Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că vineri, 01 februarie 2019, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:

Versiune pentru tipărireVersiune pentru tipărire
Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că vineri, 01 februarie 2019, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:
 
1. Chişinău, sectorul Botanica:
str.Cuza Vodă 19/1 - în intervalul de timp între 09:00 - 13:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Cuza Vodă 25/8, Ghica Vodă 1/3 - în intervalul de timp între 10:00 - 12:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Cuza Vodă 29/2 - în intervalul de timp între 13:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
2. Chişinău, sectorul Botanica, or.Sîngera:
str.Fintina Schinului, Mihail Frunze, Suveranitatii, Tineretului - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
3. Chişinău, sectorul Centru:
str. 31 August 70, 103, M.Eminescu 41/1, 48, 50, 52, Ștefan cel Mare 81, 83, V.Micle 10, Vlaicu Pîrcălab 46, 48, 55, 57 - în intervalul de timp între 09:00 - 13:00, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
 
4. Chişinău, sectorul Rîşcani:
str.Florării 1, Pajurii 3, 3/1, 5 - în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
5. Chişinău, sectorul Rîşcani, com.Grătieşti, s.Hulboaca:
str.Agricola, Alexei Mateevici, Decebal, Luceafărul, Miron Costin, Sfînta Vineri, Vasile Alecsandri, Veronica Micle - parţial în intervalul de timp între 13:30 - 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Alba Iulia, Făntănilor, Fructelor, Gheorghe Coşbuc, Ion Creangă, Ion Creangă str-la, Mihai Sadoveanu, Mihai Viteazul, Octavian Goga, Prieteniei, Rediului - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 13:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
6. Anenii Noi:
s.Calfa - parţial  în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Mereni - parţial în intervalul de timp între 12:10 - 14:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Șerpeni - parţial în intervalul de timp între 09:35 - 17:35, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Țînțăreni - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Țînțăreni - parţial în intervalul de timp între 12:10 - 14:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 
7. Cahul:
s.Giurgiulești: str.Chişinăului, Comsomoliscaea, Cosmonavtov, Dunaiscaea, Independenţei, Mecanizatorilor, Mihail Koţiubinschi, Moldova, Molodejnaea, Novaea, Octeabriscaea, Plotnicova, Plotnicova str-la, Pogranicinaea, s.Djurjulesti, Sadovaea, Sadoveanu Mihail, Serghei Lazo, Serghei Lazo str-la, Sov.Armii, Sov.Moldavii, Sovetscaea, Sportivă, Trandafirilor - parţial în intervalul de timp între 09:50 - 16.15, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Lebedenco - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
8. Cantemir:
s.Capaclia - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
9. Comrat (UTA Găgăuzia):
or.Comrat: str.Anton Cehov, Comsomoliscaia, Galațan, Osipenko, Tretiakov - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
or.Ceadir Lunga: str.Sîrtmaci, Lenin, Cicalov - parţial în intervalul de timp între 08:45 - 13:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
or.Ceadîr Lunga: str.A.Cehov, L.Ceaikina, S.Kirov - parţial în intervalul de timp între 13:10 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Cazaclia: str.Dimitrova - parţial în intervalul de timp între 13:15 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Cazaclia: str.Dimitrova, Crupscaia - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 13:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
10. Călăraşi:
s.Bahmut - parţial în intervalul de timp între 09:40 - 16:40, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Bravicea - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Pitușca - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
11. Căuşeni:
str. 28 Iunie, Alba Iulia, Alba Iulia str-la, Alexandr Puşkin, Renaşterii, Renaşterii 1 str-la, Renaşterii str-la, Tighina şos. - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Alba Iulia, Ana și Alexandru, A.Ghidirim, Iurii Gagarin, M.Eminescu - parţial în intervalul de timp între 12:00 - 14:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
str.Doni Nichifor, Ion Iakir, Mitr.Varlaam, Ștefan cel Mare - parţial în intervalul de timp între 14:30 - 16:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
str.Visarion Belinski, str-la Păcii - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Chircăiești - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Chircăiești Noi - parţial în intervalul de timp între 13:00 - 17:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Coșcalia - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Opaci - parţial în intervalul de timp între 12:00 - 14:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Sălcuța - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Taraclia - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
12. Cimişlia:
s.Bogdanovca Nouă - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Gradiște - parțial în intervalul de timp între 09:00 - 10:00, pentru conectarea noului consumator
 
13. Criuleni:
s.Zolonceni - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 14:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
14. Hînceşti:
s.Ciuciuleni - parţial în intervalul de timp între 09:50 - 17:50, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Mingir - parţial în intervalul de timp între 10:20 - 18:20, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Sărata Galbenă: str.Сîmpiilor, Gospitalinaia, Ion Soltîs, Ștefan cel Mare - parţial în intervalul de timp între 09:40 - 17:40, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
15. Ialoveni:
s.Costești - parţial în intervalul de timp între 09:35 - 17:20, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Dănceni - parțial în intervalul de timp între 16:00 – 17:30, pentru conectarea noului consumator
s.Mileștii Mici - parţial în intervalul de timp între 09:40 - 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Molești - parțial în intervalul de timp între 16:00 – 17:30, pentru conectarea noului consumator
 
16. Leova:
or.Iargara: str.Dm.Cantemir, Miorița, Padurilor - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Tomai - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 15:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
17. Nisporeni:
str. 9 Mai, Basarabia, Ion Soltîs, M.Viteazul, M.Frunze, Suveranității, Toma Ciorbă - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 16:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Dacia, Ion Creangă, M.Viteazul, Suveranității, Tighina - parţial în intervalul de timp între 08:45 - 16:15, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
18. Orhei:
s.Susleni - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 16:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
19. Străşeni:
s.Stejăreni - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 16:45, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
20. Ştefan Vodă:
s.Caplani: str.Caplanî, Grigore Cotovschi, Lenin, Mihai Eminescu, Mihail Frunze, Molodejnaea, Serghei Lazo, Svoboda, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Tineretului - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:15, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Cioburciu: str. 1 Mai, 28 Iunie, Cecvora, Cernova, Comsomoliscaia, Lenin, Păcii, Șesului - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 17:05, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Marianca de Jos: str.M.Eminescu, M.Frunze, Esenin - parţial în intervalul de timp între 09:40 - 17:25, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
 
 
Pentru informaţii suplimentare contactaţi Serviciul Suport Clienţi al companiei la telefonul 022-43-11-11.
 
Ne cerem scuze pentru eventualele incomodităţi ce pot fi cauzate de întreruperea în livrarea energiei electrice.
 
30.01.2019