Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă miercuri, 13 februarie 2019, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:

Versiune pentru tipărireVersiune pentru tipărire
Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă miercuri, 13 februarie 2019, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:
 
1. Chişinău, sectorul Botanica:
str.Băcioii Noi 1-17, 2-18, 31, 999, str-la Băcioii Noi 9/1, V.Zarzar 8-10, 19, 25, 30, str-la V.Zarzar 10, 16, 26, 28, 35 - în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
str.Pădurii 6/2, 8, 19, Gradina Botanica 19 - în intervalul de timp între 08:00 - 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
2. Chişinău, sectorul Buiucani, com.Truşeni:
s.Trușeni: str.Precup, Trușeni - parţial în intervalul de timp între 09:10 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
3. Chişinău, sectorul Centru:
str.A.Șciusev 90, 97, Dm.Cantemir 5, M.Cibotari 6, 8, Mihai Kogălniceanu 70, 76, 80, 85, Mitr.Bănulescu Bodoni 11, 17, N.Iorga 7, 9, 11, 13, 14, 16, 18/1 - în intervalul de timp între 09:10 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Academiei 2, 4, 6/1, 6/2, 8/2, Gh.Asachi 29, 31/1, 49A,B, 51, 52, 61, 63, 65/1, 9999, Lech Kaczynski 4/4, Pomilor 2, V.Docuceaev 1, 1A, 1B, 1/3, Vl.Korolenco 1 - în intervalul de timp între 09:00 - 13:00, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
str.București 70, 75, 79, 81, 83, 85, 87, Mitr.Bănulescu Bodoni 12, 14, 14/1, 25 - în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.N.Gheorghiu 19, 25-31, 32, N.Testimițeanu 11, 13/2, 13/4 - în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
4. Chişinău, sectorul Ciocana, com.Coloniţa:
s.Colonița: str.Budești, Columna lui Traian, Decebal, Tohatin - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
5. Chişinău, sectorul Rîşcani:
str.V.Badiu 13, 17, Calea Orheiului 89E, 89/3, 89/4, Gh.Madan 4-12, 25-43, Hotin 2, 4, Magda Isanos 2, Putnei 28-48, 29-47, Vl.Komarov 2-8, 9-11, str-la Vl.Komarov 6 - în intervalul de timp între 11:30 - 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
6. Chişinău, sectorul Rîşcani, or.Cricova:
or.Cricova: str.Chișinaului 84/1 - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 17:15, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
7. Anenii Noi:
s.Balmaz, s.Mirnoe, s.Troița Nouă - parţial în intervalul de timp între 09:35 - 17:35, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Geamăna - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Țînțăreni - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 12:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 
8. Cahul:
s.Bucuria - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 17:15, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Găvănoasa - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:45, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
9. Cantemir:
s.Leca - parţial în intervalul de timp între 14:00 - 16:00, pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice
s.Tartaul - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
10. Comrat (UTA Găgăuzia):
s.Cioc-Maidan: str.G.Cotovski, S.Lazo - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Cioc-Maidan: str.M.Frunze, M.Gorikii - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Corten: str.Comsomoliscaia, Pușkin - parţial în intervalul de timp între 16:00 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Corten: str.Miciurin - parţial în intervalul de timp între 08:30 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Corten: str.Mira - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 15:45, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
11. Călăraşi:
str. 1 Mai, Biruinței, Bojole, Divizia 80 de Gardă, M.Eminescu, Toma Ciorbă - parţial în intervalul de timp între 09:10 - 16:50, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
str.Bojole, Diaconaș, Toma Ciorbă - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
12. Cimişlia:
s.Mihailovca: str. 31 August 1989, Cimislia, Colhoznicilor, Constantin Negruzzi, Dimitrie Cantemir, Eminescu M., Gradinilor, Ion Creangă, Ion Soltîs, Iurie Gagarin str-la, Izvoraş str-la, Livezilor, Maxim Gorki, Ştefan Vodă, Tinereţii, s.Batîr, s.Troițcoe: str.Grigore Cotovschi, Lenin, Maxim Gorki, Molodoi Gvardii, Octeabriscaea, Oleg Coşevoi, Sovetscaea, Troiţcoie - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Mihailovca: str.Dimitrie Cantemir, Eminescu M., Maxim Gorki, Nouă str-la, Padurii, Ştefan Neaga - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
13. Criuleni:
s.Holercani - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
14. Hînceşti:
str.Alba Iulia, Florilro, Victoriei - parţial în intervalul de timp între 09:25 - 17:25, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
str.Aleco Russo, str-la Cucoarelor, Doina, Gavriil Muzicescu, Independenței, Ștefan cel Mare, Teilor, str-la Teilor - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
str.Alexei Mateevici, Baştina, Boris Glavan, Codrilor, Constantin Negruzzi, Gura Cotului, Haiducului, Ion Fulga, Ion Neculce, Ion Neculce str-la, Iurie Gagarin, Mihail Frunze, Moraru M., Nagornaea, Nicolai Nekrasov, Oleg Coşevoi, Osipenko, Pantelimon Halippa, Păcii, Pionerscaea, Pionerschii str-la, Prietenia, Romanova, Sleahul Meresenilor, Ştefan Vodă, Ştefan Vodă str-la, Tricolorului - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Bozieni - parţial în intervalul de timp între 08:15 - 18:30, pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene
s.Ciuciuleni - parţial în intervalul de timp între 08:15 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Cornești - parţial în intervalul de timp între 08:15 - 18:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Leușeni Vama - parţial în intervalul de timp între 08:20 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
15. Ialoveni:
s.Bardar - parţial în intervalul de timp între 09:35 - 17:30, pentru conectarea clienţilor noi
s.Cigîrleni - parţial în intervalul de timp între 15:00 - 17:00, pentru conectarea clienţilor noi
s.Mileștii Mici - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 17:20, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
16. Leova:
s.Filipeni - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 16:30, pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice
 
17. Nisporeni:
str.Dacia, Ion Creangă, M.Viteazul, Suveranității, Tighina - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice
s.Drojdieni - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Vărzărești - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
18. Orhei:
str. 1 Mai, M.Eminescu, M.Sadoveanu - parţial în intervalul de timp între 13:00 - 15:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Unirii - parţial în intervalul de timp între 13:00 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Mălăiești - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 16:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Peresecina: str. 31 August, A.Donici, A.Plămădeală, C.Stamati, Dacia, Fîntînilor, M.Eminescu, M.Frunze, M.Costin, P.Rareș, Pionerilor, Ștefan cel Mare, Tcacenco, Tineretului - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Pohorniceni - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 12:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Susleni - parţial în intervalul de timp între 08:45 - 18:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
19. Străşeni:
str. 1 Mai, 31 August, B.P.Hajdeu, Gr.Ureche, M.Kogîlniceanu, Mitr.P.Movilă, V.Cupcea - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Negrești - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
20. Ştefan Vodă:
s.Feștelița: str. 1 Mai, Alexei Moga, Grecico, M.Eminescu, Pobeda, Valentina Tereșcova - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 17:05, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Răscăieții Noi: str.Lenin, Molodejnaia, Tinereții - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:15, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
21. Taraclia:
str. 60 Ani ai U.R.S.S., Alexandr Puşkin, Beregovoi str-la, Bulgară, Bulgară str-la, Ceabanova V., Cooperativnaea, Curcenco str-la, Dimitrov, Donskoi, Felix Dzerjinski, Fontanaia, Grigore Cotovschi, Grigore Cotovschi str-la, Inzov General, Iurie Gagarin, Iurie Gagarin str-la, Karl Marx, Kurcenko, Lenin, Lesnaea, Lev Tolstoi, Mati Bolgaria, Matrosov, Matrosov str-la, Maxim Gorki, Maxim Gorki str-la, Miciurin, Mihail Frunze, Mihail Lermontov, Mihail Lomonosov, Mihail Şolohov, Minin, Mira, Molodejnaea, Nahimov, Nicolai Gogol, Nicolai Gogol str-la, Nicolai Nekrasov, Nicolai Nekrasov str-la, Nicolai Pirogov, Novopojarskaia, Octeabriscaea, Ostrovscogo, Panov, Partizanilor, Pervomaiscaea, Piotr Ceaikovski, Polevaea, Poştei str-la, Raevski, Raevski str-la, Sadovaea, Sadovaea str-la, Serebreak, Serghei Kirov, Serghei Kirov str-la, Serghei Lazo, Stepnaia, Suvorov, Şciors, Şmidt, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Taraclia, Teatralnaia, Timireazev, Ucraina, Vasilii Ceapaev, Vasilii Ceapaev str-la, Veaceslav Cara, Vladimir Maiacovski, Vodoprovodnaea, Vokzalnaia, Voroşilov, Zavodscaea, s.Copceac: str.B.Eanacoglo, Boris Glavan, Ciachira, Comsomoliscaea, Cosmonavtov, Grigore Cotovschi, Iurie Gagarin, Lenin, Miciurin, Micurina str-la, Mihail Frunze, Mira, Molodejnaea, N.Krupskaea, Nicolai Gogol, Nicolai Gogol str-la, Orehovaea, Ostrovscogo, Pavlova, Pionerscaea, s.Copceac, Sadovaea, Sovetscaea, Sovetschii str-la, Vasilii Ceapaev - parţial în intervalul de timp între 13:00 - 17:00, pentru verificarea lucrului AAR-10kV dupa reconstructia circuitelor PRA
str.Dimitrov, Lesnaea, Pervomaiscaea, Raevski, Ştefan cel Mare şi Sfînt - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Hîrtop - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
22. Teleneşti:
s.Brînzenii Noi, s.Brînzenii Vechi - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 16:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
 
 
Pentru informaţii suplimentare contactaţi Serviciul Suport Clienţi al companiei la telefonul 022-43-11-11.
 
Ne cerem scuze pentru eventualele incomodităţi ce pot fi cauzate de întreruperea în livrarea energiei electrice.
 
11.02.2019