Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că vineri, 7 septembrie 2018, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:

Versiune pentru tipărireVersiune pentru tipărire

Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că vineri, 7 septembrie 2018, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:
 
1.      Chişinău, sectorul Botanica:
str.Banatului 103-113, 9001, Belgrad 22-62, 999, 9999, Cuza Vodă 10, 12, 14, str-la 2 Lvov 63, str-la 3 Lvov 52-80, str-la 5 Lvov 11-19, 12-20, str-la 6 Lvov 11-19, Praga 82, Varşovia 2, 5, 6, 9001 - în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
2.      Chişinău, sectorul Botanica, or.Sîngera:
str.A.Donici, A.Mateevici, Ştefan cel Mare, Chişinăului, Dealul Leului, M.Eminecsu, Munceşti, Păcii - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene
str.Schinoasa 2 - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 18:55, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Ştefan cel Mare, C.Negruzzi, Horelor, Liviu Damian, M.Costin, Orheiului, P.Zadnipru, Doinelor - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
3.      Chişinău, sectorul Buiucani:
str.Alba Iulia 160-184, 9999, Alexandru Xenopol 21-31, 22, Onisifor Ghibu 4, 7/1, Suceava 139, Suceviţa 9999 - în intervalul de timp între 11:00 - 13:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Ioana Radu 29, V.Lupu 42/2, 42/5, 42A-Z, 42, 46/4, 85 - în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
4.      Chişinău, sectorul Buiucani, or.Durleşti:
str.Atelierilor, Cantinei, Cartuşa, Tineretului - parţial în intervalul de timp între 13:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
5.      Chişinău, sectorul Buiucani, s.Dumbrava:
str.Bot Mihail, Drumul Vilelor, Durleşti, Fîntînilor, Frumoasa, Igor Vieru, Ioan Botezătorul, M.Cibotari, M.Sadoveanu, Mitr.Petru, Prieteniei, Rareştii, Sf.Gheorghe, Teilor, Vierul, Zăvoiului - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
6.      Chişinău, sectorul Centru:
str. 31 August 115, 117/1, 117/2, 121A, A.Şciusev 76, Bucureşti 60-72, 71-87, Mitr.Bănulescu Bodoni 29, 31, 31/1, 33 - în intervalul de timp între 09:10 - 17:00, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
str.Potîrnichii 21-73, 30-84 - în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
7.      Chişinău, sectorul Centru, or.Codru:
str.Busuiocului, str-la 1 Busuiocului, str-la 1 Colinei, Jubiliară, M.Juraveli, str-la 1, 2, 3, 4 M.Juraveli, Potîrnichii, str-la 1, 3 Potîrnichii, Prepeliţei, Sf.Maria, Sf.Nicolae, Sf.Gheorghe, str-la Sf.Gheorghe, Sihastrului, str-la 3 Sihastrului - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
8.      Chişinău, sectorul Ciocana, or.Vadul lui Vodă:
str. 27 Aprilie, A.Donici, Ştefan cel Mare, B.P.Hajdeu, Cetatea Albă, Comarov, Decebal, Ismail, I.Gagarin, Luceafărul, Munteniei, A.Onika, S.Lazo, Tatarbunar, Uzinelor - parţial în intervalul de timp între 09:10 - 17:00, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
 
9.      Chişinău, sectorul Ciocana, com.Budeşti:
str.A.Russo, Balţata, Budeşti, Chişinăului, Cireşilor, Columna, Murelor, str-la Murelor, Pintea Pavel, Spicului, str-la Spicului - parţial în intervalul de timp între 08:30 - 15:00, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
 
10.   Chişinău, sectorul Rîşcani:
str. 8 Martie 74-142, 83-87, 99-109, 121-123, 129-137, Constructorilor 76-98, 102, 149-193 - în intervalul de timp între 09:15 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
str.C.Stamati 12-16, Ion Doncev 2-22, Moara Roşie 3, 5, Zamfir Arbore 1-7, 2-6, str-la Zamfir Arbore 3/1, 4, 7, 7A - în intervalul de timp între 09:25 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
str.Ivan Zaikin 1-7, 12, 14, I.Doncev 35A, str-la Sf.Andrei 1-45, 2-60 - în intervalul de timp între 09:20 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
11.   Anenii Noi:
or.Anenii Noi: str.Chişinăului, Mărţişor - parţial în intervalul de timp între 09:55 - 17:55, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
or.Anenii Noi: str.Comsomolului, Concilierii Naţionale, Grigore Cotovschi, Matrosov, Solnecinaea, Viilor - în intervalul de timp 12:00 - 14:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
or.Anenii Noi: str.Serghei Koroliov, Trandafirilor - în intervalul de timp 14:30 - 16:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Ciobanovca - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Floreni: str.Ciocîrliei, Dacilor, Floreni, Hotinului, Livezilor, Luceafărul, Mihail Groza, Prieteniei, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt, Vasile Alecsandri - parţial în intervalul de timp între 12:00 - 14:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Mereni - în intervalul de timp 15:00 - 17:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Merenii Noi - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 12:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Teliţa - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:45, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
12.   Basarabeasca:
or.Basarabeasca: str.Chişinăului, Sportivă, Trudovaea - parţial în intervalul de timp între 12:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
or.Basarabeasca: str.Karl Marx, Trudovaea, Şkolinaea - în intervalul de timp 11:00 - 12:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Başcalia: str.M.Eminescu, Victoria, Ştefan cel Mare, Creangă - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 10:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 
13.   Cahul:
str.A.Şciusev, Doctor Petrea, Gura Frumoasei, Ion Creangă, Lăutarilor, Mirceşti, Nufărul Alb, Valea Rece - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 18:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Andruşul de Jos - în intervalul de timp 09:00 - 10:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
 
14.   Cantemir:
str. 31 August 1989, Alexandru Donici, Alexandru Marinescu, Alexei Mateevici, Basarabia, Boris Glavan, Bucuria, Busuioc, Combatanţilor, Dimitrie Cantemir, Doinelor, Garaji, Ion Creangă, Iurie Gagarin, Livezilor, Luceafărul, Mihai Eminescu, Mihai Viteazul, Mihail Frunze, Mioriţa, Muncii, Nicolae Testemiţeanu, Nufarul, Păcii, Salcîmilor, Sănătăţii, Serghei Lazo, Ştefan Neaga, Ştefan Vodă, Tamara Ciobanu, Tcacenco, Tineretului, Trandafirilor, Vasile Alecsandri, Zavodscaea, Zona De Odihnă - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Cania - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Cîrpeşti - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Sadîc: str.Octombrie, Molodejnaea, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt, Tineretului - parţial în intervalul de timp între 15:30 - 16:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 
15.   Comrat (UTA Găgăuzia):
str.Cosmonauţilor, Dubinin, Kuzneţov, Lenin, Novaea, Pobeda - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 12:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
or.Vulcăneşti: str.Lenin, Mihail Frunze, Sportivnîi str-la - în intervalul de timp 08:30 - 09:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Dezghingea: str.Ioana Iakir, Lenin, Miciurin, Pobeda, Şevţovoi - parţial în intervalul de timp între 13:00 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Dezghingea: str.Iurie Gagarin, Macarenco, Macarenco str-la, Meresiev, Meresiev str-la, Odesscaea - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
16.   Călăraşi:
s.Horodişte - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 18:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Nişcani - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Pîrjolteni - parţial în intervalul de timp între 14:00 - 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Răciula - parţial în intervalul de timp între 09:10 - 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
17.   Căuşeni:
s.Fîrlădeni - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Hagimus - în intervalul de timp 09:00 - 10:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Opaci - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Pervomaisc, s.Constantinovca, s.Zolotievca, s.Ochiul Roş, s.Picus - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
18.   Criuleni:
s.Coşerniţa - în intervalul de timp 17:50 - 19:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Cruglic - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Drăsliceni - în intervalul de timp 13:30 - 15:30, pentru conectarea clienţilor noi
s.Maşcăuţi - în intervalul de timp 11:00 - 12:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Măgdăceşti: str.Alecu Russo, Alexandru Cel Bun, Alexandru Plămădeală, Alexei Mateevici, Basarabiei, Burebista, Calea Liceului, Calea Orheiului, Cuza-Vodă, Dacia, Dimitrie Cantemir, Doina Şi Ion Aldea-Teodorovici, Dumitru Matcovschi, Flutura, Gheorghe Asachi, Ion Creangă, Ion Iachir, Ion Inculeţ, Ion Neculce, Ion Soltîs, Lev Tolstoi, Măgdăceşti, Magdiciu Petre, Maria Cibotari, Mihai Eminescu, Mitropolit Bănulescu-Bodoni, Mitropolit Varlaam, Nicolae Milescu Spătaru, Nicolae Sulac, Orhei, Păcii, Răzeşilor, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt, Tudor Arghezi, Vasile Alecsandri, Veronica Micle - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 12.00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Mălăieştii Noi - în intervalul de timp 16:00 - 17:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Molovata - în intervalul de timp 09:00 - 10:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Paşcani - parţial în intervalul de timp între 09:25 - 16:45, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Slobozia Duşca - parţial în intervalul de timp între 08:45 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Ustia - în intervalul de timp 17:00 - 18:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
 
19.   Hînceşti:
str.Alexandru Cel Bun, Bucovina str-la, Chişinăului, Gheorghe Asachi, Lugovoi str-la, Mihail Sadoveanu, Mihalcea Hîncu, Regele Decebal str-la, Sfînta Treime - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Ciciuleni - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Cioara - parţial în intervalul de timp între 08:15 - 21:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Ciuciuleni - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:45, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Pereni - parţial în intervalul de timp între 08:15 - 21:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Semionovca - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
20.   Ialoveni:
s.Costeşti - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 20:00, pentru conectarea clienţilor noi
s.Dănceni, s.Suruceni - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:25, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Răzeni - în intervalul de timp 11:00 - 12:50, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
 
21.   Leova:
s.Sărata-Răzeşi - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Sîrma - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
22.   Nisporeni:
s.Bălăneşti - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Marinici - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 15:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Mileşti - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 16:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
23.   Orhei:
str.M.Mîndru, S.Lazo, Susleni - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Teleşeu - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
24.   Străşeni:
or.Bucovăţ: str.Bîcoveţ, Fabricii, Ion Creangă, Maria Magdalena, Vasile Alecsandri - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Dolna - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 20:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Rassvet - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
25.   Ştefan Vodă:
s.Crocmaz: str.Chirov, Colhoznaea, Lenin, Miciurin, Mihail Frunze, s.Crocmaz, Sportivă - în intervalul de timp 13:00 - 15:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Feşteliţa: str.Alba Iulia, A.Moga - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 19:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Popeasca: str. 27 August, 31 August 1989, Cazacu Ion, Comsomoliscaea, Florilor, Grigore Cotovschi, Ion Creangă, Ion Soltîs, Iurie Gagarin, Lenin, Mihail Frunze, Mihail Frunze Str-La, Mira, Molodejnaea, S.Popeasca, Sovetscaea - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
26.   Taraclia:
Beregovoi str-la, Dimitrov, Inzov General, Karl Marx, Pervomaiscaea, Polevaea, Ştefan cel Mare şi Sfînt - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 12:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Novosiolovca: str.Lenin - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Samurza: str.Chirov, M.Frunze - parţial în intervalul de timp între 13:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
27.   Teleneşti:
s.Mihalaşa - în intervalul de timp 08:30 - 10:15, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Mîndreşti - în intervalul de timp 10:30 - 12:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Scorţeni - parţial în intervalul de timp între 09:40 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
 
 
Pentru informaţii suplimentare contactaţi Serviciul Suport Clienţi al companiei la telefonul 022-43-11-11.
 
Ne cerem scuze pentru eventualele incomodităţi ce pot fi cauzate de întreruperea în livrarea energiei electrice.
 
04.09.2018