Pentru îmbunătățirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. „Red Union Fenosa" S.A. anunţă că sîmbătă, 18 mai 2019, vor avea loc lucrări programate

Versiune pentru tipărireVersiune pentru tipărire
Pentru îmbunătățirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. „Red Union Fenosa" S.A. anunţă că sîmbătă, 18 mai 2019, vor avea loc lucrări programate de întreținere, renovare și modernizare a rețelelor electrice pe adresele și în intervalele de timp indicate mai jos:
 
1. Chişinău, sectorul Botanica:
str.Muncești 799 - parțial, în intervalul de timp între 09:35 - 11:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
2. Chişinău, sectorul Centru, or.Codru:
or.Chișinău: str.Potîrnichii 21-65, 30-84, Galați 44 - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
or.Codru: str.Andrei Vînaru, Busuiocului, Busuiocului 1 str-la, Codru, Colinei 1 str-la, Dragomirna, Drumul Schinoasei, Drumul Schinoasei 1 str-la, Drumul Schinoasei 3 str-la, Galati, Jubiliară, Mihai Eminescu, Mihai Juraveli, Mihai Juraveli 1 str-la, Mihai Juraveli 2 str-la, Mihai Juraveli 3 str-la, Mihai Juraveli 4 str-la, Molocanilor, Molocanilor 1 str-la, Nicolae Sulac, Olimpic, Olimpic 1 str-la, Olimpic 2 str-la, Olimpic 3 str-la, Potirnichii, Potirnichii 1 str-la, Potirnichii 2 str-la, Potirnichii 3 str-la, Prepeliţei, Rostov 2 str-la, Schinoasa Noua, Schinoasa-Vale, Sf.Maria, Sf.Nicolae, Sfîntul Gheorghe, Sfîntul Gheorghe str-la, Sihastrului, Sitarului, Sitarului 1 str-la, Sitarului 2 str-la, Sitarului 3 str-la - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
3. Chişinău, sectorul Rîşcani:
str.Cucorilor 8/1, 8A, 18, Socoleni 20 - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene
 
4. Basarabeasca:
s.Abaclia: str.Alexandru Donici, Dacia, Dimitrie Cantemir, Ion Secrieru, Livezilor, Mihai Eminescu, Mihail Frunze, Moldova, Serghei Lazo, Spitalului - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 18:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
5. Cahul:
or.Cahul: str.Mihail Șolohov - parțial, în intervalul de timp între 08:30 – 10:00, lucrari pentru conectarea noului consumator
s.Brînza - parțial, în intervalul de timp între 10:30 - 11:30 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Crihana Veche - parțial, în intervalul de timp între 15:00 – 16:30, lucrari pentru conectarea noului consumator
s.Cucoara - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 17:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Vadul lui Isac - parțial, în intervalul de timp între 12:30 - 13:30 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Văleni: str.Trandafirilor, Lenin - parțial, în intervalul de timp între 08:30 - 10:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 
6. Cantemir:
s.Bobocica - parțial, in interval de timp intre 09:00 – 10:30, lucrari pentru conectarea noului consumator
s.Ciobalaccia, s.Flocoasa - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Porumbești - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 18:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
7. Comrat (UTA Găgăuzia):
or.Comrat: str.Comsomoliscaea, Pușkin - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 10.30 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
or.Comrat: str.Fedko, Gavriliuc, Grigore, Cotovschi, Pobeda, Șevțov – parțial, in interval de timp intre 11:00 – 12:30, lucrari pentru conectarea noului consumator
or.Ceadîr-Lunga: str.Alecu Russo, Bugeacului, Ion Creangă, Iujnaea, Jeleznodorojnaea, Mira, Sovhoznaea - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 16:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Cișmichioi: str.Sveazistov, N.Pirogov - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 18:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
8. Călăraşi:
s.Nișcani - parțial, în intervalul de timp între 08:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
9. Cimişlia:
s. Abaclia: str. 31 august 1989, Aleco Russo, Spitalului, Independenței, Serghei Lazo - parțial, in interval de timp intre 09:00 - 10:00, lucrari pentru conectarea noului consumator
s.Batîr: str.Valul lui Traian, Dimineţii, Batîr - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 18:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
10. Hînceşti:
or.Hîncești: str.Alba Iulia, Dacia, Floare, Florilor, Mioriţa, Victoriei, 31 August 1989 - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
11. Ialoveni:
or.Ialoveni: str-la 27 August, Cetatea Albă, Chilia, Hotinului, Hotinului str-la, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Veniamin Zarzăr, 27 August - parțial, în intervalul de timp între 09:15 - 18:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Mileştii Mici: str.Mihai Bărcă, Stelea, Mileştii Mici - parțial, în intervalul de timp între 09:25 - 17:50 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Sociteni - parțial, în intervalul de timp între 09:25 - 17:20 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Ulmu - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Văsieni - parțial, în intervalul de timp între 09:50 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
12. Leova:
or.Leova: str.Valul lui Troian, Decebal, Stefan cel Mare, Gheorghe Ureche - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
13. Orhei:
or.Orhei: str.Bogdan Petriceicu Haşdeu, Serghei Lazo, Sesiunea 13, 8 Martie - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Pohrebeni - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Voroteț - parțial, în intervalul de timp între 10:15 -17:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
14. Străşeni:
s.Vorniceni - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 20:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
15. Ştefan Vodă:
s.Leuntea: str.Alexandr Puşkin, Chirov, Cicalova, Gheorghi Jucov, Gherman Titov, Lenin, Matrosov, Maxim Gorki, Mihail Frunze - parțial, în intervalul de timp între 09:40 - 17:25 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Popeasca: str. 27 August, 31 August 1989, Cazacu Ion, Comsomoliscaea, Florilor, Grigore Cotovschi, Ion Creangă, Ion Soltîs, Iurie Gagarin, Lenin, Mihail Frunze, Mihail Frunze str-la, Mira, Molodejnaea, Popeasca, Sovetscaea, Ștefan cel Mare - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 19:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Viișoara - parțial, în intervalul de timp între 09:20 - 19:20 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
16. Teleneşti:
or.Telenești: str.Alexei Mateevici, Gheorghe Coşbuc, Ştefan Neaga, Vasile Alecsandri - parțial, în intervalul de timp între 08:45 - 14:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
 
 
Pentru informații suplimentare contactați Serviciul Suport Clienți al companiei la telefonul 022-43-11-11.
 
Ne cerem scuze pentru eventualele incomodități ce pot fi cauzate de întreruperea temporară în livrarea energiei electrice.
 
15.05.2019