Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă vineri, 08 februarie 2019, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:

Versiune pentru tipărireVersiune pentru tipărire
Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă vineri, 08 februarie 2019, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:
 
1. Chişinău, sectorul Botanica:
Cuza-Vodă bd. 19/1 - în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Botanica Veche 4, Cuza-Vodă bd. 9/3 - în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
2. Chişinău, sectorul Botanica, com.Băcioi:
str.Acad.Sergiu Rădăuţanu, Chişinăului, Dacia, Independenţei, Valea Satului, 31 August - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
3. Chişinău, sectorul Centru:
șos.Hîncești 180-238, 217, 229, 233, 243, 253, 255, 279, 9999, V.Kovtun 2-40, 3-37, str-la V.Kovtun 12 - în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
4. Chişinău, sectorul Ciocana, com.Bubuieci:
str.Bîcovschi, Mihai Eminescu, Mioriţa, Nouă, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Tudor Bubuiog - parţial în intervalul de timp între 13:00 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
str.Boris Glavan, Iurie Gagarin, Mihai Eminescu, Plopilor, Plopilor str-la, Popov, Serelor, Şcolii, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Tineretului str-la, Voluntarilor, 27 August - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 12:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
5. Chişinău, sectorul Rîşcani:
str.Arhanghelul Mihail 32/1, 36/1, Gr.Vieru 1-19, 2, Ierusalim 999, Mitr.Bănulescu Bodoni 28/2, P.Rareș 18 - în intervalul de timp între 09:10 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Moara Roșie 5, P.Rareș 32, 39/1, Arhanghelul Mihail 30, 36A, 36/3, 55/1 - în intervalul de timp între 09:10 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
6. Anenii Noi:
str.Concilierii Naționali, str-la Arteziană, Doina, Iujnaia, Primăverii, Zorile - parţial în intervalul de timp între 09:40 - 17:40, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Geamăna - parţial în intervalul de timp între 09:35 - 17:35, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Mirnoe - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
7. Cahul:
str.V.Lupu, Păcii, Mihai Viteazul - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
8. Cantemir:
s.Haragîș - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
9. Comrat (UTA Găgăuzia):
or.Comrat: str.Barladeana, Briulova, Ceaikina, Coroleva, Ceakira, D.Caracebana, N.Krupskaia, Ostrovski, Taras Șevcenko, Zlatova, Zoia Kosmodimeascaia - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
or.Comrat: str.Barladeana, Briulova, Ceaikina, Coroleva, Ceakira, D.Caracebana, N.Krupskaia, Ostrovski, Taras Șevcenko, Zlatova, Zoia Kosmodimeascaia, S.Esenin, Alexei Șciusev - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
or.Ceadîr Lunga: str.Dzerjinskii, Kalinin, Sîrtmaci - parțial în intervalul de timp între 10:00 – 11:00, pentru conectarea noului consumator
or.Ceadîr Lunga: str.Karl Marx, Polevaia - parțial în intervalul de timp între 11:30 – 13:00, pentru conectarea noului consumator
s.Baurci: str. 40 let Octeabrea - parţial în intervalul de timp între 08:45 - 12:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Baurci: str.S.Lazo, Lenin, Cotovskii - parţial în intervalul de timp între 13:10 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Baurci: str.Școlinaia, Lenin, Gagarin, Karl Marx - parţial în intervalul de timp între 08:45 - 13:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Cazaclia: str.A.Pușkin, Kirov, str-la Suvorov - parțial în intervalul de timp între 14:30 – 15:30, pentru conectarea noului consumator
s.Chirsova: str. 28 Iunie, Grigore Cotovschi, Lenin, M.Tanasoglo, Mira, Olimpiiscaea, Tanasoglo, Vinzavodskaea - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Cioc-Maidan: str. 28 Iunie, Comsomoliscaia, Dimova, Cotovschi, Gorikii, M.Frunze - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 11:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Etulia: str.Ceapaev, Cotovski, Lenin, Sadovaia, Zelionaia - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
10. Căuşeni:
str.Alba Iulia, Ana și Alexandru, A.Ghidirim, I.Gagarin, M.Eminescu - parţial în intervalul de timp între 12:00 - 14:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
str.Visarion Belinschi, str-la Păcii - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Baimaclia, s.Taraclia - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Chircăiești - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Chircăiești - parţial în intervalul de timp între 13:00 - 17:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Ciuflești - parţial în intervalul de timp între 15:00 - 18:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Opaci - parţial în intervalul de timp între 12:00 - 14:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Taraclia - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
11. Cimişlia:
s.Valea Perjei: str.Gr.Cotovsckii, Popova, Sadovaia, Valea Perjei - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 11:30, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
 
12. Criuleni:
s.Bălăbănești - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Măgdăcești: str.Alexei Mateevici, Burebista, Dacia, Dumitru Matcovschi, Gheorghe Asachi, Ion Inculeţ, Măgdăceşti, Ştefan cel Mare şi Sfînt - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
13. Hînceşti:
str. 31 August, Alexandru cel Bun, Chișinăului, Ion Creangă, Lucian Blaga, M.Eminescu, M.Sadoveanu, Octeabriscaia - parţial în intervalul de timp între 08:30 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Alexandru Marinescu, Alexei Mateevici, Baştina, Boris Glavan, Codrilor, Constantin Negruzzi, Gura Cotului, Haiducului, Ion Fulga, Ion Neculce, Ion Neculce str-la, Iurie Gagarin, Mihai Kogălniceanu, Mihail Frunze, Moraru M., Nagornaea, Nicolai Nekrasov, Oleg Coşevoi, Osipenko, Pantelimon Halippa, Păcii, Pionerscaea, Pionerschii str-la, Prietenia, Romanova, Sleahul Meresenilor, Ştefan Vodă, Ştefan Vodă str-la, Tricolorului - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 17:20, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Caracui - parţial în intervalul de timp între 09:40 - 17:40, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
14. Ialoveni:
s.Costești: str.Bălți, Burebista, Costești, Lăutarilor, Ștefan cel Mare - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Mileștii Mici - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
15. Leova:
str.B.P.Hajdeu, I.L.Caragiale, Ștefan cel Mare - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 16:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
16. Nisporeni:
str. 9 Mai, Alexandru cel Bun, Chișinăului, Dacia, Fîntînilor, Marea Adunare Națională, Sf.Ilie, Suveranității, Tîrgului - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice
s.Bărboieni - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 16:45, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Vărzărești - parţial în intervalul de timp între 08:45 - 16:15, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
17. Orhei:
str. 31 August, Călărași, N.M.Spătaru - parţial în intervalul de timp între 08:45 - 12:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
str.Aleihem Șalom, C.Negruzzi, Fîntînilor, str-la Fîntînilor, Florilor, Livezilor, M.Eminescu, Orheiul Vechi, Paghis, Petrodava, Sf.Dumitru, Stanislav Trofim, Unirii, V.Lupu, V.Micle - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
18. Străşeni:
str.I.Gagarin, Mitr.P.Movilă - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Lozova: str.Biruința, Guțuleavca, Ștefan cel Mare - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Micleușeni - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
19. Ştefan Vodă:
s.Slobozia: str.Alexandr Puşkin, Alexandru Donici, Alexei Mateevici, Boris Glavan str-la, Colhoznaea, Dimitrie Cantemir str-la, Grigore Cotovschi, Iurie Gagarin, Mihai Eminescu, Primăverii, Raisa Varan, s.Slobozia, Selişte str-la, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Ştefan Vodă, Trandafirilor, Vasilii Jukovski - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 17:05, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Talmaza: str. 1 Mai, 27 August, Iurie Gagarin, Lomachina, Matrosov, s.Talmaza, Suvorov, Timireazev, Traian, Vasile Lupu - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:15, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
20. Taraclia:
str.Pervomaiscaia, Novopojarskaia, N.Nekrasov, Karl Marx - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 13:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
str.Ștefan cel Mare - parţial în intervalul de timp între 13:30 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
21. Teleneşti:
s.Ghermănești - parţial în intervalul de timp între 09:35 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Mihalașa - parţial în intervalul de timp între 09:40 -16:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
 
 
Pentru informaţii suplimentare contactaţi Serviciul Suport Clienţi al companiei la telefonul 022-43-11-11.
 
Ne cerem scuze pentru eventualele incomodităţi ce pot fi cauzate de întreruperea în livrarea energiei electrice.
 
05.02.2019