Pentru îmbunătățirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED Union Fenosa” S.A. anunţă că vineri, 22 martie 2019, vor avea loc lucrări programate de întreținere, renovare și modernizare a rețelelor electrice în intervalele de timp indicate mai jos:

Versiune pentru tipărireVersiune pentru tipărire
Pentru îmbunătățirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED Union Fenosa” S.A. anunţă că vineri, 22 martie 2019, vor avea loc lucrări programate de întreținere, renovare și modernizare a rețelelor electrice în intervalele de timp indicate mai jos:
 
1. Chişinău, sectorul Botanica, s.Dobrogea:
s.Dobrogea: str.M.Eminescu, S.Lazo - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
2. Chişinău, sectorul Buiucani:
str.Bucuriei 18A, 18/4, 18/3, 20, 999, Mesager 10, 18 - în intervalul de timp între 13:00 - 17:00 pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
 
3. Chişinău, sectorul Centru:
bd.Ştefan cel Mare şi Sfînt 67 - în intervalul de timp între 09:00 - 13:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.A.Cosmescu 5, M.Lomonosov 5, 7, 8, 8 A, B, V - în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Columna 114-138, 127-133, Maria Cibotari 28, 57, 59, 61, Mitr.Bănulescu Bodoni 47, 51, 53, 999, 9004, Mitr.Dosoftei 106, 110, Sfatul Țării 30, Tricolorului 35, 37, 38, 37A - în intervalul de timp între 09:10 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Ismail 34, 36 - în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice
str.Ismail 50 - în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice
str.M.Eminescu 39, 39 A,B - în intervalul de timp între 13:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
4. Chişinău, sectorul Centru, or.Codru:
or.Codru: str.Bujorilor, Cobzarilor, Cobzarilor 1 Str-La, Cobzarilor 10 Str-La, Cobzarilor 7 Str-La, Cobzarilor 8 Str-La, Cobzarilor 9 Str-La, Izvoarelor, Livădarilor, Prepeliţei, Prepeliţei 2 Str-La, Schinoasa-Deal, Sitarului - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
5. Chişinău, sectorul Ciocana:
str.Nicolae Milescu Spătaru 2, 2/1, 3, 4, 5, 8, 16/4, str-la Nicolae Milescu Spătaru 5, Petru Zadnipru 16, 16/1, 16/2, 16/3, 16/4, 16/5, 16/7, 16/8, 18, 18/1, 18/2, 18/3, 18/4, 18/5, 24, 63/2 - în intervalul de timp între 11:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Voluntarilor 14 - în intervalul de timp între 10:00 - 17:00 pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice
 
6. Chişinău, sectorul Ciocana, com.Bubuieci:
s.Bubueci: str.Boris Glavan, Iurie Gagarin, Iurie Gagarin str-la, Popov, Sfînta Mari, Tineretului str-la, Tudor Bubuiog, Voluntarilor - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 14:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
7. Chişinău, sectorul Ciocana, com.Budeşti:
s.Budești: str.Aron Pumnul, Budeşti Noi, Ginta Latină, Mesager, Plopilor - parțial, în intervalul de timp între 14:00 - 17:00 pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
 
8. Anenii Noi:
or.Anenii Noi: str.Concilierii Naționali, Doina, Iujnaia, Primăverii, Zorile, Arteziană, str-la Arteziană - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 11:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Cobusca Veche – partial în intervalul de timp între 10:00 16:00, pentru conectarea consumatorului nou
s.Floreni - parțial, în intervalul de timp între 09:40 - 17:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Hîrbovăţ: str-la Ion Soltîs - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 17:45 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Roşcani: str.Studenţilor - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
9. Cahul:
or.Cahul: str.Alexandru Donici, Constantin Negruzzi, Ion Luca Caragiale, Libertăţii, Matei Basarab, Mihail Frunze, Mircea cel Bătrîn, Republicii, Tîrgul Vechi, Vasile Alecsandri, Vasile Stroescu - parțial în intervalul de timp între 08:30 – 09:30, pentru conectarea noului consumator
 
10. Cantemir:
s.Antonești - parțial în intervalul de timp între 08:30 – 09:30, pentru conectarea noului consumator
s.Lingura - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Stoianovca - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
11. Comrat (UTA Găgăuzia):
s.Cioc-Maidan: str.Gr.Cotovski - parțial, în intervalul de timp între 12:30 - 17:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Cioc-Maidan: str.M.Gorikii, Gr.Cotovski - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 12:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Gaidar: str.A-Gaidarî, Drujba, Lesnaea, Andropova - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
12. Criuleni:
s.Holercani - parțial în intervalul de timp între 13:00 – 14:30, pentru conectarea noului consumator
s.Măgdacești: str.M.Cibotari, Măgdacești - parțial în intervalul de timp între 10:30 – 12:15, pentru conectarea noului consumator
s.Oxentea - parțial în intervalul de timp între 15:00 – 16:30, pentru conectarea noului consumator
 
13. Călăraşi:
s.Bahmut, st.Bahmut - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene
s.Hîrbovăț - parțial, în intervalul de timp între 09:25 - 16:50 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Meleșeni - parțial, în intervalul de timp între 09:35 - 16:50 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
14. Căuşeni:
or.Căușeni: str. 31 August 1989, Alba Iulia, Mihai Eminescu - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 16:00 pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
or.Căușeni: str.Mitr.Dosoftei, P.Rareș, Ștefan cel Mare - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Baccealia - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 20:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Hagimus - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 16:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
15. Cimişlia:
s.Hîrtop, s.Ialpug, s.Prisaca - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
16. Hînceşti:
or.Hîncești: str.A.Russo, C.Stamati, Ion Iakir, Mănăstirea Căpriana, Mihai Viteazul, Mitr.Varlaam, P.Rareș, Putna, Șleahul Mereșenilor, Studenților, Ștefan cel Mare, str-la Vatra - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 19:40 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Ciuciuleni - parțial, în intervalul de timp între 08:15 - 19:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Paşcani - parțial, în intervalul de timp între 08:15 - 19:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Sărata Galbenă: str.Frații Solomon, Molodejnaia, S.Lazo - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 19:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Stolniceni - parțial, în intervalul de timp între 09:35 - 17:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
17. Ialoveni:
s.Horești - parțial, în intervalul de timp între 09:35 - 17:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Mileștii Noi - parțial, în intervalul de timp între 09:40 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Puhoi - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 17:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Ulmu - parțial, în intervalul de timp între 09:20 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
18. Leova:
s.Sărata Nouă: str.Miciurin, Ștefan cel Mare, Trandafirilor - parțial, în intervalul de timp între 09:15 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
19. Nisporeni:
or.Nisporeni: str.Alexandru cel Bun, Ioan Vodă, Suveranității - parțial, în intervalul de timp între 08:45 - 16:15 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Milești - parțial în intervalul de timp între 08:50 –11:00, pentru conectarea noului consumator
 
20. Orhei:
s.Mîrzaci - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 16:45 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Voroteț - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:20 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
21. Străşeni:
or.Strășeni: str.I.Creangă, str-la I.Creangă, Maria Cibotari, Șota Rustaveli, Toma Ciorbă - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 16:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Micăuți - parțial, în intervalul de timp între 08:40 - 12:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Sadova - partial în intervalul de timp între 13:30 17:00, pentru conectarea consumatorului nou
s.Sireți
 - partial în intervalul de timp între 13:00 15:00, pentru conectarea consumatorului nou
 
22. Ştefan Vodă:
or.Ştefan-Vodă: str.Alexandru cel Bun, Livezilor, Suvorovo, Victoriei - parțial, în intervalul de timp între 14:30 - 16:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Talmaza: str. 27 August, Gagarin, Lomachina, Suvorov - parțial, în intervalul de timp între 09:50 - 17:35 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
23. Taraclia:
s.Albota De Sus: str.Iubileinaia - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
24. Teleneşti:
or.Teleneşti: str.Ioan Vodă, Ion Neculce, 2 Decembrie, 31 August 1989, 8 Martie, 28 Iunie - parțial, în intervalul de timp între 09:35 - 13:10 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
or.Teleneşti: str.Ioan Vodă, Mihail Frunze, Sportivă, 2 Decembrie - parțial, în intervalul de timp între 13:10 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
 
 
Pentru informații suplimentare contactați Serviciul Suport Clienți al companiei la telefonul 022-43-11-11.
 
Ne cerem scuze pentru eventualele incomodități ce pot fi cauzate de întreruperea în livrarea energiei electrice.
 
19.03.2019