Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că miercuri, 5 decembrie 2018, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:

Versiune pentru tipărireVersiune pentru tipărire

Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că miercuri, 5 decembrie 2018, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:
 

  1. Chişinău, sectorul Botanica:

str.Grădina Botanică 9, Pădurii 18/1, A, B, G, J, V, Z, 25/1 - în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 (pentru 4 ore), pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 

  1. Chişinău, sectorul Botanica, com.Băcioi:

str.Aeroport, Grigore Ureche, Hlobeni, Independenţei, Primăverii - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 

  1. Chişinău, sectorul Botanica, s.Brăila:

str.Burebista, Decebal, Iurie Gagarin, Livezilor, Mitropolit Petru Movilă, Munceşti, Păcii, Renaşterii, 31 August - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
str.Trandafirilor, Renașterii, Mitropolit Petru Movilă, Livezilor, Bujorilor - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 

  1. Chişinău, sectorul Buiucani:

str.Constituției 8, 8/1, Ion Creangă 49/1, Piața Unirii Principatelor 1, 3, Sf.Luchian 1 - în intervalul de timp între 09:10 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 

  1. Chişinău, sectorul Buiucani, or.Durleşti:

str.Căpriana 4 - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice
 

  1. Chişinău, sectorul Buiucani, s.Dumbrava:

str.Bot Mihai, Drumul Vilelor, Durlesti, Fîntînilor, Frumoasa, Igor Vieru, Ioan Botezătorul, La Rascruce, Maria Cibotari, Mihail Sadoveanu, Mitropolit Petru Movilă, Prieteniei, Rarestii, Sfîntul Gheorghe, Teilor, Vierul, Zavoiului - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Durlesti, Mitropolit Petru Movilă, Sfîntul Gheorghe - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 12:00, pentru  lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 

  1. Chişinău, sectorul Centru:

str. 31 August 121A - în intervalul de timp între 13:00 - 17:00, pentru reparația echipamentului electric
str.Mitropolit Bănulescu-Bodoni 25 - în intervalul de timp între 09:00 - 13:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 

  1. Chişinău, sectorul Rîşcani:

str.Socoleni 5, 5/1, 5/5, 5/6, Calea Orheiului 122, 125, 9002 - în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 

  1. Anenii Noi:

or.Anenii Noi: str.Artezianschii Per, Artizeanscaea, Concilierii Naţionale, Doina, Iujnaea, Primăverii, Zorile - în intervalul de timp 09:00 - 11:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Bulboaca - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:45, pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene
s.Delacău - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:45, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Hîrbovăț - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Mereni: str.Alexandru cel Bun, Cobzarilor, Mereni, Unirii, 1 Mai - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Mereni: str.B.Glavan, D.Cantemir, Izvoarelor - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Roșcani - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Socoleni - parţial în intervalul de timp între 09:35 - 17:35, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 

  1. Basarabeasca:

or.Basarabeasca: str. 24 August Jd, Crasnoarmeiscaea Jd, Depoului Jd, Puteiskaea Jd, Serghei Kirov JD, Serghei Lazo JD, Vasilii Jukovski, Vasilii Jukovski JD, Verhnii str-la Jd, 24 August - în intervalul de timp 14:30 - 15:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
or.Basarabeasca: str.Comsomoliscaea, Comsomoliscaea Jd, Comsomoliscaea str-la Jd, Ivan Turghenev JD, Kirpicinaea Jd, Kirpicinaea str-la Jd, Nicolai Cernîşevski, Nicolai Cernîşevski JD, Putilovscaea JD, Putilovskaea, Sovhoznaea - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 10:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
or.Basarabeasca: str.Karl Marx, Naberejnaea, Şciors, Vasilii Ceapaev, Zoia Kosmodemianskaea - parţial în intervalul de timp între 11:00 - 12:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
or.Basarabeasca: str.Karl Marx, Sovetskaea - în intervalul de timp 12:30 - 14:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Sadaclia: str. 1 Mai, 31 August 1989, 9 Mai, Cogîlnic, Grigore Cotovschi, Ion Creangă, Maxim Gorki, Mihail Frunze, Mira, Molodejnaea, s.Sadaclia, Sovetscaea, Tineretului - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Sadaclia: str.Benderscaea, Cogîlnic, Grigore Cotovschi, Ioana Iakir, Mira, s.Sadaclia, Veteranilor, Voczalinaea, 31 August 1989 - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 

  1. Cahul:

or.Cahul: str.Alexandru Lipcan, Chilia, Dorobanţilor, Dumbrava Roşie, Hristo Botev, Ioan Vodă cel Cumplit, Ivan Spirin, Izvoarelor, Krasnov, Mihai Kogălniceanu, Mihail Koţiubinschi, Mioriţei, Pescarilor, Prieteniei şos., Strada Veche, Şcheia şos., Valea Prutului, Vasile Alecsandri, Vasile Stroescu, Vişinilor, Zamfir Arbore - în intervalul de timp 12:00 - 16:00, pentru conectarea clienţilor noi
s.Colibaşi: str.Libertăţii, Uliţa Mare - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 16:15, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Colibaşi: str.Octombrie, Alexandr Puşkin, Alexei Mateevici, Costache Negruzzi, Fraţii Timofei, Octeabriscaea, Prut, Suvorova, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Vasile Alecsandri, 1 Mai - în intervalul de timp 15:00 - 16:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Găvănoasa - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 16:40, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Giurgiuleşti: str.Molodejnaea - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 18:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Larga Nouă - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 18:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Moscovei - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 

  1. Cantemir:

s.Chioselia - în intervalul de timp 15:30 - 17:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Goteşti - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 

  1. Comrat (UTA Găgăuzia):

or.Comrat: Diacenko str-la, Kuzneţov, Lenin - în intervalul de timp 08:30 - 10:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Dezghingea: str.Enghels, Lenin, Ogorodnaea, s.Dezginja, Vlasov str-la, Vlasova - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 

  1. Călăraşi:

str.M.Kogîlniceanu - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Rădeni - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:50, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Vălcineț: str. 1 Mai, 27 August, 31 August 1989, 8 Martie, 9 Mai, Alecu Russo, Alexandru Cel Bun, Alexandru Donici, Alexei Mateevici, Aron Pumnul, Bogdan Petriceicu Haşdeu, Bogdan Vodă, Ciprian Porumbescu, Codrilor, Constantin Negruzzi, Cuza-Vodă, Dacia, Dimitrie Cantemir, Dragoş Vodă, Fîntînilor, Gavriil Musicescu, Independenţei, Ion Neculce, Iurie Gagarin, Livezilor, Luceafărul, Mihai Eminescu, Mihai Viteazul, Mihail Sadoveanu, Miron Costin, Nicolae Milescu Spătaru, Nicolae Testemiţeanu, Păcii, Petru Rareş, Rădi, S.Vălcineţ, S.Velicogo, Şcolii, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt, Ştefan Neaga, Timoşenco, Tineretului, Titu Maiorescu, Traian, Trandafirilor, Valentina Tereşcova, Vasile Alecsandri, Vasile Lupu, Victoriei, Volcineţ - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 

  1. Căuşeni:

or.Căuşeni: str. 31 August 1989, Alba Iulia, Alecu Russo, Anna şi Alexandru, Bogdan Petriceicu Haşdeu, Boris Glavan, Ion Iachir, Malul Ştirbului, Mihai Eminescu bd., Mihai Kogălniceanu, Mitropolit Varlaam, Serghei Lazo, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Ştefan cel Mare şi Sfînt 4 s-la, Ştefan cel Mare şi Sfînt 5 s-la - parţial în intervalul de timp între 08:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
or.Căuşeni: str.Alexei Mateevici, Frunza Nucului, Ion Neculce, Nucului F. 1 str-la - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
or.Căuşeni: str.Alexei Mateevici, Frunza Nucului, Nucului F. 1 str-la - în intervalul de timp 11:00 - 13:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Cîrnățeni, s.Plop-Știubei - parţial în intervalul de timp între 08:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Opaci - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 11:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Taraclia - parţial în intervalul de timp între 13:00 - 14:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Ursoaia - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 

  1. Cimişlia:

s.Ecaterinovca - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 

  1. Criuleni:

str.Bogdan Petriceicu Haşdeu, Dimitrie Cantemir, Gheorghe Asachi, Oleg Coşevoi, Păcii, Pobedî str-la, Victoria - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Bălăbăneşti - parţial în intervalul de timp între 08:30 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Bălțata - parţial în intervalul de timp între 09:25 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Cimişeni - în intervalul de timp 15:00 - 17:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Paşcani - în intervalul de timp 11:00 - 13:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Zolonceni - parţial în intervalul de timp între 08:30 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 

  1. Hînceşti:

str. 31 August, Cuza Vodă, M.Eminecsu - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Bratianovca, s.Cărpineanca, s.Valea Florii - parţial în intervalul de timp între 08:30 - 20:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Caracui - parţial în intervalul de timp între 09:40 - 17:40, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Leușeni Vama - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 13:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 

  1. Ialoveni:

s.Bardar - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Hansca - parţial în intervalul de timp între 08:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 

  1. Leova:

s.Cuporani - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 

  1. Nisporeni:

str.Alexandru cel Bun, V.Alecsandri - parţial în intervalul de timp între 08:45 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Vărzărești: str. 31 August, D.Cantemir, G.Enescu, Mușatinilor, Trandafirilor, Unirii, Vărzărești - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 

  1. Orhei:

or.Orhei: str.Chișinăului, N.Dimo, V.Lupu, V.Mahu - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 18:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
or.Orhei: str.Făguraş, Lăcrămioarelor, Nistreană, Viorelelor, Zidarilor - în intervalul de timp 11:00 - 13:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Biești - parţial în intervalul de timp între 08:45 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Cucuruzeni - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Pelivan - în intervalul de timp 13:00 - 17:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Teleșeu - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Vatici - parţial în intervalul de timp între 09:10 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 

  1. Străşeni:

s.Bucovăţ: str.Alecu Russo, Alexandru Donici, Bîcoveţ, Fabricii, Livezilor, Miron Costin, Vasile Alecsandri - în intervalul de timp 09:00 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Ciobanca - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru conectarea clienţilor noi
s.Codreanca - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Lozova: str.Acad.I.Grosul, Dumbrăviţa, Grigore Vieru, Prieteniei, s.Lozovo, Vasile Alecsandri - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Sadova - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 

  1. Ştefan Vodă:

s.Brezoaia: str.Nadrecinaia, Molodejnaia, Lenin, Jîrnovaia, Comsomoliscaia - parţial în intervalul de timp între 09:10 - 17:10, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Cioburciu: str. 1 Mai, 28 Iunie, B.Glavan, Calinin, Cernova, Lenin, S.Lazo, Ștefan cel Mare, Cotovschi - parţial în intervalul de timp între 08:30 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Copceac: Benderscaea str-la, Dzerjinscogo, Lesnaea, Livezilor, Octeabriscaea, Severnaea, Sov.Armii - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Ermoclia: str.A.Pușkin, Avrora, Gr.Cotovschi, Guseva, Ion Creangă, Maslova, Molodejnaia, Sadovaia - parţial în intervalul de timp între 11:00 - 15:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Popeasca: str.Cazacu Ion, s.Popeasca, Sovetscaea - în intervalul de timp 09:00 - 10:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Volintiri: str.Alexei Mateevici, Basarbeană, bd.Maria Bieşu, Decebal, Dimitrie Cantemir, Gheorghe Asachi, Ion Creangă, Nucarilor, Păcii, Sfîntul Gheorghe, Sfîntul Vasile, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Traian, Tricolor, Ucraineană - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 

  1. Taraclia:

s.Roşiţa - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Sofievca: str.Timoşenco - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 

  1. Teleneşti:

s.Căzăneşti - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Ineşti - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Mîndreşti - în intervalul de timp 11:30 - 13:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Sărătenii Vechi - în intervalul de timp 09:30 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
 
 
 
Pentru informaţii suplimentare contactaţi Serviciul Suport Clienţi al companiei la telefonul 022-43-11-11.
 
Ne cerem scuze pentru eventualele incomodităţi ce pot fi cauzate de întreruperea în livrarea energiei electrice.
 
03.12.2018