Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă marți, 05 februarie 2019, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:

Versiune pentru tipărireVersiune pentru tipărire
Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă marți, 05 februarie 2019, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:
 
1. Chişinău, sectorul Botanica:
str.A.Boldur 1-19, 4-20, 9999, Băcioii Noi 1-31, 2-30, 999, str-la Băcioii Noi 3, 9/1, Gh.Bezviconi 5-17, 6-16, Gh.Cucereanu 4-12, 19, 30, str-la Gh.Cucereanu 1, 3, 5, 28, Imașului 1, 2-28, Muncești 600-706, 9999, 605, Muzelor 2-20, 3-21, Pășunilor 5, 10/1, Revaca 2-6, 3, str-la Revaca 2-4, V.Zarzar 1-37, 4-38, str-la V.Zarzar 3, 15, 35, 4, 10, 16, 26, 28, V.Tulnic 3-23, 16-18, Zmeurei 5 - în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
2. Chişinău, sectorul Buiucani:
str.Doina şi Ion Aldea-Teodorovici 19-37, 20-40, 190, Ion Luca Caragiale 2-6, 3-5, Ion Pelivan 18, 19, 9999, M.Lătărețu 5, N.Costin 2-48, 7-47 - în intervalul de timp între 09:10 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
3. Chişinău, sectorul Centru:
str.A.Mateevici 79, 81, Mitr.Bănulescu Bodoni 7 - în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice
str.Arhanghelul Mihail 32/1, 36/1, Gr.Vieru 1-19, 2, Ierusalim 999, Mitr.Bănulescu Bodoni 28/2, P.Rareș 18 - în intervalul de timp între 09:10 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.București 83, 85, 87, 89, 91/1, 91, 93, Mitr.Bănulescu Bodoni 12, 14/1, 14, 25 - în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
4. Chişinău, sectorul Rîşcani, com.Ciorescu, s.Făurești:
str.Doina, Făurești, M.Viteazul, Ogoarelor, Varnița - parţial în intervalul de timp între 09:35 - 17:35, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
5. Anenii Noi:
s.Todirești - parţial în intervalul de timp între 09:35 - 17:35, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Țînțăreni - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
6. Cahul:
str.Teodor Nencev, P.Rumeanțev - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Ursoaia - parţial în intervalul de timp între 08:40 - 09:40, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 
7. Cantemir:
s.Antonești - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
8. Comrat (UTA Găgăuzia):
or.Comrat: str.Ciakira, M.Tuhacevski, Krupskaia, T.Șevcenko - parțial în intervalul de timp între 09:00 - 10:30, pentru conectarea consumatorilor noi
or.Comrat: str.Lenin - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 11:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
or.Tvardița: str.S.Lazo - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
or.Vulcănești: str.Bolgradscaia, Lenin, Voronțova, Voroșîlor, str-la Voroșîlov - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Dezghingea: str.Chesea, M.Tuhacevski, Oziornaia, Pobeda - parțial în intervalul de timp între 11:30 - 13:00, pentru conectarea consumatorilor noi
s.Svetlîi: str. 24 Siezda, Iubileinaea, Lenin, Octeabriscaea - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
9. Căuşeni:
str.Alba Iulia - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.B.P.Hajdeu, Ioan Iakir, Mitr.Varlaam, Ștefan cel Mare - parțial în intervalul de timp între 10:00 - 17:00, pentru conectarea consumatorilor noi
s.Fîrlădeni - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Taraclia - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Tocuz - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
10. Cimişlia:
str.Ștefan cel Mare - parţial în intervalul de timp între 14:00 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
11. Criuleni:
s.Dubăsarii Vechi - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
12. Hînceşti:
str.A.Lăpușneanul, A.mateevici, Dragoș Vodă, Ion Soltîs, Miciurin, Mihalcea Hîncu, N.Testemițeanu, Sergiu Cașu - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 17:20, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
str.Alexandru cel Bun, Chișinăului, Cogîlnic, Gh.Cojbuc, S.Lazo - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 17:20, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Ciuciuleni - parțial în intervalul de timp între 15:00 - 17:00, pentru conectarea consumatorilor noi
s.Drăgușeni - parțial
în intervalul de timp între 12:30 - 14:10, pentru conectarea consumatorilor noi
s.Logănești –
parțial în intervalul de timp între 10:00 - 12:00, pentru conectarea consumatorilor noi
s.Mingir - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
13. Ialoveni:
str.Alexandru cel Bun, Basarabia, Bălţi, Cetatea Albă, Chişinăului, Ismail, Libertăţii, Tighina - parţial în intervalul de timp între 14:30 - 17:30, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
str.Alexandru cel Bun, Chişinăului, Grigore Vieru, Hînceşti str-la, Ialoveni, Ion Neculce, Lev Tolstoi, Nicolae Testemiţeanu, Nicolae Testemiţeanu str-la, Valea Haiducilor - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 15:00, pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice
s.Costești - parțial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru conectarea consumatorilor noi
s.Puhoi - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
14. Leova:
s.Sărățica Nouă - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
15. Nisporeni:
s.Bărboieni - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 16:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Ciorești - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 16:45, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
16. Orhei:
str. 31 August, Călărași, Codru - parţial în intervalul de timp între 08:45 - 16:45, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
str.M.Costin, Dimo Nicolai, Eliberării, Ion Creangă, M.Eminescu, Taras Șevcenco, V.Lupu - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 16:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Ciocîlteni - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Mălăiești - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
17. Străşeni:
str.A.Pușkin, A.Mateevici, Cetatea Albă, Chișinăului, Gavriil Muzicescu, Prieteniei, Ștefan cel Mare - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Onești - parţial în intervalul de timp între 08:50 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Onești - parţial în intervalul de timp între 11:05 - 13:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Roșcani - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Țigănești - parţial în intervalul de timp între 14:00 - 16:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 
18. Ştefan Vodă:
str.Ion Creangă - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:15, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Ermoclia: str.Calinin, Căușeni, Cotovski, Gurienko, Gorikii, Pădurilor, Pionerilor, Proletarscaia - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 10:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Popeasca: str.Comsomoliscaia, Cotovschi, I.Creangă, Ion Soltîs, M.Frunze, Mira - parţial în intervalul de timp între 13:30 - 15:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Talmaza: str. 27 August, I.Gagarin, Lomachina, Suvorov - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 17:05, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
19. Taraclia:
s.Orehovca - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
20. Teleneşti:
s.Bănești - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
 
 
Pentru informaţii suplimentare contactaţi Serviciul Suport Clienţi al companiei la telefonul 022-43-11-11.
 
Ne cerem scuze pentru eventualele incomodităţi ce pot fi cauzate de întreruperea în livrarea energiei electrice.
 
31.01.2019