Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă luni, 04 februarie 2019, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:

Versiune pentru tipărireVersiune pentru tipărire
Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă luni, 04 februarie 2019, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:
 
1. Chişinău, sectorul Botanica, or.Sîngera:
str.Bogdan Petriceicu Hașdeu, I.Creangă, E.Coca, str. și str-la Igor Vieru - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
str.Bogdan Petriceicu Hașdeu, M.Sadoveanu, Ștefan cel Mare - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
2. Chişinău, sectorul Buiucani, or.Durleşti:
str.Tineretului 777, str-la 8 Tineretului 9999 - în intervalul de timp între 10:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
3. Chişinău, sectorul Buiucani, com.Truşeni:
s.Trușeni: Dacia, Dacia str-la, Ioan Vodă, Ion Soltîs, Ion Soltîs 1 str-la, Ion Soltîs 2 str-la, Kiev, Livezilor, Livezilor 1 str-la, Livezilor 2 str-la, Livezilor 3 str-la, Straseni, Truseni, Truşeni - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Trușeni: str.P.Chicera 2/1, 4, Trușeni 999, 8126 - parţial în intervalul de timp între 13:00 - 17:00, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
 
4. Chişinău, sectorul Rîşcani:
str.N.Dimo 1/3, 1/2, 1/1, Kiev 2 - în intervalul de timp între 09:00 - 13:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.N.Dimo 5/4, 7/2 - în intervalul de timp între 13:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
5. Chişinău, sectorul Rîşcani, com.Grătieşti:
str.Alexei Mateevici, Doina şi Ion Aldea-Teodorovici, Drumul Petricanilor, Dumbravii, Florilor, Fructelor, Petricani, Salcîmilor, Sf.Treime - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 17:20, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
6. Anenii Noi:
s.Todirești - parţial în intervalul de timp între 09:35 - 17:35, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Țînțăreni - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 12:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Țînțăreni - parţial în intervalul de timp între 12:00 - 14:40, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 
7. Basarabeasca:
s.Sadaclia: str.Cogîlnic, Grigore Cotovschi, Maxim Gorki, Voczalinaea, 31 August - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Sadaclia: str.M.Frunze, Sadaclia - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
8. Cahul:
str.Ciprian Porumbescu, C.Negruzzi, Fîntînilor, Ion Luca Caragiale, Izvoarelor, Orhei, Ștefan cel Mare, Tineretului - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Găvănoasa - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
9. Cantemir:
s.Sadîc: str. 40 Let Pobedî, 70 Let Octeabrea, Boris Glavan, Grigore Vieru, Mihai Eminescu, Molodejnaea, Oleg Coşevoi, Plopilor, Tineretului, 1 Mai - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
10. Comrat (UTA Găgăuzia):
or.Ceadîr Lunga: str.M.Gorkii, Lenin, Proezdnaia - parţial în intervalul de timp între 08:45 - 12:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
or.Ceadîr Lunga: 60 ani ai lui Octombrie str-la, Bulgară, Ivan Turghenev, Ostrovski, Serghei Kirov - parţial în intervalul de timp între 08:45 - 12:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
or.Geadîr Lunga: str.Enghels, Tanasoglo - parţial în intervalul de timp între 13:00 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
or.Geadîr Lunga: str.Voroșilov, Vl.Maiacovskii, Ciapaev, Kolhoznaia, str-la Sadovaia - parţial în intervalul de timp între 13:00 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Congaz: str.Grigore Cotovschi, Kalinin, Lenin, Molodejnaea, Octeabriscaea, Ohotniceaea, Ohotnicii str-la, Serghei Kirov, Serghei Lazo, Voroşilov - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
11. Căuşeni:
s.Taraclia - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Tănătari - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Ucrainca - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
12. Criuleni:
s.Hîrtopul Mic - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Jevreni - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 12:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Jevreni - parţial în intervalul de timp între 13:00 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
13. Hînceşti:
s.Bozieni - parţial în intervalul de timp între 08:45 - 17:00, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
s.Caracui - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:45, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
14. Ialoveni:
s.Suruceni - parțial în intervalul de timp între 11:00 – 14:00, pentru conectarea noului consumator
s.Zîmbreni - parţial în intervalul de timp între 09:35 - 17:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
15. Leova:
str.Alecu Russo, Alexandru Marinescu, Alexei Şciusev, Aviatorilor, Boris Glavan, Cîmpiilor, Dimitrie Cantemir, Doina, Doina str-la, Frumuşica, Gheorghe Meniuc, Gheorghe Meniuc str-la, Grănicerilor, Horelor, Ion Creangă, Ion Luca Caragiale, Ion Neculce, Liviu Rebreanu, Luceafărul, Maria Cibotari, Matei Basarab, Mihai Eminescu, Mihai Kogălniceanu, Mihai Kogălniceanu str-la, Mioriţa, Mircea cel Bătrîn, Podul De Flori, Renaşterii, Stepelor, Suvorov, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Tineretului, Unirii, Valeriu Cupcea, Vasile Alecsandri, Vatlina - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 14:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Sărățica Nouă - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
16. Nisporeni:
str. 1 Mai, Basarabia, Grigore Adam, Horelor, Ion Soltîs, Luceafărul, Mihail Frunze, Nirnovei, Suveranitatii, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Toma Ciorbă, Vărzăreşti, Viilor - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
str.C.Stamati, Dacia, Ion Creangă, M.Viteazul, Mihail Frunze, Mitr.P.Movilă, Suveranitatii, Tighina - parţial în intervalul de timp între 08:45 - 16:15, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
17. Orhei:
str.Vasile Mahu, Vasile Lupu, Ștefan cel Mare, Renașterii, Mitr.Varlaam - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 16:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Ciocîlteni - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Cișmea - parţial în intervalul de timp între 08:45 - 16:45, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Zorile - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
18. Străşeni:
s.Micăuți - parţial în intervalul de timp între 11:30 - 13:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Sadova - parţial în intervalul de timp între 14:30 - 16:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Stejăreni - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
19. Ştefan Vodă:
s.Talmaza: str. 1 Mai, 27 August, 31 August, Alexandr Puşkin, Alexei Mateevici, Anton Macarenco, Biruința, Cojedub, Comarova, Constantin Negruzzi, Constantin Stamati, Coroleva, Cosmonavtov, Cutuzova, Dubinina, Duca Vodă, Florilor, Ion Creangă, Ion Soltîs, Iurie Gagarin, Lomachina, Miorița, Matrosov, Mihai Eminescu, Morilor, Pavlova, Păcii, Prietenia, Pobeda, s.Talmaza, Suvorov, Timireazev, Traian, Tinereții, Vasile Lupu - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 17:05, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
20. Teleneşti:
str.A.Plămădeală, Chișinăului, C.Stamati, Renașterii, Ștefan cel Mare - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
 
 
Pentru informaţii suplimentare contactaţi Serviciul Suport Clienţi al companiei la telefonul 022-43-11-11.
 
Ne cerem scuze pentru eventualele incomodităţi ce pot fi cauzate de întreruperea în livrarea energiei electrice.
 
31.01.2019