Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă joi, 07 februarie 2019, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:

Versiune pentru tipărireVersiune pentru tipărire
Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă joi, 07 februarie 2019, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:
 
1. Chişinău, sectorul Buiucani, or.Durleşti:
str.Dacilor, T.Vladimirescu, V.Lupu - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
2. Chişinău, sectorul Ciocana, com.Coloniţa:
str.Ciocana Veche, Fîntînilor, Mihai Eminescu, Serghei Lazo, Tineretului, Vasile Alecsandri - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
3. Chişinău, sectorul Rîşcani:
bd.Moscova 12/2, Miron Costin 13/1, 13/5, 13/6 - în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Miron Costin 13/1 - în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
4. Chişinău, sectorul Rîşcani, com.Ciorescu:
str. 31 August 1989, Chişinăului, Mugurel, Serghei Lazo, Sf.Paraschiva, Sf.Paraschiva str-la, Sfatul Ţării, Sfatul Ţării str-La - parţial în intervalul de timp între 10:10 - 18:10, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
5. Chişinău, sectorul Rîşcani, com.Stăuceni:
str.Ciorescu 9999, 1, Stauceni 9999 - parţial în intervalul de timp între 10:10 - 18:10, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
6. Anenii Noi:
str.Podgornaia, Libertății, s.Beriozchi - parţial în intervalul de timp între 09:35 - 17:35, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Bulboaca - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 17:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Maximovca - parţial în intervalul de timp între 11:30 -13:20, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Mirnoe - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Ruseni - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 10:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 
7. Basarabeasca:
s.Abaclia: str.Spitalului, M.Frunze, I.Secrieru, I.Iakir, Independenței, 31 August - parțial în intervalul de timp între 09:00 – 10:30, pentru conectarea noului consumator
 
8. Cahul:
str.Ciprian Porumbescu, Constantin Negruzzi, Fîntînilor, Ion Luca Caragiale, Izvoarelor, Orhei, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Tineretului - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Alexandru Ioan Cuza: str.Alexei Mateevici, Ceapaev, Dimitrie Cantemir, Enescu George, Eneş Gheorghe, Iurie Gagarin, Mihai Eminescu, Mihai Viteazul, Poştei, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Tihaea, Traian, Tudor Vladimirescu, Viilor - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Pașcani - parțial în intervalul de timp între 08:30 – 10:00, pentru conectarea noului consumator
 
9. Cantemir:
s.Antonești - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
10. Comrat (UTA Găgăuzia):
str.S.Lazo, Komarov, Cosmonauților - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Baurci: str. 40 let Octeabrea, Alexandr Puşkin, Iurie Gagarin, Mihail Frunze, Molodejnaea, 8 Martie, 9 Mai - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Congaz: str.Lenin, Octeabriscaia, Ostrovski, S.Kirov, Sovetscaia, V.Ceapaev - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 11:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
11. Călăraşi:
str. 31 August 1989, 31 August 1989 1 str-la, 31 August 1989 2 str-la, Alexandru cel Bun, Alexei Mateevici, Bogdan Petriceicu Haşdeu, Constantin Negruzzi, Gheorghe Asachi, Mihai Eminescu, Mihai Eminescu 1 str-la, Mihai Kogălniceanu, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Ştefan cel Mare şi Sfînt 1 s-la - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Peticeni - parţial în intervalul de timp între 09:50 - 16:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
12. Căuşeni:
str. 31 August, Alba Iulia, A.Donici, C.Stamati, Gh.Asachi, I.Gagarin, Livezilor, M.Eminescu, șos.Tighina - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
str.Fîntînilor, str-la Fîntînilor - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 11:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Taraclia - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Zaim - parţial în intervalul de timp între 12:30 - 14:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 
13. Cimişlia:
str.Burebista, Cimișlia - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:45, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
14. Criuleni:
s.Hrușova - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Pașcani: str.Dm.Cantemir, M.Eminescu, Pașcani, Sf.Dumitru, s.Porumbeni: str.Duminica Mare, Florilor, Nicolae Sulac, Păcii, Pinilor, Porumbeni, Salcîmilor, Tineretului - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 17:00, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
 
15. Hînceşti:
s.Caracui - parţial în intervalul de timp între 09:40 - 17:40, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Lăpușna: str. 28 Iunie, 50 Let Octeabrea, Bahmeta, Gagarin, str-la Molodejnaia, Kirov, Șelepukina - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:45, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Mingir - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
16. Ialoveni:
str. 8 Martie, Albinuţa, Bujorilor, Dimitrie Cantemir, Dragoş Vodă, Ghiocel, Hîrtop, Ioan Vodă cel Viteaz, Ion Aldea-Teodorovici, Ion Creangă, Ion Soltîs, Iurie Gagarin, Latiniei, Luceafărul, Macilor, Mărţişor, Mihai Kogălniceanu, Mihail Sadoveanu, Putna, Sănduţă Petru, Speranţa, Tineretului, Toporaşilor, Valeriu Cupcea, Valeriu Cupcea 1 str-la, Valeriu Cupcea 2 str-la, Vasile Alecsandri, Vasile Alecsandri str-la, Victoria, Viilor - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
str.Alexandru Cristea, Alexei Mateevici, Cireşilor, Constantin Negruzzi, Mioriţa, Moldova, Poeniţa, Spicului, Timişoara, Trandafirilor, Vasile Pogor - parţial în intervalul de timp între 10:20 - 17:20, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Dănceni - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 20:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Mileștii Mici - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
17. Leova:
s.Cupcui - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 16:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
18. Nisporeni:
str. 9 Mai, Alexandru cel Bun, Chișinăului, Dacia, Fîntînilor, Marea Adunarea, Sf.Ilie, Suveranității, Tîrgului - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice
 
19. Orhei:
str. 31 August, Baladelor, C.Brîncuși, Lăcrămioarelor, Meșterul Manole, Meșteșugarilor, Nistreană, Sf.Ana - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
str.C.Negruzzi, A.Donici, B.Glavan, Haiducul Bujor, Ioan Iakir, Lăpușneanul, M.Kogîlniceanu, Păcii, Viilor - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Dîșcova - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 15:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Morozeni - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 16:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
20. Străşeni:
str.Decebal, str-la Decebal, L.Deleanu, M.Eminescu, Polihromie Sîrcu, Toma Alimoș, Unirii, V.Lupu - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Zamcioji - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
21. Ştefan Vodă:
str. 31 August - parţial în intervalul de timp între 14:00 - 15:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
str.Ion Creangă, V.Alexandri, Victoriei - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:15, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
str.P.Dudnic - parţial în intervalul de timp între 15:10 - 17:10, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 
22. Taraclia:
s.Aluatu: str.M.Frunze, Sadovaia - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 13:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Balabanu: str. 60 let Octeabrea, Ceapaev, Miciurin, Sadovaia, Valentina Tereșkova - parţial în intervalul de timp între 14:00 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
23. Teleneşti:
s.Bănești - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
 
 
Pentru informaţii suplimentare contactaţi Serviciul Suport Clienţi al companiei la telefonul 022-43-11-11.
 
Ne cerem scuze pentru eventualele incomodităţi ce pot fi cauzate de întreruperea în livrarea energiei electrice.
 
05.02.2019