Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că sîmbătă, 8 decembrie 2018, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:

Versiune pentru tipărireVersiune pentru tipărire

Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că sîmbătă, 8 decembrie 2018, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:
 

  1. Chişinău, sectorul Botanica:

bd.Traian 20, 24, str.Grenoble 193, 199 - în intervalul de timp între 09:00 - 13:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 

  1. Chişinău, sectorul Centru:

str.A.Pușkin 11, A.Șciusev 65-95, 66-94, Mitr.Bănulescu Bodoni 8-22, 9-23, N.Iorga 15, 18 - în intervalul de timp între 12:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.A.Pușkin 5, 14, A.Șciusev 65, Colina Pușkin 17, M.Cogălniceanu 39, 58-68, 9999, Mitr.Bănulescu Bodoni 4-8, 5-9 - în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
str.Lech Kaczynski 6/4, 10/1, 10/2, 10/3, 10/4, Sprîncenoaia 10/3, 16 - în intervalul de timp între 13:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 

  1. Anenii Noi:

str.Arteziană, str-la Arteziană, Comarov, Ioan Iakir, Păcii, Zagorodnaia - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Hîrbovăț - parţial în intervalul de timp între 09:35 - 17:35, pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene
s.Mereni: str.B.Glavan, D.Cantemir, Izvoarelor - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Roșcani - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 

  1. Cahul:

or.Cahul: str.Alexei Mateevici, Mihail Frunze, Mircea cel Bătrîn, Republicii, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Vasile Stroescu, 31 August 1989 - în intervalul de timp 09:00 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Giurgiuleşti: str.Molodejnaea - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 18:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Moscovei - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Zîrneşti - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 

  1. Cantemir:

s.Lingura - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 

  1. Comrat (UTA Găgăuzia):

s.Dezghingea: str.Bogdan Hmelniţki, Meresiev, Ostrovscogo str-la - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Ferapontievca: str.Grigore Cotovschi, Iurie Gagarin, P.Cotovscogo, Suvorova - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 

  1. Călăraşi:

str.Anton Makarenko, Gh.Asachi, Gr.Vieru, Podiș, Ștefan cel Mare - parţial în intervalul de timp între 09:40 - 16:40, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 

  1. Căuşeni:

str.Alexei Mateevici, Frunza Nucului, Ion Neculce, Nucului F. 1 str-la - parţial în intervalul de timp între 12:00 - 14:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
str.Ştefan cel Mare - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Coșcalia - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Hagimus - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Tocuz - parţial în intervalul de timp între 13:00 - 15:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 

  1. Cimişlia:

str.Cimişlia, Mihai Eminescu, Mircea cel Bătrîn, Pavel Roşca, Petru Zadnipru, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Ştefan cel Mare şi Sfînt 1 s-la - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Ecaterinovca - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 

  1. Hînceşti:

s.Buțeni - parţial în intervalul de timp între 08:15 - 17:15, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
s.Sărata Merșeni - parţial în intervalul de timp între 08:15 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 

  1. Ialoveni:

str. 8 Martie, Albinuţa, Alexei Mateevici, Bujorilor, Dimitrie Cantemir, Dragoş Vodă, Ghiocel, Hîrtop, Ialoveni, Ioan Vodă cel Viteaz, Ion Aldea-Teodorovici, Ion Creangă, Ion Soltîs, Iurie Gagarin, Latiniei, Luceafărul, Macilor, Mărţişor, Mihai Kogălniceanu, Mihai Viteazul, Mihail Sadoveanu, Nucarilor, Putna, Sănduţă Petru, Speranţa, Tineretului, Toporaşilor, Valeriu Cupcea, Valeriu Cupcea 1 str-la, Valeriu Cupcea 2 str-la, Vasile Alecsandri, Vasile Alecsandri str-la, Victoria, Viilor, Viilor str-la - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 17:20, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Costești - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Țipala - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Zîmbreni - în intervalul de timp 09:30 - 17:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 

  1. Străşeni:

s.Dolna - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Pănășești - parţial în intervalul de timp între 14:45 - 18:45, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 

  1. Ştefan Vodă:

s.Ermoclia: str.Brejneva, Dimitrie Cantemir, Mihai Eminescu, Pionerscaea, s.Ermoclia, Semenovscaea, Suvorova - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Ermoclia: str.Căușeni, Dimitrie Cantemir, Gurienco, I.Creangă, Proletarscaia - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 

  1. Taraclia:

str.Lenin, Mihail Şolohov, Minin, Molodejnaea, Ostrovscogo, Partizanilor, Piotr Ceaikovski, Sadovaea - parţial în intervalul de timp între 13:30 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Copceac: str.Boris Glavan, Comsomoliscaea, Cosmonavtov, Lenin, Mihail Frunze, Molodejnaea, Pionerscaea, Sadovaea, 1 Mai - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 13:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Novosiolovca: str.Valentina Tereşcova - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 10:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 

  1. Teleneşti:

str.Gheorghe Asachi, Ioan Vodă, Mihail Frunze, Pavel Boţu, Păcii, Ştefan cel Mare şi Sfînt - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 16:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
 
 
Pentru informaţii suplimentare contactaţi Serviciul Suport Clienţi al companiei la telefonul 022-43-11-11.
 
Ne cerem scuze pentru eventualele incomodităţi ce pot fi cauzate de întreruperea în livrarea energiei electrice.
 
05.12.2018