Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă joi 07 martie 2019, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:

Versiune pentru tipărireVersiune pentru tipărire
Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă joi 07 martie 2019, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:
 
1. Chişinău, sectorul Buiucani:
str.Bariera Sculeni 9, 9/3, 9A, Doina și Ion Aldea Teodorovici 190, G.Muzicescu 6-36, 7-23, Ion Pelivan 1-9, 6-16, 999, N.Costin 5, 7, S.Lunchevici 1-17, 4-8, S.Rahmaninov 31-55, 42-52, Vissarion Belinski 85-101 - în intervalul de timp între 09:10 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
str.Milano 19, 19/1 - în intervalul de timp între 09:10 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
2. Chişinău, sectorul Centru:
str.A.Șciusev 90, 97, Dm.Cantemir 5, M.Cibotari 6, 8, Mihai Kogălniceanu 70, 76, 80, 85, Mitr.Bănulescu Bodoni 11, 17, N.Iorga 7, 9, 11, 13, 14, 16, 18/1 - în intervalul de timp între 09:10 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Acad.I.Grosul 1-7, 2-10, Gh.Asachi 58, 58J, 60/1, 62, 62/2, 62/3, 62/4, 62/5 - în intervalul de timp între 13:30 - 17:00, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
str.V.Alecsandri 14 - în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice
 
3. Chişinău, sectorul Centru, or.Codru:
or.Codru: str.Costiujeni 5, 5A - în intervalul de timp între 09:10 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
4. Chişinău, sectorul Rîşcani:
str.M.Costin 19/5, 19/6 - în intervalul de timp între 09:00 - 13:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Matei Basarab 10/3 - în intervalul de timp între 13:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
5. Chişinău, sectorul Rîşcani, com.Stăuceni:
str.Alexei Mateevici, Constantin Stamati, Constructorilor, Dumitru Matcovschi, Dumitru Matcovschi str-la, Florilor, Gratiesti, Gratiesti str-la, Industrială, Ion Creangă, Mihai Eminescu, Mugurel, Nistreană, Stăuceni sat, Studentilor, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Vasile Alecsandri, Vasile Alecsandri str-la, Vierilor, Vierilor str-la, Viilor, Viilor str-la - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
6. Anenii Noi:
s.Bulboaca: str.Bulboaca, Dimitrie Cantemir, Doina, Gheorghe Asachi, Suveranitaţii, Zubcu Codreanu - parţial în intervalul de timp între 09:35 - 17:35, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Floreni - parţial în intervalul de timp între 09:40 - 14:10, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Hîrbovăţ - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Ruseni - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 
7. Cahul:
str.Ioan Vodă cel Cumplit, Mioriţei, Valea Prutului, Vasile Alecsandri - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 16:45, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Alexandrfield: str. 8 Martie, 30 Let Pobedi - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
8. Cantemir:
s.Gotești - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
9. Comrat (UTA Găgăuzia):
str. 8 Iunie, 40 Ani ai Biruinţei, Alexandr Puşkin, Ăntuziastov, Bugeacului, Drujba, Entuziastov, Ferapontevskaea, Gromov, Mihail Lermontov, Mihail Lomonosov, Morozov P., Octeabriscaea, Salcim Soca, Tanchiştilor, Vinica, Vladimir Vîsoţki - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
or.Tvardița: str.M.Frunze - parţial în intervalul de timp între 14:30 - 16:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Baurci: str. 50 Let Octeabrea, Serghei Kirov, Tcacenco, 8 Martie, 9 Mai - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 16:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Beșghioz: str. 1 Mai, M.Lomonosov - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Chiriet Lunga: str.Lenin, Gagarin, Pușkin - parţial în intervalul de timp între 11:30 - 13:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Cotovscoe: str. 40 Let Pobedî, 70 let Octeabrea, Grigore Cotovschi, Lenin, Sadovîi str-la, Şcolinaea - parțial în intervalul de timp între 10:00 – 11:30, pentru conectarea noului consumator 
 
10. Călăraşi:
s.Bahmut, st. Bahmut - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene
s.Temeleuți - parţial în intervalul de timp între 09:25 - 16:50, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
11. Căuşeni:
s.Baccealia: str.Mircea cel Bătrîn, s.Baccealia - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Cîrnățeni - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a  crengilor
s.Tănătari - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
12. Cimişlia:
str.Bogdan Petriceicu Haşdeu, Moldova, Nicolae Iorga, Patria, Patria str-la - parţial în intervalul de timp între 13:00 - 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
str.Burebista 3 - parţial în intervalul de timp între 11:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Cenac - parțial în intervalul de timp între 09:00 - 10:00, pentru conectarea noului consumator
 
13. Criuleni:
s.Bălțata - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Onițcani - parțial în intervalul de timp între 10:30 - 12:00, pentru conectarea noului consumator
 
14. Hînceşti:
str.Alexandru cel Bun, Chișinăului, Cogîlnic, Gh.Cojbuc, S.Lazo - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 16:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Bozieni - parţial în intervalul de timp între 13:00 - 19:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Ciuciuleni - parţial în intervalul de timp între 08:15 - 19:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Mingir - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
15. Ialoveni:
s.Bardar - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 12:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Condrița - parţial în intervalul de timp între 09:35 - 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Condrița - parţial în intervalul de timp între 09:40 - 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Ulmu - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Văsieni - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
16. Leova:
s.Vozneseni - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 16:45, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

17. Nisporeni:
s.Brătuleni - parţial în intervalul de timp între 08:45 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Cîrneşti - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 17:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
18. Orhei:
str.Aluniţa, Baladelor, Brazilor, Căpriana, Gheorghe Malarciuc, Ion Inculeţ, Izvorul Cucului, Lăcrămioarelor, Magnolie, Nicolae Bălcescu, Nistreană, Sfîntul Nicolae - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Constantin Negruzzi, Constantin Stamati, Nistreană, Pluguşorului, Sportivilor, Stanislav Trofim Buzu, Valul lui Troian, Vasile Lupu, Meşteşugarilor - parţial în intervalul de timp între 08:30 - 16:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Chiperceni - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Mitoc: str.Ioan Pelivan - parţial în intervalul de timp între 08:50 - 16:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Pelivan: str.Ioan Pelivan, Păcii - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
19. Ştefan Vodă:
str.Florilor, Livezilor, Serghei Lazo, Suvorovo - parţial în intervalul de timp între 09:10 - 16:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Cioburciu: str. 1 Mai, 28 Iunie, Boris Glavan, Calinina, Cernova, Grigore Cotovschi, Lenin, Serghei Lazo, Ştefan cel Mare şi Sfînt - parţial în intervalul de timp între 09:50 - 17:35, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Răscăieţi: str. 353 Diviziea, Biruinţa, Chirov, Dneprodzerjinscaea, Sovetscaea, Sputnica, Ştefan cel Mare şi Sfînt - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 19:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
20. Taraclia:
str.Bulgară, Ceabanova V., Curcenco str-la, Grigore Cotovschi, Kurcenko, Mati Bolgaria, Matrosov, Mira, Nicolai Pirogov, Octeabriscaea, Serebreak, Stepnaia, Taraclia, Vasilii Ceapaev, Veaceslav Cara - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Carbalia: str.Fontannaea, Gaidarji G., Iubileinaea, Lesnaea, Mira, Zarecinaea - parţial în intervalul de timp între 14:30 - 15:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 
21. Teleneşti:
str. 31 August 1989, Ştefan cel Mare şi Sfînt - parţial în intervalul de timp între 08.30 - 09:50, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Alexandru Hîjdeu, Alexandru Plămădeală, Constantin Negruzzi, Constantin Stamati, Renaşterii - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
 
 
Pentru informaţii suplimentare contactaţi Serviciul Suport Clienţi al companiei la telefonul 022-43-11-11.
 
Ne cerem scuze pentru eventualele incomodităţi ce pot fi cauzate de întreruperea în livrarea energiei electrice.
 
04.03.2019