Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că vineri, 25 mai 2018, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:

Versiune pentru tipărireVersiune pentru tipărire

Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că vineri, 25 mai 2018, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:
 
1.      Chişinău, sectorul Botanica:
str.Botanica Veche 16, Burebista 47/2, 93, 95, 116, bd.Dacia 47, 47/1, 47/2, 47/3, 47/4, 47/6, 47/7 - în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
2.      Chişinău, sectorul Buiucani:
str.Onisifor Ghibu 5 - în intervalul de timp între 09:40 - 17:00, pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice
str.V.Coroban 1-37, 2-32, N.Bălcescu 1-23, 2-32, Suceviţa 11/1, 11A, 13, 15, Virtuţii 1-13, 2-6 - în intervalul de timp între 08:00 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene
 
3.      Chişinău, sectorul Centru, or.Codru:
str.Cîmpului, Costiujeni, Covtun, Gliei, Gliei str-la, Grănelor, Soarelui, Urojainaia, Valea Apelor, Valea Apelor 1 str-la, Valea Apelor 2 str-la, Valea Apelor 3 str-la, Valea Apelor 4 str-la - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
str.Cîmpului, Costiujeni, Covtun, Gliei, Gliei str-la, Grănelor, Urojainaia - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
str.Sihastrului, Pomicultorilor - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
str.Vieru 43/3, 49A, 53/3, 54, 55, 55/1,2 - în intervalul de timp între 09:30 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
4.      Chişinău, sectorul Ciocana:
str.Cărămidarilor 23-79, 56-94, L.Rebreanu 38/1, Movileni 1-51, 2-32, Sf.Paraschiva 9-27, Uzinelor 75 - în intervalul de timp între 09:30 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
str.Cărămidarilor 41, 59, L.Rebreanu 22-38, 31, 49-125, Sf.Paraschiva 22 - în intervalul de timp între 09:20 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
str.Nicolae Milescu Spătaru 2, 3, 4, 5, str-la Nicolae Milescu Spătaru 5, Petru Zadnipru 16, 16/1, 16/2, 16/3, 16/4, 16/5, 16/7, 18, 18/1, 18/2, 18/3, 18/4, 18/5, 24, 63/2 - în intervalul de timp între 09:00 - 10:30, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
 
5.      Chişinău, sectorul Ciocana, or.Vadul lui Vodă:
str.Doina, Ion Creangă, Izvoarelor, Mihai Eminescu, Mircea Cel Bătrîn, Petru Rareş, Sfîntul Dumitru, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt, Veronica Micle - parţial în intervalul de timp între 09:10 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
6.      Chişinău, sectorul Ciocana, com.Bubuieci:
str.Boris Glavan, Chişinăului str-la, Cişmelei, Cişmelei str-la, Cotul Morii, Popov, Sfînta Mari, Şcolii, Şcolii 2 str-la, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt, Toamnei, Tudor Bubuiog, Tudor Bubuiog str-la, Viilor, 27 August - parţial în intervalul de timp între 09:10 - 14:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
7.      Chişinău, sectorul Ciocana, com.Coloniţa:
str.Bucureşti, Budeşti, Coloniţa, Emilian Bucov, Florilor, Hotin, Lăutarilor, Mihail Sadoveanu, Nicolina, Plecan, Rasaritului, Stejarilor, Ştefan Neaga, Tighina, Tineretului, Tohatin, Trandafirilor, Unirii, Vadul Lui Vodă, Valea Lacului, Valea Ungurilui, Vasile Lupu - parţial în intervalul de timp între 09:10 - 17:00, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
 
8.      Chişinău, sectorul Rîşcani:
str.Nicolae Dimo 25 - în intervalul de timp între 13:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Nicolae Dimo 29/1 - în intervalul de timp între 09:00 - 13:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
9.      Chişinău, sectorul Rîşcani, s.Hulboaca:
str.Canna I., Constantin Negruzzi, Maria Drăgan, Mihai Eminescu, Sfînta Vineri, Ştefan Cel Mare şi Sfînt, Vasile Alecsandri, 31 August - parţial în intervalul de timp între 08:30 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
10.   Chişinău, sectorul Rîşcani, com.Stăuceni:
str. 31 August, M.Frunze, Mioriţa, Nucarilor, Trandafirilor - parţial în intervalul de timp între 08:30 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
11.   Anenii Noi:
s.Floreni: str. 8 Martie, Floreni, Mihai Eminescu, Primăverii, Toma Ciorbă, Trandafirilor, Viilor, Voluntarilor - în intervalul de timp între 12:00 - 14:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Mereni - în intervalul de timp între 09:40 - 11:40, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Şerpeni - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
12.   Cahul:
str.Alexandru Ioan Cuza, Ciprian Porumbescu, Ion Luca Caragiale, Ştefan cel Mare şi Sfînt - parţial în intervalul de timp între 08:30 - 09:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
str.Amintirilor, Dunării, Garoafelor, Griviţei şos., Ion Neculce, Trandafirilor - parţial în intervalul de timp între 12:00 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Borceag - în intervalul de timp între 10:30 - 11:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Colibaşi: str.Alexandru cel Bun, Nouă, Prietenia, Tineretului, Viilor, Vinogradnaea - parţial în intervalul de timp între 12:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Giurgiuleşti: str.Independenţei, Mihail Koţiubinschi, s.Djurjuleşti, Sadoveanu Mihail - în intervalul de timp între 14:00 - 15:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 
13.   Cantemir:
s.Ciobalaccia - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Cîrpeşti - parţial în intervalul de timp între 11:30 - 12:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Cîrpeşti - în intervalul de timp între 15:30 - 16:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Cîşla, s.Suhat - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Iepureni - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 10:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 
14.   Comrat (UTA Găgăuzia):
str.Alexandr Puşkin, Fedko, Mihail Frunze - parţial în intervalul de timp între 09:40 - 16:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
str.Cosmonauţilor, Dubinin, Kuzneţov, Lenin, Novaea, Pobeda - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Beşalma: str. 40 Let Octeabrea, Lenin, Miciurin, Mira - parţial în intervalul de timp între 12:00 - 13:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Beşalma: str. 40 Let Octeabrea, Lenin, Sadovaea, Serghei Lazo - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 11:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Joltai - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Tvardiţa: str.Ciapaeva - în intervalul de timp între 13:00 - 14:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Tvardiţa: str.Dimitrova, Sadovaea, Vasil Levschi - în intervalul de timp între 14:30 - 15:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 
15.   Căuşeni:
s.Baimaclia - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Florica - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Sălcuţa - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 21:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
16.   Cimişlia:
s.Cenac - în intervalul de timp între 09:00 - 10:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Mihailovca: str.Cimişlia, Grădinilor, Ion Creangă, Ion Soltîs - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 13:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Porumbrei - în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Suric - parţial în intervalul de timp între 14:00 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Troiţcoe: str.Lenin, Maxim Gorki, Molodoi Gvardii, Oleg Coşevoi, Sovetscaea, Troiţcoie - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
17.   Criuleni:
or.Criuleni: str.Crinelor, Florilor, Florilor str-la, Lalelelor, Trandafirilor - în intervalul de timp între 09:00 - 16:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Coşerniţa - în intervalul de timp între 08:45 - 10:45, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Mălăieştii Noi - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 18:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Porumbeni - în intervalul de timp între 11:00 - 13:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 
18.   Hînceşti:
s.Crasnoarmeiscoe: str. 28 Iunie, Boris Glavan, Comsomoliscaea, Grigore Cotovschi, Ioana Iakir, Ion Soltîs, Iurie Gagarin, Lenin, Maxim Gorki, Molodejnaea, Naberejnaea, Nahimova, Ogorodnaea, Oziornaia Str-La, Pervomaiscaea, Serghei Lazo, Sovetscaea, Sverdlova, Taras Şevcenco, Ţentralinaea, Vinogradnaea, Vişnevîi str-la - parţial în intervalul de timp între 09:50 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Cărpineni - în intervalul de timp între 14:00 - 16:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Fîrlădeni - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Lăpuşna: str. 28 Iunie, 50 Let Octeabrea, Bahmeta, Iurie Gagarin, Molodejnîi str-la, Serghei Kirov, Şelepukina - în intervalul de timp între 09:30 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Negrea - parţial în intervalul de timp între 10:20 - 18:20, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Sărăteni - parţial în intervalul de timp între 09:50 - 17:50, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
19.   Ialoveni:
s.Costeşti, s.Pojăreni - parţial în intervalul de timp între 09:35 - 17:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Mileştii Mici - parţial în intervalul de timp între 09:25 - 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Suruceni - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 11:30, pentru conectarea clienţilor noi
 
20.   Leova
s.Borogani - în intervalul de timp între 09:30 - 10:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 
21.   Nisporeni:
s.Bălăureşti - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 16:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Selişte - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 19:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
22.   Orhei:
s.Jora de Jos - în intervalul de timp între 13:00 - 15:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Jora de Sus - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Mîrzaci - în intervalul de timp între 10:00 - 11:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Mîrzeşti - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Susleni - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
23.   Străşeni:
str.Mihai Volontir, Nicolae Sulac, Ştefan cel Mare şi Sfînt - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Recea - parţial în intervalul de timp între 11:30 - 13:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Tătăreşti - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Vorniceni - parţial în intervalul de timp între 14:00 - 19:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Zubreşti - parţial în intervalul de timp între 14:00 - 16:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 
24.   Ştefan Vodă:
str. 31 August, Ştefan cel Mare, Libertăţii, Molodejnaia, N.Testemiţeanu, Suvorov - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 15:00, pentru conectarea clienţilor noi
str.Ion Creangă, Mihai Eminescu, P.Dudnic, Vasile Lupu - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 17:20, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Brezoaia: str.Comsomoliscaea, Hersonscaea, Jirnovaea, Lenin, Molodejnaea, Nadrecinaea, Odesscaea - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 17:20, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Olăneşti: str. 31 August, Nistreană - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Olăneşti: str.A.Mateevici, Ştefan cel Mare, Comsomoliscaia, Testemiţeanu, Proletară, Victoriei - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 17:15, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Semionovca - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 17:20, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Talmaza: str.Corolev, Florilor - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
25.   Taraclia:
s.Budăi: str.Grigore Cotovschi, Iurie Gagarin, Mihail Frunze, Mira, Molodejnaea, Popa N.V.srt., Sadovaea, Serghei Lazo, Staroseliscaea - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Copceac: str.Chirov, Cutuzova, Dimitrova, Rodaca - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Tvardiţa: str.Iurie Gagarin 18, 29 - în intervalul de timp între 16:00 - 17:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 
26.   Teleneşti:
s.Chiştelniţa - în intervalul de timp între 14:00 - 16:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Ineşti - în intervalul de timp între 08:45 - 10:45, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Leuşeni - în intervalul de timp între 11:00 - 13:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Mîndreşti, s.Codru - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Verejeni - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 18:00, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
 
 
 

Pentru informaţii suplimentare contactaţi Serviciul Suport Clienţi al companiei la telefonul 022-43-11-11.
 
Ne cerem scuze pentru eventualele incomodităţi ce pot fi cauzate de întreruperea în livrarea energiei electrice.

 
22.05.2018