 - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
11.   Chişinău, sectorul Ciocana:
str.Cărămidarilor 41, 59, L.Rebreanu 22-38, 31, 49-125, Sf.Paraschiva 22 - în intervalul de timp între 09:20 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
str.V.Dumbravă 2-6, 13-17 - parţial în intervalul de timp între 09:10 - 15:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
12.   Chişinău, sectorul Ciocana, com.Bubuieci:
str. 27 August, Alexandr Puşkin, Alexei Mateevici, Boris Glavan, Bubueci Sat, Chişinăului str-la, Cişmelei, Cişmelei str-la, Cotul Morii, Dacilor, Gospodarilor, Independenţei, Ion Creangă, Iurie Gagarin, Izvoarelor, Livezilor, Mihail Frunze, Mioriţa, Morilor, Popov, Salcîmilor, Serghei Lazo, Sfînta Mari, Şcolii, Şcolii 1 str-la, Şcolii 2 str-la, Şcolii str-la, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt 1str-la, Tineretului, Tineretului str-la, Toamnei, Trandafirilor, Tudor Bubuiog, Tudor Bubuiog str-la, Valentina Tereşkova, Vasile Alecsandri, Viilor - parţial în intervalul de timp între 09:10 - 16:00, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
str.Dumbravei  - parţial în intervalul de timp între 09:10 - 15:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
13.   Chişinău, sectorul Ciocana, s.Bîc:
str.Grădinarilor, Sf.Dumitru - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
14.   Chişinău, sectorul Rîşcani:
str.F.Tolbuhin 5/2, 6, 11, 21, Petricani 999, S.Coipan 19/1 - în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
15.   Chişinău, sectorul Rîşcani, s.Hulboaca:
str.Canna I., Constantin Negruzzi, Maria Drăgan, Mihai Eminescu, Sfînta Vineri, Ştefan Cel Mare şi Sfînt, Vasile Alecsandri, 31 August - parţial în intervalul de timp între 08:30 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
16.   Chişinău, sectorul Rîşcani, com.Stăuceni:
str.Alexei Mateevici, Livezilor, Nistreană, Păcii, Tineretului, Vierilor, Viilor str-la - parţial în intervalul de timp între 08:30 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
17.   Anenii Noi:
s.Bulboaca - parţial în intervalul de timp între 08:00 - 13:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Cobusca Nouă - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:45, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Cobusca Veche - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 11:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Geamăna - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Şerpeni - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
18.   Basarabeasca:
s.Sadaclia: str. 31 August 1989, Benderscaea, Cogîlnic, Grigore Cotovschi, Ioana Iakir, Mira, s.Sadaclia, Veteranilor, Voczalinaea - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 16:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
19.   Cahul:
s.Baurci-Moldoveni - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Găvănoasa - parţial în intervalul de timp între 08:15 - 09:15, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Lopăţica, s.Moscovei - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
20.   Cantemir:
s.Cania - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Hănăseni, s.Tătărăşeni - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 16:45, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
21.   Comrat (UTA Găgăuzia):
or.Comrat: str.Fedko, Nevski, Suvorov, Tretiakov - în intervalul de timp între 09:30 - 10:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
or.Ceadîr-Lunga: str.Vişniovaea - în intervalul de timp între 13:00 - 14:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
or.Vulcăneşti: str. 50 Let Octeabrea, Grigore Cotovschi, Humi str-la, Mihail Frunze, Sportivnîi str-la - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 16:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Dezghingea: str.Calinina, Chirov, Chirov str-la, Crоjanovscogo, Cuibîşeva, Iurie Gagarin, Lenin, Mojaisk str-la, Nicolaeva, Nicolai Nekrasov, Vinogradnîi str-la - în intervalul de timp între 14:00 - 16:00, pentru conectarea clienţilor noi
s.Dezghingea: str.Dovjenco, Dubinina, Dzerjinscogo, Lenin, Matrosov, Maxim Gorki, Mihail Frunze, Mihail Tuhacevski, Oleg Coşevoi, Pobeda, Rabociaea, Serghei Lazo, Vlasenco - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 16:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Dezghingea: str.Enghels, Ogorodnaea, Vlasov str-la, Vlasova - în intervalul de timp între 09:30 - 11:30, pentru conectarea clienţilor noi
s.Joltai - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
22.   Călăraşi:
s.Dereneu - parţial în intervalul de timp între 08:30 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Rădeni - parţial în intervalul de timp între 09:10 - 16:45, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Sipoteni: str. 31 August 1989, Alexei Mateevici, Chişinăului, Dimitrie Cantemir, Gloria, Gloriea, Învăţătorilor, Miron Costin, Sipoteni, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt, Tochile - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 19:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
23.   Căuşeni:
str.Calea Brezoii, Hîrtopul, Tineretului, Valea Hîrtopului - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Grigorievca - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Sălcuţa - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 21:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Tocuz - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
24.   Cimişlia:
s.Cenac - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Hîrtop - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
25.   Criuleni:
s.Holercani - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Măşcăuţi - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 18:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
26.   Hînceşti:
s.Bobeica - parţial în intervalul de timp între 13:00 - 15:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Ciuciuleni - parţial în intervalul de timp între 09:50 - 17:50, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Crasnoarmeiscoe: str.Boris Glavan, Cicalova, Comsomoliscaea, Ion Soltîs, Lenin, Lesnaea, Nicolai Pirogov, Ogorodnaea, Oziornaia str-la, Pervomaiscaea, Serghei Lazo, Stepnaea, Sverdlova, Ţentralinaea, Vinogradnaea  - parţial în intervalul de timp între 09:50 - 17:50, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Fîrlădeni - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Horjeşti - parţial în intervalul de timp între 08:15 - 21:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Ivanovca - parţial în intervalul de timp între 08:15 - 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Logăneşti - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Mingir - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 19:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Negrea - parţial în intervalul de timp între 10:20 - 18:20, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Pervomaiscoe - parţial în intervalul de timp între 09:50 - 17:50, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
27.   Ialoveni:
str.lexandru Hîjdeu, Aurel David, Cetatea Albă, Ialoveni, Ialoveni str-la, Libertăţii, 27 August - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Mileştii Mici - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 10:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Mileştii Mici - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Nimoreni - parţial în intervalul de timp între 09:25 - 17:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Sociteni - în intervalul de timp între 08:15 - 10:15, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Văratic - parţial în intervalul de timp între 09:40 - 17:40, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
28.   Nisporeni:
s.Bălăureşti - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 16:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Soltăneşti - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Valea-Trestieni - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 19:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
29.   Orhei:
or.Orhei: str. 1 Mai, Chişinăului, Chişinăului str-la, Sadoveanu Mihail, Scrisul Latin - în intervalul de timp între 09:00 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
or.Orhei: str.A.Belschii, Barbu Lăutaru, Biriukov, Braşoveanu, Cupcea Valeriu, Dimitrie Cantemir, Doina Şi Ion Aldea Teodorovici, Dosoftei Mitropolit, Floriilor, Florilor, Haiducul Bargat, Iaşi, La Hotar, Mihail Mîndru, Nucarilor, Parfionov, Serghei Lazo, Sesiunea 13, Stejarilor, Susleni, Trandafirilor, Trosceanskaia, Vişinilor, Vissarion Belinski, Zemţov - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 20:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
or.Orhei: str.Alexandru Cel Bun, Constantin Negruzzi, Constantin Stamati, Dorobanţilor, Eliberării, Junimii, Maxim Gorki Str-La, Meşteşugarilor, Nistreană, Pluguşorului, Sălcilor, Şoimarul, Sportivilor, Stanislav Trofim Buzu, Valul Lui Troian, Vasile Lupu - parţial în intervalul de timp 10:00 – 14:00
s.Morozeni - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Susleni - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Teleşeu - în intervalul de timp între 15:00 - 17:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 
30.   Străşeni:
str.Curecheru Mihai, Decebal, Gheorghe Madan, Maxim Gorki, Mitropolit Dosoftei, Unirii, Vlad Ioviţă, Ştefan cel Mare şi Sfînt - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Căpriana - parţial în intervalul de timp între 08:30 - 11:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Cojuşna - parţial în intervalul de timp între 12:00 - 14:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Tătăreşti - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
31.   Ştefan Vodă:
s.Olăneşti: str.A.Mateevici, Ştefan cel Mare, Comsomoliscaia, Testemiţeanu, Proletară, Victoriei - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 17:15, pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice
s.Olăneşti: str.Basarabiei - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:45, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Popeasca: str. 31 August, Comsomoliscaia, Florilor, Lenin, Mira, Molodejnaia - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Talmaza: str. 1 Mai, 27 August, Alexei Mateevici, Anton Macarenco, Constantin Negruzzi, Crupscaea, Dubinina, Gherman Titov, Iurie Gagarin, Izvoarelor, Livezilor, Matrosov, Miciurin, Mioriţa, Nistrului, Păcii, Timireazev, Tinereţii, Valentina Tereşkova, Vasile Lupu - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Talmaza: str. 27 August, Alexei Mateevici, Anton Macarenco, Traian - parţial în intervalul de timp între 11:30 - 13:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 
32.   Taraclia:
s.Cairaclia: Ciapaeva str-la, Dimitrova, Miciurin str-la - în intervalul de timp între 09:15 - 10:15, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Carbalia: str.Drujba, Fontannaea, Gaidarji G., Iubileinaea, Iujnaea, Lesnaea, Mira, Molodejnaea, Molodejnaea str-la, Ogorodnaea, Sadovaea, Zarecinaea, s.Dermengi - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Cealîc - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Musaitu - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
33.   Teleneşti:
s.Brînzenii Noi - în intervalul de timp între 09:00 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Budăi - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Codrul Nou - în intervalul de timp între 11:30 - 13:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Leuşeni - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 17:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Mîndreşti - în intervalul de timp între 14:30 - 16:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Sărătenii Vechi - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Văsieni - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
 
 
Pentru informaţii suplimentare contactaţi Serviciul Suport Clienţi al companiei la telefonul 022-43-11-11.
 
Ne cerem scuze pentru eventualele incomodităţi ce pot fi cauzate de întreruperea în livrarea energiei electrice.
 
28.05.2018